Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Hayvandan İnsanlığa Ders; İbretlik Video...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında stratus tarafından paylaşıldı.

1. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Biliyorum,dediklerinizi de hesaba kattım ama o anda en fazla 500m. ileri gitse,oradan emniyet şeridinden de pekala geri geri gelip o hayvancağız ile ilgilenebilirdi. Hiç olmazsa hani denerdi bişey yapamasa bile ama insanın yapamadığını o hayvancağız yaptı ve Allah'dan bişey de olmadı,ne çarpatılar ne de yaraladılar...

2. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Biliyorum,dediklerinizi de hesaba kattım ama o anda en fazla 500m. ileri gitse,oradan emniyet şeridinden de pekala geri geri gelip o hayvancağız ile ilgilenebilirdi. Hiç olmazsa hani denerdi bişey yapamasa bile ama insanın yapamadığını o hayvancağız yaptı ve Allah'dan bişey de olmadı,ne çarpatılar ne de yaraladılar...

3. lepidoptera

lepidoptera Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ben konulan bu video hakkında size katılamayacağım...Hiç ama hiç hoşuma gitmedi hatta çok üzüldüm.Mümkün olduğunca bu tarz görüntülerden uzak durmaya çalışan bir insanım çünkü çok etkileniyorum.Ayrıca köpeğin yaptığı davranış hiçte hayrete düşülecek bir davranış değil...Anlamıyoruz ama hayvanlar insanlar gibi değil...Duyarlı,hassas,duygulu...Biz onları hiç anlamadık,anlamıyoruz ve anlayamayacağız...Hayvan deyip geçeceğiz.Biz didişip dururken,birbirimiz bile zamanı gelince saygı duyamazken,insandan başka hiçbir varlığa değer veremez duruma gelmişken şaşırıp durucaz yapılan her doğru davranışa..

Belki birçok insana göre farklı düşünüyor olabilirim.Ben canlı her varlığa saygı duyuyorum...Hatta bazen kendi türümden çok...

ZekiAlper bunu beğendi.
  4. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Bu görüntüyü izleyince aslında yanından vızır vızır geçmekte olan insanların o hayvandan da aşağı olduğu düşüncesine kapıldım; çünkü oradaki hayvan kadar bile olamıyorlar...
    O hayvan sanki hayatını hiçe sayarcasına aslında sanki bir anlamda bizlere de ders verircesine bakın ne yapıyor...

http://www.samanyoluhaber.com/haber-128340.html

5. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Paylaşımlarınızı ilgiyle izliyorum, ders ve nasihat niteliğinideki paylaşımlarınızın (kendi adıma konuşuyorum) devamı bizi mutlu edecektir.

6. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bu köpegin yaptigi sey gercekten cok cok cok enteresan bir davranis, acikcasi hosuma da gitti ve duygulandim gercekten. Bunun icin tesekkür ederim.

Ancak yorumunuza katilamayacagim. Ehliyeti olan herkes bilir (hatta artik ilkokulda "Trafik dersi" de veriyorlar, cocuklar da biliyor) otobanlarda durmak ve duraklama yapmak hem cok tehlikeli, hem de yasaktir.

Ortalama süratin 80 km/s altina düsmedigi bir yolda, son 10 mt.de görebileceginiz bir hayvana yardim etmek icin durmaniz demek hem kendi hayatinizi, hem de arkanizdan gelen onca sürücünün hayatini tehlikeye atmaniz demek olur.

Bir kac gün önce bir arkadasimiz, yasanmis trafik kazalarini canlandiran bir video koymustu foruma, izleyenler hatirlayacaklardir, bir kazada sürücü köpege carpmamak icin cok ani bir direksiyon hareketi yapiyor ve bu hareketi (öncesinde hatali sollamasi kendisinin de sucuydu tabi ama buna ragmen) bir gencin, o yoldan sadece gecen bir gencin üstelik hayatina mal oluyordu.

Bu tür paylasimlar cok güzel, deseniz ki kaldirimda bayilana yardim etmeyenler var, size katilirim. Ancak böyle bir konuda biraz daha etraflica düsünmekte ben sahsim adina fayda görüyorum.

ZekiAlper, Ogez ve Şahin Bulut bunu beğendi.
  7. Ogez

Ogez Kıdemli Üye

Seviye:
    Doğru Söylüyorsun Halil Abi...O Sürücülerinde Çok Üzüldüklerine Eminim...Hatta Bir Çoğunun Durmak İstediğinede Eminim Fakat O Durumda Durmak Ani Bir Fren Yapmak Yada Aniden 4lüleri Yakıp Durmak Bile Çok Tehlikeli Ve Zaten Yasak...Siz Olsanız Eminim Sizde Duramazsınız...