Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir İstanbul öküzüyle yaşadığım olay. (öküz = İstanbul minibüsçüsü)

Konu, 'Şikayetim Var!' kısmında Hakan Beşikçi tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Beşikçi

Hakan Beşikçi Hakan

Seviye:
    Bugün ki antremanımızda dönüşte, Ümraniye güzergahındaki minibüs le bi arabanın arasından geçerken minibüsün aynasına çarptım fazla önemsemedim yoluma devam ettim ilerdeki ışıklarda Hüseyin Gündoğdu ile durduk minibüs gelip arkadan çarptı bişey olmadı ama böyle Öküzlerde var dikkat edin.

2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Kendince misilleme yapmis...
    Pozisyonunuz neydi bilmiyorum ama carpma sonrasi gereksiz gibi gorunsede "pardon" tarzi bir sey deseniz veya gecerken elinizi kaldirip "kusura bakma" der gibi bir isaret yapsaniz belki minibuscude okuzluge kalkmazdi.
    Hakli iken bile haksiz muamele goren bisiklet suruculerine karsi belki bir sempati dogma ihtimali olurdu. Utopik bir dusunce belki ama neden olmasin :)

Iyiki sizi dusurup ciddi bir kaza gecirmenize neden olmamis! Gecmis olsun...

3. Hakan Beşikçi

Hakan Beşikçi Hakan

Seviye:
    Sağ olun, trafik vardı araçlar duruyordu arkaya bi baktım da omuzumla çarptığım için fazla önemsemedim bişey olduysa da ışıklarda duruyordum insan gibi derdini anlatabilirdi

suat akman bunu beğendi.
  4. temahayati

temahayati Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Bu memlekette maalesef her önüne gelen Minibüs,Otobüs ve taksi şöförlüğü yapabilmekte. Hiçbir denetleme sağlık analizi vb. yok. İnsaların canlarını şehir magandalarına emanet ediyorlar.

Hakan Beşikçi bunu beğendi.
  5. Admin

Admin Yönetim Kurulu

Seviye:
    Geçmiş olsun gerçekten. Arkadan gelip size çarpıyorlar umurlarında bile değil. Açıkçası hala anlamıyorum böyle insanlar neden trafikteler neden önlem alınmaz. Başınıza daha kötü bir şey gelebilirdi. Neyseki bir şey olmamış.

6. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçmiş olsun hakan aman dikkat

7. Behram Belek

Behram Belek Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Minibüsçü ve ticari taksiciye dikkat. Sadece 1 lira kazanmak için sizi öldürür, umrunda bile olmaz. Trafikte en korktuğum iki gruptur.

Reahax ve Hakan Beşikçi bunu beğendi.
  8. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    her ne olursa olsun, bir aracın bir bisiklete çarpması kabul edilebilir birşey değil..
    bisikleti kullanan insanı koruyacak ne bir çelik bar var ne de hava yastığı var, direkt et kemik yahu..

bi sıkıntı varsa inersin aracından yanına gidersin bu kadar basit

9. aradox

aradox Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Minibüs ve taksiler özellikle duracakları zaman,sağa yanaşıp tam bisikletlinin önünde duruyorlar.Mecburen ya durmak veya sollamak gerekiyor.Tabi trafik sollamak için her zaman müsait olmuyor.Bir de bu iki grupla takışmak sonuçta bize zarar veriyor.Bisikletliyi ezecek gibi çarpmasa bile,giderken arka tekerleğimize dokunması bile bizim düşmemize neden olabilir.Çok geçmiş olsun....

10. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Öncelikle gecmis olsun.

Bence aynaya carpip hic bir sey olmamis gibi gidilmesi de bir sucdur. Nede olsa baskasinin bir seyine zara veriyorsunuz, o halde durursunuz ve bir sey varmi diye sorasaniz ve özürdilersiniz. O kisi de davranisiniz dan dolayi memnun olurdu ve bisikletciler gercekten dogru insalarmis derdi, böylece birsey de olmazdi. Bence olay bisikletci tarafindan acilmis, ama yine ne olursa olsun herzamankiki gibi suc bisikletli de degil de diger tarafda olmus.

Tabiki gelip size bir aracla carpmasi dogru degil ama sizin de aynaya carpip hicbir sey olmamis gibi davranmanizda dogru degil.

Ayni yaya yolunda giderken arkadasin birisi calilara carpmasi gibi ama suclu kendi degil de yoldaki calilar olmustu nedeni de calinin uzamis olmasi. :)

11. Hakan Beşikçi

Hakan Beşikçi Hakan

Seviye:
    Herkese teşekkürler,
    Tabi bende de suç var ama asıl anlatmak istediğim korumasız duran birine gelip araçla çarpılması bu nasıl bi zihniyettir, demek biraz daha sinirlense ezip geçecek bizi ve bunlar insan taşıyor.

no haşhaş no vitamin bunu beğendi.
  12. evrenozbilen

evrenozbilen Velocity216

Adı:
    Evren
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    etki - tepki
    geçmiş olsun hocam.

SerkanH bunu beğendi.
  13. MertAG

MertAG TamBirTroll

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ağır ifade kesinlikle böyle bir hakkı yok gelip bisiklete arkadan vurmak nedir arkadaş 5 tonluk aracın dokunması bile size çok büyük zararlar verebilirdi..

14. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Affınıza sığınarak:
    Minibüs'ün aynasına çarpıp geçtiğinizde Minibüş Şöförü, "Vay Öküz aynama çarptı. Hele ben suna Öküz nasıl olunur bi gösteriyim" demiştir. Netice olarak da öküźlüğün hasını yapmış.
    Fakat adam ciddi seviyede Profesyonel Öküz'müş ki koca minibüsle size hiç bir zarar gelmeyecek hızda değdirmiş. :D

15. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bak dostum memlekette bazı imtiyaz sahipleri vardırki yerleri anayasadan bile sağlamdır. Özal ın bir zamanlar dediği gibi anayasayı bir kez delmekle bir şey olmaz deyip anayasa ihlali yapabilirsin. Fakat bu imtiyazlıların çıkarlarını bir delmeye kalk hatta bırak biraz bunların rahatını kaçır sana tam anlamıyla cehennemi yaşatırlar. Polis jandarma gelipte beni kurtaracak diyene kadar çokdan helvan bile karılmış olur. Benden sana söylemesi. Öyle ..çıkırık bir bisiklet ile önlerine atlama. o arabadan ne levyeler, ne haydarlar ne altıpatlarlar çıkar. Bak bu hafriyatçı kesimi şehriistanbulda 120 ile gidip zevkine adam öldürüyorlarda sesini çıkaran yok. Hatırla geçen yıl az kalsın boğaz köprüsünü yıkıyorlardı. Kimse hık diyemedi.

16. Reahax

Reahax Forum Demirbaşı

Adı:
    Recep
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hafriyatçı konusuna katılmamak elde değil. Ben Sabiha gökçen taraflarında oturuyorum bilenler bilir buralarda bol bol inşaat olur. Malum hafriyatta bol. Adamlar yarışa katılsalar bu kadar sürat yapmazlar...

Neyseki buralarda trafiğin az olduğu ormanın bol olduğu bisikletle gezilecek çok yer var. Ormanlar yok olmadan keyfini çıkaralarım.

17. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    dostum kafa yoldaşım mehmet,
    bende ekleme yapayım ,kendi namıma bi aracın aynasına yalnışlıkla çarptımmı diye düşündüm evet oldu ,ama araç sağda park halinde idi,içinde sürücü yok idi ,bazen oluyor,ama durdum içeri doğru giren dikiz aynayı düzelttim,hafif çizik var idi,neme lazım adam küfretmesin sonra dedik ,

mehmetsunu ve Tahir Keskin bunu beğendi.
  18. Hakan Beşikçi

Hakan Beşikçi Hakan

Seviye:
    İstanbuldaki Şoförler nasıl araç kullanıyor bilmiyorsunuz galiba koskoca şeritte daha ileriyi görmek için şerit çizginin dibine dibinde gidiyorlar ama ben aradan geçerken çarpınca, e asıl öküz senmişsin oluyoruz.

Işıktaki araçları geçmek için ters yöne girip en öne gelen, öncesinde de bu türk milleti ne saygısız ya diyen öküzlerde gördüm.

no haşhaş no vitamin bunu beğendi.
  19. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    öküz tabiri kabada olsa gerçek payı var tabi,istanbulun taşı toprağı altın deyip senerlerce göç alırsa kentin olacağı bu idi
    dik gecekonduyu üste dam yapma çünki kat çıkacak ,hasım akraba gelecek,bu vatandaşlarıda suçlamamak lazım,toprak reformu ne doğuda oldu ne batıda,devlet vatandaşına toprak vermedi bu engellendi,doğruları konuşacaksınız ,zamanında toprak reformu diyenlere komünist dendi,devlet topraksız köylülere toprak verecek idi,onlardan cüzzi vergi alacak idi zenginleşen köylü çocuğunu üniversitede okutacak idi,köykent projeler yaratılacak kimse göç etmeyecek idi,ok yaydan çıktı bi kere,
    şimdi kiracıların aleyhine kentsel dönüşüm modeli uygulanmaktadır açıkça devlete düşen görev yani hükümete herkesin hakkını hukukunu korumaktır devlet garsondur vatandaşa hizmet edecektir,yoksa devlet olmaz.insan için devlet modeli ,olayda budur insanınızı adam gibi eğitecek halkınızı zengin edecek ekonomik kararlar alacaksınız zenginleşen bir toplumda m2 'ye düşen öküz miktarı azabilir ,örnek 80 'de gördüğüm norveç toplumu,ama rahatlık batıyor insanlara intihar oranları fazla çünki ülke karanlıkta 6 ay ,adamı melonkoli yapar tabi.

MUSA Ç. bunu beğendi.
  20. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Bir de aynı olayın tam tersini düşünelim;

Bir araç sürücüsü konu açıyor. İstanbul öküzüyle yaşadığım olay diye. Trafikte giderken bi bisikletliye çok yakın geçtim, ama önemsemedim. Daha sonra ışıklarda durduğumda beni yakalayıp küfür etti. Arabadan insem üstüme saldıracaktı. Öküz: Bisiklet sürücüsü...

Sürekli başımıza gelen bir durum değil mi?
    Bazen olaylara objektif bakmayı unutuyoruz.

ERKAN ÇAVUŞ, Berke ve Murat B. bunu beğendi.