Bir Planım Var! Bisikletle Anadolu, İran, Pakistan, Hindistan, Nepal, Katmandu...

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
@Doğa Can Yaman

Ya Münir amcanın (usta) yanındaydı yada Altuğun :) Doğukan ile gelmiştin diye hatırlıyorum.Bu haftasonu Pazar günü 5 günlüğüne Ankaraya gidiyorum Gelince buluşabiliriz.Ben senin numaranı aldım 05055201029 da benim telefonum ararım seni müsait zamanda konuşuruz.Yine söylüyorum Soneri bırakma ondan tecrübelisini Türkiyede bulman zor :)

Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
benden de bi tavsiye... akıl hocanız ve örneğiniz Charles Bukowski olmasın =)

ya da hocanızın dediğini yapın yaptığını yapmayın ;)

• Beğen
Tepkiler: Doğa Can Yaman

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Böyle uzun turlar zor ama imkansız değil, yapan nasıl yapıyor, bunu incelemek lazım öncelikle. Tecrübelerden faydalanmak her şeyde olduğu gibi bu konuda da önemli, hatta bu konuda çok daha önemli.
Düzgün bir planlama ve programla Hazirana kadar, hem mental, hem kondisyon yönünden hem de plan, program ve rota yönünden hazırlanılabilir.
Bisiklet hakkında teknik bilginizi arttırmalısınız, yolda bisikletinize bir şey olduğunda her şeyini kendiniz halledebilir duruma gelmelisiniz.
Kondisyon yönünden Farhat abi size çok faydalı olacaktır.
Siz zaten anladığım kadarıyla mental olarak şartlanmışsınız, tura çıkmadan önce bir çok problemle karşılaşmanız muhtemel, hevesinizi kırmaması dileğiyle.

ömer korkmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
258
İnanmak başaramamnın yarısıdır. Diğer yarısı da başlamaktır.Şimdiden bekliyorum tur anılarını. Başarılar.

• Beğen

mustafa apçin

Aktif Üye
Tepki
98
Başarılar diliyorum.
Bu süreçte temin ettiğiniz malzemeleri , fiyatlarını, zihin durumunuzu, moıtivasyonunuzu , antremanlarınızın gidişatını bu başlık altından paylaşırsanız takip edebiliriz. Açıkçası adım adım neler yapacağınızı merak ediyorum.

• Beğen

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Herkese teşekkür ediyorum :) Şu an için her yerden herkesten bir şeyler kapmaya çalışıyorum kendimi çok geliştirmem lazım. Gelişmeleri(mi) haber vereceğim!

Frédéric Lapointe

Forum Demirbaşı
Tepki
1.356
@Doğa Can Yaman

Ankaradayken 3 tane genç evime davet ettim;bisikletle Hindistan'a gidiyorlardi.
3'çu eski yol bisikletle (port bagag baglama yeri yoktu, ozel parça yaptirdilar).
Sorunsuz Fransa-Hindistan gezddiler.Yani degistirmek sart degil.

Serhan Çeki

Aktif Üye
Tepki
15
İkinci kişi de senin kadar istekli ve azimli mi?Bence bu konu da çok önemli.

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
@Eser Sevinç
Evet söyledikleriniz çok önemli şu an için kullanacağım bisikleti araştırmakla birlikte bu tür geziler içeren yerli-yabancı blogları, couchsurfing ve benzeri siteleri, rota planlama sitelerini, tekniklerini araştırıyorum. Kimse de yardımlarını esirgemiyor hepinize teşekkür ederim :)
@ömer korkmaz
Düşüncenizi çok beğendim. Ben de merakla bekliyorum müstakbel anılarımı :) Sırf gezi ve bisiklet üzerine olmayacak olması da bana ayrı bir heyecan veriyor.
@Frédéric LAPOİNTE
Bahsettiğiniz parça bob-yak gibi bir şey mi?
@Serhan Çeki
Cevabım evet. En önemli konu bu turun sağlığı açısından. :)

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Sabah Pakistan Büyükelçiliği ile konuştum. Telefondaki adam ancak uçakla geçersem vize alabileceğimi söyledi. İran' dan Hindistan' a deniz yoluyla geçilebilir mi acaba öylesi de güzel olabilir.

• Beğen
Tepkiler: İslam Gölge

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Doğa Can,
biz sınırdan bisiklet ile geçtik ve vizeyi daha gitmeden bir ay önce Ankaradaki pakistan büyükelçiliğinden aldık.
Hatta çift girişli vize aldık.
Pakistan büyükelçiliğine Hindistan'a gideceğini söylememelisin.
Sonuçta resmi olarak savaş durumunda sayılıyorlar.

• Beğen

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Ben zaten Hindistan demedim hiç. Neden gelmek istediğimi sordu; Bisikletle ülkenizi dolaşmak istiyoruz kültürel yapınıza ilgi duyduğumuz için dedim. Direkt olarak "No visa! No visa!" şeklinde çıkıştı. Ancak uçakla geçebileceğimi söyledi. Sanırım güvenlik nedeniyle olabilir. Daha güzel bir konuşma metni hazırlayıp tekrar aramayı düşünüyorum.

Gurkan Genc

Aktif Üye
Tepki
850
Bisiklet
Kron
Doğa Can selamlar

Öncelikle karar için tebrik ederim rota süper. Bu rotayı yapan dostların olmasıda senin için ayrı bir avantaj.

Özellikle bu bölgelerde son senelerde ciddi çatışmalar ve hırsızlık olayları söz konusu. Geçen sene birlikte yol aldığım Kanadalı Nathan Pakistanda 2 defa askerler tarafından silah zoru ile soyuldu. Rotanı çizerken bölgeyi 2010 veya 2011 yıllarıda pedallamış gezginlerin notlarına dikkat etmende fayda var.

Şimdiden yapacağından turda başarılar dilerim..

Doğa Can Yaman

Daimi Üye
Tepki
293
Bisiklet
Cesur
Merhaba :) Burada mesajınızı görmek beni çok heyecanlandırdı. Bu konuda verdiğiniz bilgiler ve daha önce bloglarınızda yazmış olduğunuz onlarca anı için ne kadar teşekkür etsem az... Yaşadığınız kötü olaylar bile daha çok oraya gitmek istememi sağlıyor. Ben oraya her şey güllük gülistanlık olacak diye gitmiyorum. Gitmek amaçlarımdan birisi de oralardaki milletlerle birlikte sempatiyi yakalayabilmek. Pakistan' la ilgili aldığım bütün bilgiler kötü yönde. Hem de çok kötü. Ama tabii ki vazgeçmeyeceğim. Sanırım Pakistan' a bisikletle girmenin bir yolunu buldum onun üzerinde çalışıyorum. Şehirleri bölgeleri tehlikelerine göre sınıflandırmaya başladım. 2 gündür uyumuyorum haritalarla yatıp kalkıyorum resmen! Bu ne heyecan yahu!

Ve Soner abi tabii ki size sitar çalacağım :) Desteğiniz için, nice emekler harcayıp oluşturduğunuz macerakolik için çok teşekkür ederim.

Son olarak da bisiklet seçimiyle ilgili bir kararımı anlatacağım. Diamond marka cromoly bir kadro buldum büyük ihtimal yaz aşkım o olacak :)

Cüneyt HOCAOĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
Bisiklet
Trek
Doğa kardeşim, öncelikle bir işi yapmak için azmetmek lazım, yazdıklarından sendeki azmi görmemek imkansız. Umarım iyi bir hazırlık ve planlamayla planlarını gerçekleştirirsin.Çıkacağın bu yolculuk için sana bir abin olarak başarılar dilerim.

Nomad

Daimi Üye
Tepki
189
Bisiklet
Trek
Ben de tamâmen aynı rotayı yapmayı planladığımdan sizin bu süreç içerisinde tüm aşamalarınızı şiddetle merak ve takip ediyorum, eğer paylaşırsanız bu başlıkta her detayı görmek istiyorum...

Başarılar dilerim...

• Beğen

turist

Daimi Üye
Tepki
203
Felaket tellallığı değil niyetim ama ahir zamanlardayız. Öngörülen büyük din savaşı gerçekleşmezse eğer, din kitapları zan altında kalacak..Yani siz yoldayken o haritalar değişecek gibi :)

• Beğen