Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir kaç sene sonra 27 vites olur mu?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Onur Ali İmren tarafından paylaşıldı.

1. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Merhaba;

bir kaç ay içinde sram x7 ile 27 vitese geçmeyi düşünüyorum. Ama bu sene yeni modelleri 10lu vites. Shimano da bile alivio acera 10lu oldu.(30 vites)

Acaba daha üretilmeye devam eder mi 27 vitesler? Yani aldık 1 sene geçti kırıldı yada bozuldu aktarıcı 30 a geçmek zorunda kalmayalım?

2. Emre Gülen

Emre Gülen Onursal Üye

Seviye:
    Benim bilidğim alivio acera 10 a değil 9 a geçti. Sram x7 9 lu sistemde arka aktarıcınız bozuldu diyelim aynısını bulamassanız bile 10 lu aktarıcıyı 9 sistemde zaten sorunsuz kullanabilirsiniz ama ben parça sıkıntısı yaşayacağınızı düşünmüyorum gerekirse ebay falan kesin bulunur.

3. mhmmt111

mhmmt111 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    10lu sistem x5 bile var kırılsa bile 10lu sistem x5 bulursun ki x7 hayli hayli bulursun sıkıntı olacagını sanmam ama 10lu rubleler pahalı biraz :)

4. mhmmt111

mhmmt111 Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    ayrıca ben şuan 9 lu sistem kullanıyorum ve arka attırıcım x4 :) sramın attırıcı grupları hoşuma gidiyor ilk başta 8li olarak kullanıyordum x4 ü 9 luya geçtim hala kullanıyorum :)

Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Afedersiniz 9lu sistem demem gerekiyordu. 30 vites pahalı açıkçası. En ucuzları alivio ama şuan alivio kullanıyorum yükseltme istediğim için 9 vites alivio geçmek istemiyorum. x7 fiyatı ile çok uygun. Şöyle bir 3-4 sene parça bulsam güzel olur.

Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Benim 8li alivio yu 9lu sistem de kullanabilir miyim yani? Anlayamadım.

7. Emre Gülen

Emre Gülen Onursal Üye

Seviye:
    Eski modelse kullanamassınız.Mhmmt arkadaşımız kafanızı iyice karıştırmış çok karışık bilgiler vermiş. 8 li olan aktarıcı 9 da kullanılmaz. Ama 10 lu 9 da kullanılır.Kullanmaktan kastınız ruble 9 lu gözükür ama 24 vitesi işler ancak bu şekilde olur. :)

Onur Ali İmren bunu beğendi.
  8. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Mhmmt bey hicde kafa karistirmamis, 10lu sistem 9lu sistemel kesin uyumsaglamaz 1. zincir ölcüsü ayni degil ve sistem cok degisik. 8li ile 9lu sistemler var uyumsaglayan, fakat 8liden 9luya gecmek icin 8li vites kolu 9lu ile degismesi lazim ve ruble degismesi lazim. Ayrica ileride parca bulmakda zorluk cemesiniz, söyle düsünün retro bir bisikletiniz var ve arka atirici bozuldu, budurumda bugünlerde bile 7vites atirici bulunuyor.

9. Emre Gülen

Emre Gülen Onursal Üye

Seviye:
    Sizde soruyu yanlış anlamışınız soru vites kolu ,zincir,ruble değil arkadaş o kadarını tahminim biliyordur.Soru 27 vitese geçtimi kullanıcağı x7 aktarıcısının yeni modellerinin 10 lu sistem olmasından dolayı tedarik endişesi yaşamasıdır. 10 lu sistem aktarıcıların çoğuda 9 lu sisteme uyar.

Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Selamlar;

Ruble,zincir,aynakol,vites değiştiriciler ve aktarıcıları değiştireceğim. Bilincindeyim. 30 lu sistem maliyetli şuan. Parçalar pahalı,bende 27 ye geçeceğim çünkü arazide 24 vites zorluyor. sadece 24 olduğu için değil yük altında x7lerin daha iyi iş yapacağını düşünüyorum. Demek istediğim bir kaç sene daha 27 vites ürünler bulabilir miyim. En azından fikir.

11. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Yedek parçalarda enine bir büyüme oldu,

2-3 sene daha aradığın parçayı bulabilirsin ancak, çabuk tüken sıkılan bir toplumuz bence 1 yıl sonra 10 lu sistem ucuzlar ve 10 luya geçersin böyle ufak hesaplara takılma.

Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ufak diyorsunuz da 500 lira hediyesi,benim için ufak değil. 9 dan 10 a geçtiğim de yine ruble,zincir gibi şeyler değişecek masraf. O yüzden soruyorum ne olur ne olmaz diye fikir almak adına..

13. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tamam ben cekiliyorum siz ileride 9lu aktariciyi 10lu olarak kullanin emre beyin dedigi gibi.(Ilk defa duyuyorum 9lu ile 10lu sistemin uyum sagladigini). Ben sizi 8li vitesden 9lu vitese gecmek istiyorsunuz ve ileride 9lu vites sorun yaparsa parca bulmakda problem yasarmiyim diye anlamisim ama demekki yanlis anlamisim pardon özürdilerim. Ben zaten pek fazla bisikletden anlamam sadece tahminlerimi yazmistim onlarda yanlismis.

Onur Ali İmren

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Siz doğru anladınız.

Bende şuan 24 vites bir alivio var. Ve ben dağda bayırda yük altında vites değişimi yaparken iken daha iyi olmasını istiyorum. Bu neden ile sram x7 düşündüm ama 27 vites. Aslında 27 vitese ihtiyacım yok. O neden ile soruyorum alsam mı diye.. ileride sorun olur mu gibi bir soru kafamdaki