Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Öğrenciden MTB Toplama Günlüğü..

Konu, 'Bisiklet Toplama' kısmında Erkin Kalender tarafından paylaşıldı.

1. Erkin Kalender

Erkin Kalender Speedy Gonzalez

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Merhaba Arkadaşlar,Yol bisikleti kullanıcısıyım fakat,gerek bazı yol şartları gerekse rahat duramamaktan dolayı 3.Bisikletimi toplamaya karar verdim.Yeni şeyler oldukça konuya ekleyeceğim,ilk defa kendim toplayacağım için benim için çok özel olacak,hemde benden sonraki arkadaşlara örnek bir konu olur düşüncesiyle böyle bir konu açmaya karar verdim,tabiki fikirde lazım MTB'den çok anlamıyorum haliyle :) Evet bu kadar ön tanıtım yeterli sanırım :) 1-2 sorum var dağ bisikleti kullanan arkadaşlara ;

Sram x5-x7 türevleri mi - yoksa deore-slx-xt karışık setlermi ?
    29 Kadro ve Maşa tavsiyesi (Maşaya 250-Kadroya 250)+50 -50
    ve Püf noktalar hakkında yardım istiyorum :)

Yardımcı olan herkese çok teşekkürler.

Güncel Malzeme Listesi - 10.04.2016

Fizik Tundra 2 Sele
    Amoeba Scud Karbon sele borusu
    Maxxis Ardent 2.30 Lastikler

2. Tuguj

Tuguj Kıdemli Üye

Adı:
    Aykut Baykurt
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Konu takip edelim beklkiyoruz

3. Alper Tuna Ünsal

Alper Tuna Ünsal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sıfıra mı yöneleceksiniz? Size tavsiyem, en azından bu bütçeler için ikinci elden yararlanmanız.
    Kadro için bütçenizi bir miktar daha artırırsanız seçeneklerin biraz daha güzelleştiğini göreceksiniz ki 29 istediğiniz için 26'ya nazaran az biraz daha tuzlu olacak.
    Maşa için o fiyat aralığında Rockshox Recon serisinden temiz aletler bulabilirsiniz diye düşünüyorum.
    Vites sistemine gelirsek, uzun zamandır Sram kullanıcısıyım. Shimano'nun üst düzey parçalarını çok uzun sürelerde test etme gibi bir fırsatım olmadı, sadece kendi yorumlarımı yapacağım. Şu anda X9 kollarla X0 arka X7 ön aktarıcılar kullanıyorum. Seriliği ve sağlamlığından ödün vermiyor sistem. Ayrıca aynakol, ruble gibi dayanıklılık gerektiren parçalar için özellikle Shimano öneririm. Sram parçalarında (özellikle üst seviye ürünlerde) dayanıklılığı, kullanım süresi vs. "bir nebze" azalıyor Shimano'ya nazaran. Yanlış anlaşılmasın, hem kendi deneyimimden hem de internette okuduğum yorumlardan yola çıkarak söylüyorum. Tabii bazı arkadaşlarda düzen hastalığı oluyor, Shimano ve Sram birlikte olur mu hatta ve hatta X0 ile X7 birlikte olmaazz gibi takıntılar oluyor, öyle bir durum varsa elbette bir şey diyemem :D
    Jant olarak bütçenizi düşük tutmamanızı öneririm. Ne kadar agresif süreceğinizi bilmiyorum ancak bazı arkadaşlarım var, onlar gibi ha bire akort yaptırmak zorunda kalmayın diye söylüyorum. :) Ayrıca genel bütçenizi bilmediğim için şunu alın bunu alın demek doğru olmaz. İçinize sineni, bütçenize denk geleni ve en önemlisi sürüş amacınızı karşılayacak parçalar alırsanız bindiğiniz bisikletten, kendiniz topladığınız ve içinize sindirdiğiniz için inanılmaz keyif alacaksınız. :)

ihsan Geylan bunu beğendi.
  4. Önder Demirkan

Önder Demirkan Yeni Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Bitince bisikletinin resmini koyabilir misin ben de elimdeki Whistle Miwok kadrosu ve kısıtlı bütçem ile birşeyler yapmak istiyorum.

5. Sin

Sin Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Sram hem biraz daha pahalıya patlıyor hemde ben ömür olarak shimano kadar iyi bulmadım sram i. Ben 7 li kasetini kullandim yani nispeten iyi denebilecek şartlarda kullanmama rağmen 2000km gibi bi kullanımda bitti rublem. Tabi benimki alt seviye bi ekipman ama shimano'ya dayanılılık olarak daha çok güveniyorum ben. Deore slx karması bi setin üzeceğini sanmıyorum

Sharp11 bunu beğendi.
  6. Erkin Kalender

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    X9-XX karışık bir set buldum.Kadro hala yok piyasada 29er

Maşayı kararlaştırmadım henüz ama bütçeyi bayağı bir attırdım..

7. mhtozel

mhtozel Aktif Üye

Adı:
    Mehmet
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Hocam ben de bitince maliyeti yazar mısın diycektim gerçekten toplama bir bisikletin hazır bisiklet lere gore maliyetlerini çok merak ediyorum. Buna göre belki ben de toplayabilirim
    Sonuç senden ilham almış oluruz ;)

8. Erkin Kalender

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    @mhtozel Maliyet oran olarak sizin çevrenize bağlı.Araştırma hususunda gerçekten yardımı olur.