Bir kaza da ben yaptım

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şu iki üç gündür forumda kaza yapan yapana hayrolsun...

Ben de Cumartesi günü ufak bir kaza atlattım. Aşağıdaki resimde çizdiğim yerde ben düz yolumda devam ederken arkamdan beni sollayan bir araç önüme kırarak sağa girmeye çalıştı. Bana o kadar yakın geçti ki arabanın arkası benim gidona değdi ve kendimi yerde buldum bir anda... Adam da diyor ki sinyal verdim. Arkamdan gelip bir anda önüme geçen adamın sinyalini ben nereden görebilirim yok böyle bir kafa ya... Neyse ki bisiklete de bana da bir şey olmadı ufak bir iki çizikle atlattım.

Özet: Araçların sizi sollamasına izin vermeyin.

13446318_989745521145638_1040007765_o.jpg

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Berke Çok geçmiş olsun, gerçekten son haftalarda sürekli kaza veya hırsızlık haberleri var forumda, hayırdır diyelim, ucuz atlatmışsınız.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.455
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Öncelikle çok geçmiş olsun. Bu sinyal verdim mevzusu yeni moda galiba daha önce sinyal kullanmayanlar sinyal verdikleri zaman sağındaki solundaki araçların içinden geçebileceklerini sanıyorlar herhalde. 3 gün önce aynısı başıma geldi ben arabayla giderken sağımdaki araç sola sinyal verir vermez önüme kırdı zor durdum. Adam dediki sinyal verdim.

Aytaç DİREK

Daimi Üye
Tepki
1.489
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berke çok geçmiş olsun.Benzer bir kazayı ben de atlatmıştım.Forumun kazalar bölümünde "korna çaldım duymadın mı?" başlığından detaylarını okuyabilirsin.Sana tavsiyem özellikle kavşaklara yaklaştığında o çizdiğin okun solundaki yol ayrım çizgilerinin tam üzerinden gitmen.Bu şekilde seni sollamaya kalkmıyorlar çünkü sollayacak alanları kalmıyor.

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Geçmiş olsun. Bu kazaların sebebi oruçluyken araç kullanmak olabilir. Bu günlerde ekstra dikkatli olmakta fayda var.

@Aytaç DİREK ayrıca bu tip yollarda kolumuz ile işaret verdiğimizde biraz da olsa nereye döneceğimizi belirtmemiz bu tip olayların gerçekleşmemesine vesile olabiliyor

• Beğen
Tepkiler: Berke

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sspl
Kaza saati sabah 7:45 civarlarıydı trafikten kurtulmak için erken çıktık ama yine kaçamadık kazadan :)

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar berke kaza yaptığında beraber sürüyorduk
Adam arabadan inince sinyal verdim falan dedi, bizde sinyal verdin diye üzerinden mi geçeceksin falsn deyince ve olayın olduğu yerde polisler olunca pustu herif bişey varmı vs demeye başladı. Önemli birşey yok deyince de arkasına bakmadan uzadı öküz herif

Edit : sabah 6:30 da çıkalımda trafikte araç olmaz dediğimiz ve benim bisiklet sürmeye başladığım günden beri
En erken saatteki sürüşümde bunları yaşadık.

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Geçmiş olsun. Araç arkada da olsa sinyal verdiğinde veya korna çaldığında bulunduğunuz yerden buharlaşmanız gerekiyor, bilmiyor muydunuz?

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berke Geçmiş olsun. Trafik cahilleri yine iş başında. Yine de çok şükür sağlığın yerinde.

• Beğen

SOZUAK

Forum Demirbaşı
Tepki
778
İsim
Barış SÖZÜAK
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Araba kullanırken, bisiklet sürerken bir bazuka taşıyıp bu tip ök.zlükleri yapanları patlatasım geliyor. Şaka maka değil. Yani o açıyla yaklaşınca dikkat etmez iseniz bisiklet/motorsiklet /araba fark etmez aynadan göremezsiniz. Göremeyince de beyin (varsa tabi) yol boş dön der.

Geçen sene bir deney yapıyorlardı. Kocaman bir tır çekicisi ile dorsesi dururken sağ tarafına tam 32 adet geriye doğru dizilmiş Bisikletli manken koydular. Kamera aynen bir insanın gözünden bisikletlilerin yanından geçerek sürücü koltuğuna oturdu ve dikiz aynasını gösterdiler. 32 bisikletliden hiçbiri görünmüyordu

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Berke

geçmiş olsun,berke
yav harbiden sinirleniyorum kuracam parti....:eek::eek::eek::eek::mad::mad::mad::mad::mad::islik::islik::islik::islik::harika:
bbp-bağımsız bisikletliler partisi.

https://www.bisikletforum.com/dosyalar/13446318_989745521145638_1040007765_o-jpg.75271/

sağlı sollu beton korunaklı yol bisikletliler için idman yeri kavşaklara üsten geçiş yol bisikleti için ,
kamulaştırma,sağda ne kadar ev var ise yıkacam ,,başbakan olunca ,,yaşasın bbp:harika::harika::harika:

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Berke

Şimdi gördüm kaza mesajını. Çok geçmiş olsun, ucuz atlatmışsın diyelim, Allah beterinden saklasın.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

• Beğen

Alizee

Daimi Üye
Tepki
296
İsim
Ali
ramazan olunca insan gibi oruc tutamayan ama tutmaya calisan gerizekalilar cirit atiyor. trafik teror zaten normal halde, bunlarin katilimiyla iyice zivanadan cikti. arabayla bile can guvenligimiz yok, kaldi ki bisiklet motosiklet vs..

cok gecmis olsun umarim tekrar yasamazsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Mert E. ve Berke

legolass69

Üye
Tepki
36
Bisiklet
Fuji
Geçmiş olsun arkadaşım.

@BF Okuru

Yıldızlara inanmam ama, çok kaza oluyor bugünlerde. Ayağımdaki ezilme dolayısıyla yatıyorken yazıyorum, anneannem başka bir düşme sonucu hastahanede, forum kaza haberleri ile dolu. Amman dikkat, tedbiri elden bırakmayalım.

• Beğen

Burak_Cakir

Daimi Üye
Tepki
551
İsim
Burak Çakır
Bisiklet
Ghost
daha ışınlanma icad edilmedi ki bir an kaçalım :)

• Beğen