Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir kaza..

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Erol Kethüda tarafından paylaşıldı.

1. Erol Kethüda

Erol Kethüda Aktif Üye

Seviye:
    14 yıl sonra bisiklet aldım ve 124 gün geçmeden bir kazaya karıştım. Neyse ki cana zarar gelmedi. Geniş açılı bir virajda yol tamamen boştu.Geliş-gidiş iki şeritli yolun arasından karşı yola geçtim,kaldırımın hemen kenarına ve daha 3 4 pedal çeviremeden nereden geldiğini anlamadığım bir motorsiklet arkadan bindiriverdi.Sadece çarptığında anladım bir şeyin orada olduğunu.Düşmedim bile.Ama bisiklet kullanılmaz hale geldi. Hem de küçücük bir sebepten dolayı. Fotoğrafta sarı daire içine aldığım kısımdaki beyaz çelik aksan kırıldı. Yani zincir sapasağlam kaldı ama kırık yüzünden zincir boşta kaldığından bisiklet kullanılmaz durumda. Gerçi kaza günü pedal çevirmeden hafif eğimli yerde kullandım - boştaki zinciri tutan çelik aksanın canta takılmamasına dikkat ederek. Şimdi bu kırığı nasıl halledeceğim?

2. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Sanırım kadro kulağı kırılmış yeni bir kadro kulağı ile enfazla 15 tl,bişi alarak Sorunu düzeltebilirsiniz her kadro kulağı olmaz bisikletinizin modeline göre alın.

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Sanırım kadro kulağını kırmışsın. Çelik değil o malzeme aluminyum alaşımdır.Zonguldakta bulabilirmisin bilmem ama satılan bir malzeme.Eğer bulamaz isen Efor bisiklete mail at yada telefon et yardımcı olacaklardır.Pahalı bir parça değil 15-20 liralık birşey.

Edit:kadir ile aynı anda yazmışız :)

4. onur demirer

onur demirer Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Geçmiş olsun.

Sadece kadro kulağı(artiricinin bağlı olduğu küçük parca) hasar gorduyse yenisini alırsınız çok basit zaten montajı.

Üçlü aynı anda cevap da güzel olmuş.

5. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    1'er dakika ara ile üç pedalşör tam 12'den isabet...:)

Arkadaşım geçmiş olsun, Allah daha beterini vermemiş ve şükretmek lazım. Ben bir keresinde motorsiklet ile yandan çarpıştım. Neyse ki hız kesti çünkü üzerlerimizdeki bir şeyler kenetlendi. Allah muhafaza motorsiklet daha ağır, savurur atar...:(

Maalesef motorsikletliler altındaki canavarın farkın olmayabiliyorlar. Dün kasksız biri bile gördüm ki altındaki pizzacı motoru değil tam bir canavar. Henüz yanıma gelmede bağırıyor geliyorum diye. Sanırım bu insanlar kask takmamakla da kendilerine ve motorlarına güveniyor. Ama bu scotter tarzı şeylerin ne zaman nereden çıkacağı belli olmuyor. O yüzden ki ters yönde gitmemeli ve düz yönde giderken de her an yanımızdan bir motorsiklet çıkacağını düşünmeli. Çünkü çok sessiz yanınızdan geçip gidebiliyorlar.

Yine de geçmiş olsun, kazasız pedallamalar...

6. Ahmet Can Yakışır

Ahmet Can Yakışır Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    motorsiklet sana çarpana kadar varlığından habersizsen; ya sana çarpan elektrikli bisikletmiş ya da kulağında kulaklık varmış.

bisiklet sürerken gözünü kulağını dört açmanın ne kadar önemli olduğunu bir kez daha kanıtlayan bir tecrübe hepimiz için...

7. Erol Kethüda

Erol Kethüda Aktif Üye

Seviye:
    Kulaklık yoktu.Bisiklet kullanırken kulaklık takmam. Çarpan da scooter tarzı motosiklet idi. Neyse ki son 5 metrede fren yaptı - son milisaniyelerde işitebildim! Yoksa gayet hızlı geliyordu kanımca. Ve ben kaldırımın hemen yanından gitmeme rağmen ve yolun %10 luk kısmını işgal etmeme rağmen - iki şeritin,Önceden sağa kıracağına ya da geniş kavşak olduğundan beni görüp fren yapacağına en olmadık şey oldu,çarptı... Neyse.. Bahsettiğiniz parçayı bulabiliyorsan ne güzel. Hemen halledeyim.Bisikletsiz duramıyorum :D

Ahmet Can Yakışır bunu beğendi.
  8. selçuktan

selçuktan Aktif Üye

Seviye:
    çok geçmiş olsun arkadaşım
    merak ettim çarpana birşey oldu mu acaba

9. Erol Kethüda

Erol Kethüda Aktif Üye

Seviye:
    Çarpan kişi - 20,25 yaşlarında - hasarı ödeteceğim korkusuyla alelacele kaçıverdi - tabi benim iznimle. Arkadaşların bahsettiği parça kırılmış.Bu çarpmaya iyi bile olmuş aslında. Ben çarpışmadan sonra bisikletin arka kısmına bakmak bile istememiştim. Açıkçası paramparça olmuş bir zincir,yerlerinden fırlamış ve kırılmış dişliler,yamulmuş cantlar ve patlamış bir lastik göreceğimi düşünüyordum.Çünkü çok yavaş çarpmadı.Motosikletin ön kısmı - yani lastiği, arka lastiğin dişlilerine - kadar girdiğinden kazayı ucuz atlattım.

10. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    geçmiş olsun.

Erol Kethüda bunu beğendi.