Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bir kayıp ve düşündürdükleri

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Kudret Kurtcebe tarafından paylaşıldı.

1. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    çağatay avşar dostumuzu kaybettik
    bisiklet forumda 18. aya doğru giderken geçmiş olaylarıda hatırladım evet böyle bir kaza sonucu bir sürücümüzü daha kaybetmiştik
    şimdi bağımsız bir bisiklet sürücüsü olarak ne yapmalıyım diye kendime sordum yapacağım ilk iş bu forumda istanbulun alt yapı sorunlarını dile getirmek
    özellikle sahil yollarının durumu üsküdar -beykoz sahil yolunun içler acısı durumunu aynı şekilde beşiktaş -sarıyer ve aynı şekilde
    sirkeci florya sahil yolunun durumu
    ne kadar çarpıklık varsa foruma sunacağım
    sahiller istanbul büyük şehir belediyesine aitse belediyenin çalışmadığı ortada özellikle bostancıdan ta pendiğe kadar olan sahil yolu hafta sonu mangalcılardan geçilmiyor
    3 yıl önce istanbul büyük şehir planmacıların bize yolda tesadüf raslayarak sordukları soru karşısında afallamıştım
    koşu yolu ile bisiklet yolunu aynı yere yapmayı düşünüyorlardı bizde
    olmaz dedik ama bir konuda onları uyarmadık ve hata ettik yaya yolu ile bisiklet yolunu aynı yere yapmayın demedik evet hata yapıldı
    şimdi yaya yolundan bisiklet, bisiklet yolundan yayalar gitmektedir
    balık baştan kokarmış baştan yaparsan ters türs iş sondan onu toplaman zor olur yaya başka yerde koşu yolu başka yerde ve bisiklet yolu başka yerde olacaktı ama anladığım kadarıyla masraftan kaçtılar
    sonuç hüsran
    alt yapı mühendislik -mimarlık -şehir planlamacılığı gerektiren bir iştir şehir kurmak öyle kolay iş değildir şehirciliği bilmediğimiz için bir şehrin alt yapısının nasıl olacağından bir haber olduğumuz için kendimize göre şehir yaparız bunun adı şehir olmaz mega köy olur
    son yapılan tüneller süreyi kısaltmış bence bu konuda istanbul büyük şehiri kutlamak gerekir evet akıllı işler de oluyor ama salyangoz yürür misali şimdiye kadar 60 lardan bu yana doğru dürüst alt yapısı ile mükemmel metroları ile saatlerce arabaların trafikte kalmaması için trafik alt yapısının çözümlenmiş bir istanbulun olması gerekmekte idi
    istanbul çok nüfus almıştır istanbulun yüzde 60 ı artık gettodur
    ve bir depremde un ufak olacak 50.000 ev vardır felaket geliyor ve biz umursamaz bir tavır içindeyiz
    gölcük merkezli deprem 45 saniye sonra avcılardaki apartmanı yerle bir etti ve içindekileri kimse kurtaramadı
    şimdi kırılacak fay hattı adalardan 25 km uzaktadır depremin şiddeti en az 7.4 dür
    200 km den 7 .3 istanbulu nasıl salladıysa var siz hesaplayın bakalım 25 km den 7.4 istanbulu ne yapar bu istanbulun sonu olacak
    ordu bile giremiyecek istanbula evet bunlar acı gerçekler
    her işimiz angarya ekonomi angarya paramız angarya üretim yok angarya italyadan savaş helikopteri alırsın savaş sanayin yok sınıfta kalmışsın bisiklet sanayin sıfır otomotiv sanayin sıfır
    brezilya savaş uçağı yapıyor sen ne yapıyorsun yüzde yüz
    amerikan yarasa uçağına radara yakalanmıyan o uçağına karşılık sen ne yapıyorsun :boese157: :boese157: :boese157: :boese157: :boese157:
    adam üretiyor sen seyrediyorsun bu kadermi asla
    durup dinlemeden bir şeyler icat etmeden durmak yok
    öne geçmek herşeyi üretmek en iyisini yapmak durumunda olan türkiyenin asla başkalarının motoruna yedek parçasına roketine tankına topuna uçağına helikopterine ihtiyacı olmamalıdır gerçek milliyetçiler vatanını seven ve bu ülkeyi süper devlet yapmak isteyenlerdir milliyetçilik bunu gerektirir
    zenginlik tüm topluma yansıdığı vakit trafikte insanların birbirine saygısınında artabileceğini düşünmekteyim
    60 kişilik kadro için 5000 kişi başvurursa bu ülkede işsizliğin var olduğu gerçeği ortaya çıkar
    son olarak çağatay dostuma çarparak onu metrelerce sürükledikten sonra kaçan kişi bence kendi vicdanında hapsoldu en büyük ceza vicdan muhakemesidir kişi bunun altında ezilir evet ölmek isteyecek
    yaşamak istemeyecek o içteki vicdan hesaplaşması en ağır idam cezasından bile ağırdır
    tüm forumun başı sağolsun bu tip olayların bir daha tekrarlanmasını istememekteyim

kederli ailesine başsağlığı diliyorum ruhu şad olsun mekanı cennet oldu bile

:( :( :( :( :( :( :( :( :(

Morningstar, 42FY, Cycleone ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  2. Celasin Telli

Celasin Telli Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bostancı-Pendik sahil bisiklet yolu önceden taşıt yolu ile kaldırım arasında ayrılmış bir yoldu. Şimdiki yol yapılırken daha iyi olduğunu düşünmüştüm ama mangalcılardan ve yayalardan dolayı bu yolu kullanmak artık mümkün olmuyor. Bisiklet yolunda özellikle gündüzleri 20 km/saati görmek imkansız. Önünüze sürekli birileri çıkıyor. Keyif almak için taşıt yoluna çıkıyorsunuz, yolun kenarına park etmiş araçlar yüzünden resmen yol ortasından gitmek zorundasınız. Sahilde mangal yapmak yasak olduğu halde kimsenin ses çıkarmaması ve en fazla oksijene ihtiyaç duyduğunuz anda içinize işleyen mangal dumanı ise işin en acı yanı.
    Herkes iyi havalarda bisiklete binmeyi severken ben kış şartlarını ve yağmuru tercih ediyorum.
    Allah rahmet eylesin, ailesine sabır versin. Maalesef bisiklet çok riskli bu ülkede.

3. Bulunmaz

Bulunmaz Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    30 yaş ve üzeri insanlara bisiklet kültürünü vermeyi bırakalım..Artık geleceğe bakmamız lazım, ilköğretimde değişik spor dalları tanıtılmalı..Ancak bu şekilde 20 yıl sonra gerçek bisiklet yolarımız ve bisikletliye saygılı vatandaşlarımız olur..Hoş bu saydıklarımın kaçı bizim elimizde oda ayrı bir konu..

Kudret Kurtcebe bunu beğendi.
  4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye: