Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir ölücüyü öldürmenin yöntemleri

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında mariokaldato tarafından paylaşıldı.

1. mariokaldato

mariokaldato Özlem, Yün don ve epılpay

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evet sevgili forumdaşlar .
    Bir kez daha sizinle buluşmanın heyecanı içindeyim , ah bilseniz sizleri nasıl özledim...
    Sevgiye ve saygıya dayalı bir ilişkimiz var evet ; Farkındayım.
    Bugünki yazı dizimde hepimizin kabusu olan "ölücüleri" nasıl öldüreceğimzin yöntemlerini anlatmaya çalışacağım . ( Şimdi bazı denyolar hemen eline bir bıçak yada silah almasın , buradaki "öldürme " mecazidir , aynı yemek tariflerinde geçen soğanın pembeleşmesi yada hamurun kulak memesi kıvamına gelmesine benzer, gerçi ömrü hayatımda ne pembeleşen bir soğana rasladım nede kulağmla eşit yumuşaklıkta bir hamura...O kısma hiç girmeyeyim )
    Öncelikle kimdir bu ölücü kesim ? Bu çok muhim , eğer düşmanımızı tanımazssak onunla savaşamayız öyle değil mi ? Bu kesim aslında özünde efendi insanlardır fakat 21 . yüzyılın tüketimi dayatan kapitalist toplumlarında oluşan bir tür zombiler diyebiliriz bu gençlere .Ayışığında vampire dönüşen bir ölücüyle şahsen dövüşmüşlüğümde var detaya girmeyeyim.

Bu insan evlatları boş kalan tüm zamanlarında 2. el sitelerinde dolanan bir kesimdir ve ihtiyacı olsun olmasın her türlü ürüne salça olma eğilimleri vardır. Mesela sahibinden komda ben eskiden bir pembe kamp çadırı ilanı açmıştım dişi bir ölücü çeyrek fiyatına istemişti çadırı ."Napçan hanım abla sen çadırı ?" dediğimde de "_ rengini çok beğendim koltuk takımlarıma çok uyuyor , kesip perde yapçam" demişti ben ise acı ile zevk arası br duygu seline bizzat kapılmıştım .

Bu insan evlatlarının en karakteristik özelliklerinden biride talip olduğu ürün hakkında en ufak bir fikre sahip değillerdir ;
    Mesela ben bir kadro ilanı açtığımda ölücü bir klüb başkanı ( 3. lig amatorden ) bana mesajla şunu sormuştu :" bilader yedekleri ve kaleciyi almazssak kaça olur ? bde kargo senden olursa iyi olur "
    O an bulabildiğim ilk rak şok maşaya kafa attığımı hatırlıyorum.( kendi maşam değil tabi kerizmiyim , tur arkadaşımın piskeletindeki maşaya attım çaktırmadan )

Bu insan evlatlarında aslında para çoktur ama genelde paraları vadeli hesapta yatar; bir gün ağız tadıyla kaliteli bi yemek yemeye kıyamazlar . Bi tanesiyle tam ekmek ayran 2 TL tavuk dönercide rastladım . O Hayın ve zalım kişilik ustayla kavga ediyordu ( usta : " ulan içinde tavuk döner olmayan tavuk döner mi olur ??" diye bağırıyordu oda zevk çığlıkları atarak :" usta içine sadece marul koysan , ayranda ekşi olsa kaça olur ?" diyodu resmen .Oracıkta ağladım umarsızca inanın bana ....

Neyse gelelim bunlarla savaşma yöntemlerine ;

1. Bi kere ilanınızı açarken "ölücü kesim yaklaşmasın " gibi başlıklar koymayın. Bu onları dahada tahrik eder.

2.Fiyat koyarken astronomik rakamlar koyun ki zaten ürünü bilen size gerçek fiyat üzerinden teklif verecektir . Ölücü ise çeyreği bile çok geleceğinden vazgeçecektir.

3.Unutmayın ki bu zalımlara korktuğunuzu asla belli etmeyeceksiniz , bunu hissederler dahada agresifleşirler .Aliexpress komdan ölücü kovucu alabilirsiniz ben denedim 50 metreye kadar koruyor .

4.Eğer ürünü ilana verdiğinizde o gece dolunay varsa vampir ölücüler çıkabilir ben ilanınıza sarımsak ve gümüş mermi fotoları koymanızı tavsiye ederim.( haç filan koymayın olm gavur musunuz korkmuyorlar zaten küllüm yalan o iş )

5.Eğer paraya çok skışıpta bir ölücüye ürün sattıysanız ve elden teslimse buluşmaya giderken yanınıza emanet alın . Ben bu iş için çok eski model bir hidrolik rak şok maşa koyuyorum belime , üstüme de uzun palto giyiyorum çok kral bir randevu oluyor , hele arabamdan inerken beni bir görseniz hastam olursunuz .Hayal edin bi siyah gözlük , siyah uzun palto slow movşın hayal edin ama ( yavaş çekim len işte ) arabamda kurtlar vadisinin saund treki çalıyor dındın dın dın dınndıddndndn( cendere parçası olm yuh tanımadın mı ) Hayal etmeyin vazgeçtim

not : ha unuttum bu tipler bide çok kısa sorular soruyorlar genelde anlaşılmıyor hangi dilde konuştukları mesela benim bi ilanıma şu soru geldi : "kaç vi " :D :D :D

Son düzenleme: 3 Kasım 2015
  2. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Abi gene zevkle okudum ama bi ef bi ay tadı vermedi :(

mariokaldato bunu beğendi.
  3. V3DAT

V3DAT GezeLim qöreLim modumda :D

Adı:
    Vedat
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    :D tarife gel :D

hepsi aynı model bunların :D

rak şoksuz olmaz :D

@mariokaldato klavyen dert görmesin abicim :D

Elzem ve mariokaldato bunu beğendi.
  4. Ulaş Çavuşoğlu

Ulaş Çavuşoğlu Onursal Üye

Adı:
    Ulaş
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Şu sahibimden.kom da bisiklet bölümünü bulamıyorum la ben cumhur abi bi el atsana özelden :D

Eroseros, mariokaldato ve V3DAT bunu beğendi.
  5. V3DAT

V3DAT GezeLim qöreLim modumda :D

Adı:
    Vedat
    Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Yeni bir ölücünün doğuşunu izliyorsunuz şuan :D

kobalamin, Volg, Mr. Potato ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  6. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    seni yavru zalım ilan ediyorum :D

7. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Cevap veriyorum; sağlam ve dik durmak.

Yavuz S., Yusuf !!WOW!! ve mariokaldato bunu beğendi.
  8. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    EYVALLAH USTA :)

Kuzey Ege bunu beğendi.
  9. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Abi sağlam durmaya çalışıyorum bazen fayda etmiyor :D Neler duydu bu kulaklar :komik: Siz daha tecrübelisiniz, daha da deli oluyorsunuzdur :D

Kuzey Ege bunu beğendi.
  10. ahmtayd

ahmtayd Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Güzel olmuş. Bu forumun, forumların tuzu biberi olan trollere ve csb lere ihtiyacı var.

Yusuf !!WOW!!, V3DAT ve mariokaldato bunu beğendi.
  11. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    ha unuttum bu tipler bide çok kısa sorular soruyorlar genelde anlaşılmıyor hangi dilde konuştukları mesela benim bi ilanıma şu soru geldi : "kaç vi " :D :D :D

trolun ne olduğunu daha yeni öğrendim fakat hala "csb " nin manasına , mahlasına ve hatta içeriğine vakıf değilim malesef dostum :)

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  12. Furkan BALAMAN

Furkan BALAMAN Orijinal olmak.

Adı:
    FURKAN
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    aliexpresste aradım ama bulamadım kovucuyu :kötü:. link atar mısınız?

13. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    yazarken çince karakter kullanmak lazım beni aşar o iş :D

Yok daha neler yuh :D

Son düzenleme: 3 Kasım 2015
  14. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bugün gelen mesajı paylasıyorum arkadaslar merida bisikletime karsılık takas icin önerilenler. Selamlar paşam... Merida için rahatsız ediyorum... Para yerine sana takas teklifim var. DERİMOD Marka kuzu derisi xl mont, Derimod marka ayakkabı, Adidas clima cool marka original fermuarlı ceket(eşofman üstü) ve lisanslı Fenerbahçe forması...urunlerin hepsi orjinal ve sıfır gibi... Düşünürsen WhatsApp tan fotoğraf atayım.Kargoyuda ben öderim. Benim cevabım:Gerek yok teşekkürler. Sonra tekrar mesaj attı:Satamazsan, haberim olsun.. Malum ölücüler çok... Bahsettiğim malların fiyatı 1.000 TL ye yakın... Bisiklet ağır satılan bi şey

Volg, frkncn, Tayfun Sezer ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  15. Yusuf !!WOW!!

Yusuf !!WOW!! #EAEGS

Adı:
    Yusuf
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ohoo bu ne ki gardaşım :komik::komik:

16. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Peki sizin fiyatiniz nedir bisiklete istediginiz ?

Ulaş Çavuşoğlu bunu beğendi.
  17. öylebirbaktıydım

öylebirbaktıydım Aktif Üye

Adı:
    Şahin Can
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
  18. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Haklisi
    Haklisiniz bisklet sezonu kapaninca öluculer zirve yapti ama her takas teklif edene ölücü dmemek lazim ayri mesele

V3DAT bunu beğendi.
  19. ahmtayd

ahmtayd Forum Demirbaşı

Adı:
    Ahmet
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam CSB açılımı cool story bro, forumlarda genelde espri içerikli, bol bol abartılı gerçek dışı yani troll olan uzun yazılara csb diyoruz.
    Hatta bir forumda csb yazarlığı diye bir meslek oluşmuştur. İşşiz gençlerimiz vakit boşluğunu tamamen hayal ürünü olan hikayeler yazmaklar geçiriyorlar. Genelde ana tema abazalık, kızsızlık oluyor asosyal kahramanımızın hayat öyküsünü dinliyoruz. (Kendilerinden bir şeyler katıyorlar hikayelere anlaşılan :))

O kadar kaliteli csb ler gördüm ki etkisi altına aldığı bile olmuştur beni Arkadaş ortamında sohbet sıkınca derler bana bazen patlat bi csb.

Bu csblerin bir diğer özelliği de genellikle ,kalitelileri için konuşuyorum, yazar kendi ağzıyla gerçekten olmuş gibi anlatır her şeyi. Bazen inanırsın acaba csb değil mi dersin. Harika gider büyük heyecanla okursun ama bir csb okuyucuysan bilirsin ki sonları hep aynıdır: yazarımızın çevresindeki her kez zebaniye dönüşür. Ve csb şu şu tür bircümleyle bitirilir örneğin:
    "Ve birden bimci kız zebaniye dönüştü. Beni zindana attı. Allahtan türkcell 4 çekiyor. Şuan zindan dan yazıyorum.

Sonu da yine yaratıcılığa bağlıdır. Ama genelde yazarımız zindandan yazar.

Bazı csbler o kadar sürükleyici ve uzun olur ki yazar bölüm bölüm yayınlar

Uzun uzun anlattım, özlediğimden hocam. Uzun süredir güzel csb ye rastlayamıyorum. Ondan dedim bu forumda da başlasa şöyle hikayeler.

mariokaldato, suatgecer ve Yusuf !!WOW!! bunu beğendi.
  20. mariokaldato

Adı:
    Raşit Cumhur Çakın
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hmm dostum cok tesekkur ederim harika bilgiler icin ben yazdiklarima.mizah diyorum kisaca ama dedigin tanima uyan bi kac yazim.var aslinda bu forumda yayinladigim. Lanetli dağ cd1 ve 2 serilerini okumani tavsiye ederim

Lanetli Dağ cd2(MTB üzerine bir korku filmi)

V3DAT bunu beğendi.