Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bir markanın fabrikasında ürünün her parçasını bulabilir miyiz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında oğuz buçukcu tarafından paylaşıldı.

1. oğuz buçukcu

oğuz buçukcu Üye

Seviye:
    şimdi bisikletin maşasını aradığımda ayrıca yok diyelim, sitesinde de yedek parça bölümü yok, bilemiyosun var mı yok mu, fabrikasından gelmesi mümkün mü? bulunabilir mi? yoksa ayrıca satılması şart mı, sonuçta üretim orada yapılıyo, parçalar orada ekleniyo, olması lazım diye düşünüyorum, orjinal ürününden bahsediyorum ama, yoksa fazladan üretilmiyo, yapılan direk bisikletlere mi takılıyo

2. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Parça isteğini servis yapar - getirtir veya elinde vardır, servise gitmen gerekli

3. oğuz buçukcu

oğuz buçukcu Üye

Seviye:

yoksa, ilgilenilmiyosa, direk markanın kendisi yollamaz mı?

4. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bahsettiğin eğer city fun 50'nin maşası ise: http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=138748
    zaten alt seviye ucuz bir maşa bu. değişecekse ve yeni maşa alacaksan aynısından alman şart değil.
    yine çok masraf da etmek istemiyorsan en azından kilit mekanizmalı alt seviye bir model bakabilirsin mesela: http://www.erdoganlarbisiklet.com/yedek-parca/amortisor/suntour-28-cr-940-on-amortisor.html

şu sanırım uygun, ama önü v frene çevirmen gerekir. disk bağlantı yok... yine almadan önce kesin bilen birinden onay al. ama gidip ayrı alacakken de zoom maşa alma tekrar...

5. oğuz buçukcu

oğuz buçukcu Üye

Seviye:

evet city fun 50, şimdi şöyle, yenisi yollamalarını sağlamaya çalışacağım, yeni ürüne para harcama istemiyorum, öbür konuda aldığım yorumlarla direk yenisi istemeye karar verdim galiba, eskisi gibi olmaz, hasar görür vb dendi ben de soğudum hepten, yoksa dediğiniz gibi bisikletin maşası dandik, eğer para verip alma durumu olursa aklımda daha iyisini almak var evet, dediğiniz gibi kilitli bi model, bi yandan da zaten şehir bisikleti aldım, asfaltta kullacağım çoğunlukla, bu tarz kullanımlar için düz maşa da öneriliyo çoğunlukla, bi yerde amasörün kalitesiz olması işime de geldi gibi,(düz maşa misali) ama bi yandan da lazım, kilitli maşa bu konuda mantıklı bi seçim ama son çare para verip almak, ben bugün salcanoyu arayayım bi de onların ağzını arayayım bari

6. Hasan Saylık

Hasan Saylık Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Aynakolumun ortasında gelmesı gereken iki vida vardı o parça gelmediği için aynakolumu sökemedim Türkiye de bulamadım Fransa ya gittiğimde ise her yerde bulunacak bir parça değildi fakat bir mağaza sahibi yardım ederek yetkili servisi aradı ve bulabileceklerini söyledi. Tabi sevindim. Fakat bisiklet şirketini şikayet edicem yine de.Yani Türkiye de bulunmasa da başka ülkelerde daha çok malzeme bulunabiliyor.

7. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sizin taşıma sırasında verdiğiniz, üzerine düzeltmeye çalışılırken verilen hasarlar var. bu durumda garanti kapsamına gireceğini ve ücretsiz maşa vereceklerini pek sanmam.
    sizin taşımanız sırasında oluşmamış, kargodan hasarlı alınmış olsa dahi teslim aldığınıza dair imzayı attığınız anda sorunsuz teslim aldığınızı kabul etmiş sayılırsınız. kontrol teslimat sırasında imzadan önce yapılır... büyük ihtimalle para vererek alacaksınız maşanızı.

8. oğuz buçukcu

oğuz buçukcu Üye

Seviye:
    benim tam bilgim yok ama sanırım imza atmadan kontrol etme şansım yokmuş? yani zaten açtırmazlarmış kargoda kutuyu, e imzayı atıp, alıp direk eve götürdüm bisikleti diyelim, evde hiçbir işlem yapmadan hasarlı olduğunu gördüm ne olacak? sırf imza attım diye hiçbir hak talep edemeyecek miyim, site yetkilisi bayide olmazsa yenisi yollarız demişti, ben direk yenisi istemek istiyorum

9. oğuz buçukcu

oğuz buçukcu Üye

Seviye:
    salcano açmıyo, bayram önümü kesti, kargolar da çalışmıyo, beklemekten başka çarem yok