Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir patlayan teker hikayesi

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında AYDIN AYTAÇ tarafından paylaşıldı.

1. AYDIN AYTAÇ

AYDIN AYTAÇ Yeni Üye

Seviye:
    bugün Yol bisikleti ile kızılay dan eve doğru giderken numune hastenesi nin önündeki yokuştan aşşağıya tam hızımı almıştım ki FIIIIŞŞŞ diye bir ses duydum ve hemen durdum,arka tekerim patlamıştı.dış teker ve iç lastikleri yenileyeli sadece 2 hafta olmustu ama yanımda ekipmanım da yoktu.yürüyerek eve gitmeye karar verdim.eve geldiğimde iki kaşık yardımıyla tekeri açtım ve bir santimin üç de biri boyutundaki yarığı görebildim.ayrıca 2 adet de minik çıkıntı tesbit ettim.onları soğuk yama ile yapiştirdım ve yeniden hava bastım,bu arada yeni aldığım pompam cıktı ve parmağımı kanattı.sonuçta lastiği tamir edemedim.yarın erkenden gölbaşı na gitme planları yaparken bisiklet ile ilgili bütün hevesim kaçtı.arkadaşlar BERBAT CAHİL BİR TOPLUMDA YAŞIYORUZ.ilköğretim mezunlarına bile peynir ekmek gibi dağıtılan ehliyetler sayesinde ÇOK BİLİÇSİZ VE BİSİKLETLİYE KARŞI ÇOK SAYGISIZ BİR TRAFİĞE SAHİBİZ.belkide teker patlaması cok anormal bir durum değil ve yedek şamiyel bulundurmamak la hatalı olan ben olabilirim ama tekerin patladığı yerde,arkasına bile bakmadan kapıyı bir tuzak gibi açan GERİZEKALI İNSAN SÜRÜSÜNÜN PARK ETTİĞİ ARAÇLARDAN AÇILAN KAPILARDAN ve aralardan fırlayan yayalardan kaçacağım ve sol taraftan süratle gelen arabalara çarpmamak için çabalarken,yoldaki cam kriklarına dikkat edemedim.süratli olduğum için de,KÖYÜNDE EŞŞEĞE BİLE BİNEMEYİP BİR ŞEKİLDE ŞEHİRİ İSTİLA ETMİŞ İNSANLAR(!) yüzünden cok tehlikeli bir kaza geçirebilirdim.onların sayesinde bugün bisikletten soğudum :boese157:

2. murat songür

murat songür Aktif Üye

Seviye:
    geçmiş olsun...benimde aynı şey başıma geldi bişey olmaz deyip yanımda ekipman bulundurmadığıma çok pişman oldum bisikletimi hiç tanımadığım bir dükkana bırakıp arka tekeri çıkarıp baya bir yol yaptıktan sonra tamirci bulmuştum..tabi ayağımda spd pedallar yürümeye büyük engel onuda ordan emaneten aldığım botlarla sorunu çözmüştüm dükkan sahibinden allah razı olsun. refüjün içinde karanlıkta görmediğim çukur yüzünden lastik bertaraf oldu.konuyu uzattım ama bi ara sağlam bir düşüşle sağ ayakkabımdaki kal kırılmıştı onuda ayakkabıları bir poşete koyup kendime ilk bulduğum ayakkabıcıdan ucuz yollu aykb alarak halletim.ne demişler bir nusubet bin nasihattan iyidir...arabalar başımızın belası zaten bisikleti umursayan yok en ufak bir dikkatsizlik insanın başına büyük dertler açıyor onun için ne olursa olsun kasksız yola çıkmyalım .

serkkan ve AYDIN AYTAÇ bunu beğendi.
  3. Adil Arlı

Adil Arlı Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun.

murat songür ve AYDIN AYTAÇ bunu beğendi.
  4. Tarık Şengöz

Tarık Şengöz Üye

Seviye:
    BERBAT CAHİL BİR TOPLUMDA YAŞIYORUZ.

bir kaç kişi yüzünden yaşadığınız olayı hepimizin içinde olduğu topluma mı mal ediyosunuz.cahilliğini anlayabilirim ama berbatlığını anlayamam.

5. AYDIN AYTAÇ

AYDIN AYTAÇ Yeni Üye

Seviye:
    Trafikteki magandaların sadece bir kaç kişi olduğunu zannediyorsan,bu bir kaç kişi ile hiç karşılaşmamanı dilerim..

murat songür bunu beğendi.
  6. kron_xc4000 esk

kron_xc4000 esk Forum Bağımlısı

Seviye:

murat songür ve AYDIN AYTAÇ bunu beğendi.
  7. mziyaeddin

mziyaeddin Kıdemli Üye

Adı:
    Mehmet Ziyaeddin UYANIK
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Aynı olay benim de başıma geldi.Bira şişesini camdan yola fırlatıp kırılmasına neden olan bir kişi benim de lastiğimi yardı. Ama yanımda lastik tamir seti ve pompa bulundurduğumdan eve kadar gitmeyi başarmıştım.:D
    Başıma gelen başka bir olayda ise ya şurdan şura bir şey olmaz dedim ve yanıma lastik tamir seti ve pompa almadım. Hızla ilerlerken arka tekerden possss
    diye bir ses geldi ve arka tekerim kitilendi. lastiğime 6 cm uzunluğunda 3 mm çapında bir pim (çivi değil) girdi ve lastiğin yanağını delerek çıkıp fren pabucuna takılması sonucunda arka tekerleğim kilitlenmiş. Bu olaylar "nasıl bir toplunda yaşıyoruz?" sorusunu bana da sordurmuyor değil.:mad:

AYDIN AYTAÇ bunu beğendi.
  8. Tarık Şengöz

Tarık Şengöz Üye

Seviye:
    bende herkese karşılaşmamalarını dilerim ama yapcak bişey yok malesef.karşılaşılıyo ve hepsi sıkıyo görünce kaçıyor.bunun yüzünden toplumu kötülemeye gerek yok bu toplumda iyi insanlar da var onlara haksızlık olur.bu magandalar her toplumda var ama bizden başka da kendi toplumunu hem sevip hem de kötüleyen başka toplum yok.:)

9. AYDIN AYTAÇ

AYDIN AYTAÇ Yeni Üye

Seviye:

Özeleştiri yapan ve bazı yanlışları görüp susmayan insanların,toplumun genelini suçlu olarak gördüğünü düşünmek doğru olmaz.tabiiki trafikte bisikletliye yol veren iyi ve bilinçli insanlar var ama ne yazık ki bunlar çok azınlıkta.Az önce 45.cumhurbaşkanlığı bisiklet yarışında,yola bir tuzak gibi paralel döşenmiş mazgalların türkiye nin tanıtımını yapacak uluslararası bir yarış yolunda dahi kaldırılmadığını canlı yayında bütün dünyaya göstermiş olduk.umarım hiçbir bisikletli arkadaşım trafikte zor durumda kalmaz.

10. ErkaL

ErkaL Bisikletkolik

Seviye:
    Şu mazgal olayına artık bişey diyemiyorum altyapı oturmadıgından yola dik şeklli mazgallar su tahliyesini cok zor gercekleştirdiğinden ve belediyelerde ucuza kaçtıklarından bu paralel mazgalları yaptırıyorlar malesef.:S

11. herolasting

herolasting Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun kardeşim. ben olsaydım ne yapardım bilmiyorum.