Bir kayıp daha. Henüz 18 yaşında...

Oktay Erkan

Daimi Üye
Tepki
829
Bisiklet
Trek
Hepimiz Marmaris'te ölen Fransız bisikletli gezgine üzülürken, 4 gün önce Bursa'da geçirdiği kaza sonrası ağır yaralı durumdaki kardeşimiz malesef hayatını kaybetmiş. Allah rahmet eylesin...

(link)
(link)

Scudo

Uğur Can S.

Aktif Üye
Tepki
54
İsim
Uğur Can Saraçoğlu
Bisiklet
Scott
Allah rahmet eylesin ..

Selami53

O PARAYA BİSİKLET ALIRIM !
Tepki
963
Bisiklet
Specialized
Kafatasındaki kırıklardan dolayı vefat etmiş Allah rahmet eylesin gencecik yaşta gitmiş :/
Kask. Kask. Kask.

ARTIK DURSUN ŞU BİSİKLETLİ ÖLÜMLERİ !
Eline geçen ilk parayla araba almaya koyulmasa keşke gençlerimiz.Ve yine ticari araç. bıktım ben bu fiorino kango vs. araçlarla trafiğe atılan bazı öküzlerden.

• Beğen
Tepkiler: barayda

Kara Kartal

Daimi Üye
Tepki
276
İsim
Mehmet
Bisiklet
Merida
Sadece bu olayı kastederek yazmıyorum fakat kaza kelimesinin tanımına pek uymuyor bazı olaylar, ihmal, aşırı özgüven, kendini bilmezlik... Dün akşam bisikletle giderken karşıdan gelen araca nedense güvenemedim iyice yavaşlayıp kaldırıma sıfır yanaşıp olabildiğince de yana doğru yattım ve aracın aynası gidonumu amiyane tabirle yaladı geçti.

Şimdi bu iş mi, senin altında ki araç 1500kg bende ki 10kg den az. Yanımdan geçerken de attığı bakış da çabası. Yani ne denebilir ki. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun.

• Beğen
Tepkiler: barayda ve lealtad

Antecurs

Forum Demirbaşı
Tepki
480
İsim
H.
Başlangıç
1970—71
Bisiklet
Salcano
Allah rahmet eylesin.

Ahmet-E

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Lapierre
Allah rahmet eylesin,ailesine dayanma gücü versin.

lealtad

Forum Bağımlısı
Tepki
1.597
İsim
Hüseyin
Bisiklet
Diğer
Allah rağmet eylesin. Bişeyler yapmak gerek yoksa hepimiz kurbanlık koyun gibi bunlara bakıp sıramızı beklicez..

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
Allah rahmet eylesin.Çok yazık.

HikmetYılmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
877
Bisiklet
KTM
Çok yazık. Belki de kaskı olsaydı şu an yaşıyor olacaktı :(

erkan_harman

Daimi Üye
Tepki
177
İsim
Erkan Harman
Bisiklet
Salcano
genc bir yasam daha toprak´a verdik daha hayatinin tadini alamadan gencligini yasayamadan halbuki daha yuruyecek yollari kosacak sokaklari vardi.. ALLAH rahmet eylesin genc kardesim mekanin cennet olsun.

• Beğen
Tepkiler: barayda

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
biz sayımız artsın diye uğraşıyoruz ama bu gidişle artış hızımız ölüm hızımızın altında kalacak :S -- sevenlerine ve hepimize sabır diliyorum, kış gelsin artık :S

ebayusuff

Forum Bağımlısı
Tepki
384
İsim
Mehmet
Bisiklet
Lapierre
@KaanG

Kaskı yokmuş ve şuan yaşamıyor. Kaderinde kask takmaması sonucu ölmesi varmış. Aksi düşünülemez. Ancak kask takmalı mıydı? Evet. Bisikletli kask takmalı mı? Evet. İradesini bu yönde kullanarak takmak istese kader bunu engeller mi? Hayır.

Kader içinde yaşadığımız kainat gibi bizi kuşatır. Yapıp ettiğimiz hiç bir şey kader dışı, yani Allah'ın bizim için olmasını dilediğinden başkası değildir. Bununla beraber irade sahibiyizdir, içinde bulunduğumuz alem, kainat, atmosfer ne derseniz, bizi bir eyleme zorlamaması gibi, kader de bizi bir eyleme zorlamaz ya da yapacaklarımıza engel olmaz.

Hulasa kader her şeyi kapsar; irademizi kullanarak yaptığımız ya da kaçındığımız şeylerin neticesinde başımıza gelen her şeyi.

Allah günahlarını affetsin, yakınlarına sabır versin. Evlat acısı ölümden zordur.

• Beğen
Tepkiler: Reahax

E.kahya

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Salcano
kabul edersiniz etmezsiniz ama her sabah akşam istanbul trafiğinde evime gidip geliyorum milletçe mi diyeyim yoksa istanbullular mı diyeyim yanlışım varsa siz düzeltirsiniz. milletçe yapmayı en sevdiğimiz ve her fırsatta yapmaya çalıştığımız şey birbirimize tecavüz etmek. iki araba öne geçeceğim diye emniyet şeridi ihlalinden tutun milleti sıkıştırma tehlikeli hareketler vs bunun bence tek açıklaması var bu hak yemektir yani tecavüzdür. o emniyet şeridine girerek önüne geçtiğin kaç sürücünün hakkına tecavüz ediyorsun? bu arada İşin dini boyutu kul hakkını hiç buraya yazmıyorum bile ki en önemlisi biri bence.(kul hakkı sadece maddiyatla olmaz başımdan böyle bir tartışma geçtiği için not düşmek istedim.)

Bunu neye bağlayabiliriz bilemiyorum eğitim mi desem nedesem bilemiyorum ama rezil bir durumdayız bu konuda kural tanımazlık adaletsizlik diz boyu. adam emniyet şeridinden gidiyor neden diyorsun nevarki boştu diyor . yola veya bisiklet yoluna park ediyor söylüyorsun git şikayet et diyor. buna ne denir kural tanımazlıkmı cehaletmi? birde kendini akıllı sanıyor yol boş sende git diyor . bu sadece bisiklet için de değil , kendi aracı dışındaki herşey için araç,yaya,bisiklet vs

bu konuda çok söylenecek söz var ama işte hayatlar yitip gidiyor bunlar acı haberler Allah geride kalanlara sabır versin.

malemsteen

Aktif Üye
Tepki
87
İsim
Mesut
Bisiklet
Diğer
böyle olmaz arkadaş bu iş böyle olmaz. Saygısızlık diz boyu. Terbiyesizlik hat safhada. Kanunda korkmak yok. Allah'tan korkmak yok utanmak çekinmek yok. Lanet gelsin şerefsiz tıynetdekilerine. Arkadaş binemiyorum artık çocuğumla bineyim diyorum korkuyorum. Bisikleti geç kaldırımda bile yürürken 10 kere bakıyorum. Çocuğumu sol tarafıma alıp son noktada yürümeye çalışıyorum.

• Beğen
Tepkiler: E.kahya

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
bir kere daha söylemek istiyorum... ben artık bu olayları saygısızlık, düşüncesizlik falan olarak görmüyorum.. bildiğimiz gerizekalılık bu... attığımız adımın bir sonrasını düşünebilme yetisine sahip olmamak. birini öldürebileceğini, kaza yapabileceğini falan düşünememek..

sabah bir arkadaş yazmıştı, kimdi?? önde araç var, arkadaki ilerle diyo... çünkü nasıl bir sonraki adımını düşünemiyorsa, sizin 1 metre önünüzü görmesi de mümkün değil... yolda yayaların geçmesini bekliyor oluyorsunuz, size yeni yeşil yanmış, yaya hala yolda, arabanızın önünde, arkadaki bunu da görmüyor...

EDIT: şehir eşkıyalarından bahsetmiyorum... onların kategorisi ayrı...

• Beğen
Tepkiler: barayda ve EnginK.

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
toprağı bol, mekanı cennet olsun..

Melih Muratoğlu

Daimi Üye
Tepki
175
Bisiklet
Kron
Bıktık bu doblolu fiorinolu makasçı katillerden..Mekanı cennet olsun.

A.mert

Üye
Tepki
12
İsim
A.Mert
Bisiklet
Carraro
Mekanı cennet olsun.