Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Kişinin Bisiklet Yolunda Adım Atmasına Yardımcı Oldum Belkide..

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Süleyman Onur Dülger tarafından paylaşıldı.

1. Süleyman Onur Dülger

Süleyman Onur Dülger Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşlar bugün biriyle geçen konuşmamı şöyle aktarmak istiyorum.
    ALqışLanmayı ßec:benim yazdıklarım
    <*$>Turkish Gang ise karşımdaki.
    (21:04) ALqışLanmayı ßec: slm sen kimsin=?
    (21:05) dewilboy_hc@hotmail.com şu anda Çevrimiçi
    (21:05) dewilboy_hc@hotmail.com adını "<*$>Turkish Gangster<*$>" olarak değiştirdi
    (21:05) <*$>Turkish Gangster<*$> kişisel iletisini "KöyAcil.Halil.Hakan.Ali" olarak değiştirdi
    (21:05) ALqışLanmayı ßec: as
    (21:05) <*$>Turkish Gang: ben seni bisiklet forum dan buldum
    (21:05) <*$>Turkish Gang: bisiklet lerden anlıosundur die
    (21:05) ALqışLanmayı ßec: he ok kardes
    (21:05) <*$>Turkish Gang: bisiklet alacamda
    (21:05) ALqışLanmayı ßec: eh abartmaya gerek yok kendı bılecegım kadar
    (21:06) ALqışLanmayı ßec: butcen ne kadar?
    (21:06) <*$>Turkish Gang: 200
    (21:06) <*$>Turkish Gang: hadi bilemedin 225
    (21:06) ALqışLanmayı ßec: o bütçeyle biraz zor kardeş
    (21:06) ALqışLanmayı ßec: ancak 2.el bisiklet alırsan işine yarayabilir.
    (21:07) <*$>Turkish Gang: 2el bana bi yer söyleyebilirmisin
    (21:07) ALqışLanmayı ßec: 2.el sedona borla vardı 250 ytlye bak çok temiz ve iyi satılmadıysa tabi kesinlikle tavsiye ederim.sıfırı 400 ytl.
    (21:07) <*$>Turkish Gang: nerede satıolar
    (21:08) ALqışLanmayı ßec: 1 sn kardes
    (21:08) ALqışLanmayı ßec: http://www...............
    tıkla kardeş bisiketi bir gör
    (21:08) <*$>Turkish Gang: beki ben nasıl alacam
    (21:08) ALqışLanmayı ßec: adamın telefon numarası var bir görüş istersen.
    (21:09) ALqışLanmayı ßec: 0********** istanbul anadolu dan
    (21:09) <*$>Turkish Gang: yakınmışız
    (21:09) <*$>Turkish Gang: sen nerede oturuon kardes
    (21:09) ALqışLanmayı ßec: he o adamla irtibata geç kardeş ben eskişehirliyim.bak o fiyata o bisiklet gerçekten kaçmaz tertemiz hemde.
    (21:10) <*$>Turkish Gang: tamam yardım ettigin teşekkürler
    (21:10) <*$>Turkish Gang: benim vardı da bisiklet
    (21:10) ALqışLanmayı ßec: bak aynı bisiklet forumda var 400 ytl anladınmı kardes birde temiz yani sen onu anadoluda anlayan birine göster kadrosunda kırık çatlak olmasın çok iyi bisiklet yani seni yarı yolda koymaz
    (21:11) <*$>Turkish Gang: 200 olsa iyi olur
    (21:12) ALqışLanmayı ßec: bu bisikletin bütün komponentleri(bütün parça takımı)shimano.vede amortisörü kilitlemeli.yani istediğin zaman kilitliyorsun.yormuyor istediğin zaman açıyorsun forumda bak bir konu aç bisiklet seçimi bÖlümüne bu bisiklet bu fiyata iyimi diye sor sen almazsan anında alırlar yani sen kârda olacaksın.
    (21:12) <*$>Turkish Gang: foruma söyleme abi ben babamla konuşayım olursam bunu alak
    (21:13) <*$>Turkish Gang: ben aslında salcano nova alacaktımda
    (21:13) <*$>Turkish Gang: o iyi deilmi
    (21:22) ALqışLanmayı ßec: ben şimdiye kadar bisikletten anlamışsam 2 amortisörlü o bisikletler sadece göz boyamaya yarar üzerindeki parçalar dağılır kalitesizdir çift amortisörlü bisikletler zaten arka amortisör yaylandıkça sizi boşuna yorar 2 kat enerji harcamış olursunuz.
    (21:22) <*$>Turkish Gang: abi sende her şeyi bilion
    (21:22) <*$>Turkish Gang: abi allah için kimseye söleme umutlandık alacagızda
    (21:23) <*$>Turkish Gang: alacagız bu ay başına
    (21:23) ALqışLanmayı ßec: gerçekten çift amortisörlü bisikletler vardır ki fiyatları 1500 ytl den başlar. onlarada downhill dh bisikleti denir zaten iniş bisikletidir onlarla yokuş falan çıkılmaz zaten yalnız abi demezsen sevinirim yaşım 15 çünkü:)
    (21:23) <*$>Turkish Gang: benim yaşım 13:D
    (21:24) <*$>Turkish Gang: resimdeki kişi benim
    (21:25) <*$>Turkish Gang: carfourdan alacaktık ilk başta babam dandik dedi almadı
    (21:25) <*$>Turkish Gang: 2 amörtisörlü
    (21:26) ALqışLanmayı ßec: olsun size tavsiyem bu bisikleti alırsanız buna birkaç ay bindikten sonra o alacağınız çift amortisörlü bisiklete bir binerseniz inanın bisiklet demezsiniz onlara neyse ben kacıyorum iyi aksamlar inşallah yardımcı olabilmişimdir.bu arada forumu takip edin okuyun her zaman okuyun.ve arkadaşlarınıza bu durumu anlatın çift amortisörlü bianchilere para verilmeyeceğini anlatın.kalite performans vede fiyat olarak sedona geotech kron corractec merida gibi markaları seçin evet bisiklet bisikletçiden alınır bu sözü forumda herkes bilir zaten.
    (21:26) ALqışLanmayı ßec: bakın size bir soru sorayım
    (21:26) ALqışLanmayı ßec: ekmeği bakkaldan mı alırsınız,fırındanmı?mantıklı olarak cevap verin lütfen
    (21:27) <*$>Turkish Gang: fırın
    (21:27) ALqışLanmayı ßec: İşte bisikleti beyaz eşyacıdan değil bisikletçiden alın bilmem anlatabildimmi çünkü beyaz eşyacı sana bisikleti sevdirmeye çalışmaz sadece para kazanmaya çalışır.iyi akşamlar
    (21:28) <*$>Turkish Gang: iyi akşamlar
    (21:28) <*$>Turkish Gang: allah senden razı olsunn
    (21:28) <*$>Turkish Gang: çok teşekkürler
    (21:28) ALqışLanmayı ßec: eywallah kardeş bunu söyledin ya bütün yazdıklarım vız gelir bana senden de.
    (21:28) <*$>Turkish Gang: o bisikleti seni dinledigim için alıcam
    (21:29) <*$>Turkish Gang: sen burada olsan senle alak diecektim
    (21:29) <*$>Turkish Gang: senide alı koyduk ama kusurumuza bakma
    (21:31) ALqışLanmayı ßec: bak birde şöyle birşey var diyelim o bisikleti alamadın ki inşallah alırsın,o zaman acele etme biraz para biriktir.ümit evulation var 250 ytlye alüminyum başlangıç için ideal bir bisiklet birde salcano ng650 var 250 ytlye kardeş ama dedim ya borlayı kaçırma.
    (21:31) <*$>Turkish Gang: tabi
    (21:32) ALqışLanmayı ßec: son bir şey kask ve eldiven al kardeş.maalesef birçook arkadaşımız ya büyük bir kaza atlatınca alıyor kaskını hatta bazıları kazadan sonra öbür tarafa gittiği için gerek bile kalmıyor.kimsenin değişine takma herkese lafını yapıştır kardeş.
    (21:33) <*$>Turkish Gang: tamam kardeş
    (21:33) ALqışLanmayı ßec: benim içinde beyin olan korumam gereken bir kafam var.de bu en iyi sözdür.
    (21:33) <*$>Turkish Gang: abi sen çok zekisin
    (21:34) ALqışLanmayı ßec: nede olsa büyük bir kaza yaparsan ALLAH korusun seni o insanlar korumayacaktır kaskın korur yok estağfirullah kardeş.bende birkaç sene önce hiçbirşey bilmezsen 160 ytlye çift amortisörlü bir bisiklet almıştım ama foruma takıl çok uzattım kusuruma bakma iyi akşamlar çıkmam lazım
    (21:34) <*$>Turkish Gang: iyi akşamlar
    (21:34) <*$>Turkish Gang: sonra görüşürüz

buraksisman ve gokhancan bunu beğendi.
  2. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Çok iyi çok guzel. böyle paylaşımcı ruh taşıyan genc arkadaşlarımızın varlığına hayranım.

Senın şu yaptıgını okullar bile yapamıyor. Okullara bisikleti bir ders olarak koymak lazım.

Gelecekte cocuklarımıza lanet olası kirlenmiş havası bozuk bir dünya bırakmamak için bisikletin okullarda Ders olarak okutulması gerekir.

saygılar.

ZekiAlper ve Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.
  3. encralis

encralis Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu foruma üye olan zaten iyilik meleği olup çıkıyor.
    Ben de aynı şekilde milleti 200-300 liralık bisikletlerden elimden geldiğince korumaya çalışıyorum

gokhancan bunu beğendi.
  4. SNkaraoglu

SNkaraoglu Forum Demirbaşı

Seviye:
    Yanıma gelip
    "Sina çift amortisorlu bi bisiklet alıp cantlatına kapak takıcam, modifiye edicem, maallede sürüces, nasıl?"
    diyen arkadasllarım, kardeşlerim benimle görüştükten sonra,
    "ya sina o sigma dediğin km saati kaç gr olur biliyormusun?"
    diyorlar.

Evet bu forum insanı iyilik meleği yapıyor :)

Süleyman Onur Dülger bunu beğendi.