Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bİr mtb kaÇ km yol yapar?

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında kenanyıldız tarafından paylaşıldı.

1. kenanyıldız

kenanyıldız Yeni Üye

Seviye:
    mtb kullanıcısıyım. merak ettiğim günlük veya total kaç km yapabilirim? tabiki arıza çıkacaktır. uzun yol veya turlar için tur bisikleti almak gerekir biliyorum. bir mtb ile ne kadar gidilebilir? mesela bir günde 150 km yapabilir mi? totalde de 3000 km? bilmiyorum 3000 nasıl bi rakam ömür için saçma gelebilir.

2. Cengiz Gökalp

Cengiz Gökalp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    düz yolda normal 2.0 lastik ile 170 km yi toplamda 1 saatlik mola ile ortalama 30 km hızla gidersen 6 saati bulursun.
    slick lastik takarsan bu zamanı daha da düşürebilirsin .ona göre hesaplamalarını yap

kenanyıldız bunu beğendi.
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    2 sene önce mtb bisikletler ile 3 arkadaş Eskişehirden İnegöle gittik (köfteci Orhan benim evden 117 km) köftelerimizi yiyerek geri döndük 235 km yol tuttu.Bu turda ortalama hız 27 civarıydı.(gidiş 30 dönüş mezitlerden dolayı 23-25 lerde sürünüyordu) geçen sene 2 arkadaş yol bisikletiyle gittik aynı yolu tabiki çok daha hızlı oldu gidiş 35 ortalama dönüş 29-30 civarıydı.Kısaca her yere gidebilirsin Mtb ile.Total ise sana kalmış ben senede 8-10 bin km yapıyorum bir sıkıntım olmadı hiç. yeterki doğru zamanda doğru bakımlarını yap değiştirilmesi gereken parçaları değiştir.

kenanyıldız bunu beğendi.
  4. can akıncılar

can akıncılar Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    2.2 lastikle 167 km yol aldım.Selede tamamiyle jelli kılıf olsaydı yada ped 200 km'yi rahat geçerdim.Birde varacağım nokta biraz daha uzun olsaydı:=).Deneme amaçlı yola çıkıp 200 kmyi aşandan tutun,18 20 saat bisiklet süren insanlara kadar(bu arkadaş 300 kmyi geçmişti her halde),çift amortisörlü bisikletle 240 km yol yapanı bile var,çoğu bu sitede konu açmıştı.Yani her şey sende bitiyor,ama pedsiz çıkma,bir yerden sonra gözünden yaş gelmeye başlar:=)

emrah9700, muratt35 ve kenanyıldız bunu beğendi.
  5. kenanyıldız

kenanyıldız Yeni Üye

Seviye:
    teşekkür ederim gerçekten çok önemli bilgiler sundunuz. artık gönül rahatlığıyla yola çıkabilirim.