Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bir kaza hikayesi

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında zeyfer mir tarafından paylaşıldı.

1. zeyfer mir

zeyfer mir Aktif Üye

Seviye:
    günlerden cuma,çarşıda işim var bisikletle gidecem ama önce mahallede cuma namazına yetişeyim diye hızlı hızlı gidiyorum yalnız her zamankinin aksine nedense (hala anlam veremiyorum) ne kask var ne eldiven. yol her gün gittiğim yol fakat o gün bir değişiklik olmuş :)
    belli bir mesafe normal yoldan geldim, kurallara uygun :) bir yerden sonra yol yapımı olan ama araç trafiğine kapalı yeni asfaltlı yoldan karşı şeritten gidecem, o kısma geçmek için yolun soluna geçtim ki arkadan araba geliyor dikkatimi birazda ona verdim.düştüğüm kısma yaklaştığımda yaklaşık 30 km hızla gidiyorum. ara geçişte biraz taş toprak var biliyorum ama düz bir geçişte birazda hız keserek sorunsuz geçiyorum, daha önce de defalarca geçtim ve yine aynı şekilde bilinç altı ile devam ederken bir de ne göreyim, işte o gün yapılan değişiklik: yola beton bloklar koymuşlar ve araları geçiş için insanı tereddütte bırakacak kadar mesafeler de :)
    işte olanlar bu andan sonra oldu, yolun şekli biraz o blokları görmemi geçiktirdi birazda dikkat ve konsantrasyon dağınıklığı ve blokları gördüğümde de tereddüt. arasından geçermiyim geçemezmiyim diye oraya bakıyorum ki geçemeyeceğimi düşünüp fren yaptığımda olanlar oldu.ön fren kurbanıyım :) dikkatimi bloklara verince yolun topraklı kısmını unutmuşum ve saliseler içinde göz açıp kapayıncaya kadar kısa bir anda yerdeyim. ne olduğunu anlayamadım bile, düştüm, çarpma hissi sonrası gözümü açtım yerde bloklara doğru sürüklenerek kayıyorum, önce bisikletin bloklara çarptığını gördüğümü hatırlıyorum sonra avuçlarımdaki acıyı hissediyorum, bacağıma batan cebimde ki anahtarın verdiği acıyı hissediyorum ama asıl karşımda çarpmak üzere olduğum bloktan doğan korkuyu hissediyorum derken bloğa 15 - 20 cm kala durdum. ilk olarak avuçlarıma baktım, kan revan içinde oyulmuş resmen, etime taş toprak dolmuş. sonra doğruldum yerden bir yandan bloğa çarpmadığıma şükrediyorum bir yandan da bir yerimde kırık çıkık var mı acaba diye düşünüyorum.
    bir süre sağıma soluma bakıp şoku atlattıktan sonra bisiklete bakıyorum ki bloğa çarpmasına rağmen sıyrık çizik harici birşey yok. sonra tabi acıyı daha da hissetmeye başladım elimde ki kanı ve bir takım taşı toprağı biraz temizledikten sonra bir an önce eve gidip gerekli pansumanlarımı yapmak için yeniden bisiklete atladım ve yavaş yavaş eve ulaştım.
    sonrasında 1 hafta ellerimi kullanamadım, üzerinden en az 2 ay geçti sağ elimde hala zorlayınca ağrı var ama eskisi kadar değil...

yazdım ki birilerine belki örnek olur ders olur bana olduğu gibi :)

bu da o yerin fotosu ( iki blok arasında ki boşlukta bir de o duba vardı gideceğim zaman ben çekip açtım orayı)

2. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    çok geçmiş olsun..

zeyfer mir bunu beğendi.
  3. Bilal Öz

Bilal Öz Aktif Üye

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
    Geçmiş olsun, kazanın büyüğü de ufağı da can yakıyor, Allah esirgesin hepimizi.

zeyfer mir bunu beğendi.
  4. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gecmis olsun, bir daha boyle seyler yasamamaniz dilegi ile...

zeyfer mir bunu beğendi.
  5. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    geçmiş olsun..

sene olmuş 2013 hala alt yapı çalışmaları bitmedi..

millet uzaya çıkar,biz hala kaldırım taşlarını,her seçimden seçime söker yerine yenisi yaparız..

zeyfer mir bunu beğendi.
  6. hakan çelik

hakan çelik Forum Demirbaşı

Adı:
    Hakan ÇELİK
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Şehri delik deşik ediyorlar anlamıyorum niye. Yok orası bozuluyor, yok kanalizasyon bozuluyor. Hadi altyapıyı yapıyolar ama yolu düzeltmiyorlar üstünden 3-4 ay geçiyor öyle düzeltiyorlar yolu. Gelde kızma. Çok geçmiş olsun. Allah yinede korumuş şükür çarpmamışsınız o bloklara. :) Dikkat etmeniz dileğiyle, kendinize iyi bakın.

zeyfer mir bunu beğendi.
  7. Murat cinar

Murat cinar Aktif Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    Geçmiş olsun aman kask,eldiven ve gerekli şeylere dikkat!!!!

zeyfer mir ve Çağlayan bunu beğendi.
  8. zeyfer mir

zeyfer mir Aktif Üye

Seviye:
    amin inşallah..

9. zeyfer mir

zeyfer mir Aktif Üye

Seviye:
    alınması gereken çok yol var daha böyle konularda kardeşim, teşekkürler :)

10. zeyfer mir

zeyfer mir Aktif Üye

Seviye:
    teşekkürler ve kesinlikle :D