Bir Hamam Böceği Hikayesi(Fare kadar)

Veysel A.

Daimi Üye
Tepki
68
İsim
Veysel AMCALAR
Çiyan denilen bir hayvanoğlu hayvanı tanıdıktan sonra hamam böceği bunun yanında kedi yavrusu kadar şirin kalıyor.

Scudo

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@Veysel A.

O ayrı bir olay zaten başlı başına :)

can akıncılar

Forum Bağımlısı
Tepki
897
Bisiklet
Salcano
Mersin'de G3 Mermisinden biraz daha büyük Hamam Böcekleri Olurdu Her tarafta İntikale Çıkıyorlardı..BiR Gün Bilgisayarın Başındayım Önümden Uçan bir şey geçti Sinem Minek sandım ama o karanlıkta koca bir şey görünce Işığı açtım hemen Ulan Dedim Uçanını'da İlk Defa Gördüm.Karadeniz'de Ne Uçanını Gördüm ne Karada Yürüyenini Ne Menem bir hayvan ya...Hele Dolapta Ceketime Girmiş Çarşıda Ceketin İçinden koca hayvan çıkınca nasıl fırlattığımı bilmiyorum...

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@MertAG
Bu yazıyı okuduktan sonra yatarken maske mı taksam dıye dusunmedım degıl ama onu da cerez nıyetıne yıyıenler var (link)

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Geceleyin çalışıyorum işten geldim dolapların arkasını çekeyim bir acaba bulabilecekmiyim diye ana birde ne göreyim bizim kertik(hamamböceğine verdiğim isim :D ) can çekişiyor hala ölmemiş namussuz ulan bir şişeyi boşalttım üstüne nasıl ölmezssin dedim abi acı bana falan çoluğum çocuğum var dedi (ziyaaa) bende sen bana acıdın mı dedim kafasına kafasına gene sıktım namussuzun oracıkta can verdi naaşını tuvalet kağıdıyla aldığım gibi onların kutsal mekanı tuvaletten kanalizasyona yolladım fotosu var elimde upload edebilirsem atacağımda telefon aparatını işyerinde bırakmışım akşama atarım fotosunu ben böyle bu kadar uzun antenler görmedim arkadaş hayatım boyunca mübarek çanak anten gibi uydu yayınlarını falan çekiyor türksat 4 a ya geçmiş namıssız :D.

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@can akıncılar

Uçanını İzmir'de görmüştüm bir kaç kez. Mersinli bir arkadaş çocukken t-shirt'ünü giyiyormuş, tam o esnada uçan bir hamam böceği balkondan sorti yapıp göğsüne konuveriyor. T-shirt'ün altında da kaldığı için ailecek bağrış çığrış zor çıkarıyorlar. Arkadaş çok pis huylanır bözeklerden :) Bir kere ensesine zeytin yaprağı bırakıverdim de havalanıp dans edişini seyrettik :D

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@MertAG

Kardeşim o öyle kolay kolay ölmez :) Gemi personeli birinin bloğunda okumuştum, malum gemilerde çok olurmuş bunlardan. Adam kamarasında bardağın içine koyup üzerine ilacı boca ediyor da haftalarca o şekilde yaşıyor velet. Radyoaktiviteye bile dayanıklı bu hayvan. Felaket bir yaşama ve üreme azmi var :D ezerek yok etmek yumurtalarının dağılmasını sağladığı için mantıklı değilmiş ayrıca.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
o çiyan nasıl bir şey... korkarak soruyorum.

umarım bu tür hayvanlarla olan hikayelerimiz şu ana kadar olan hikayelerimizle son bulur. :(

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
:alkis: o uzun bilgilendirme yazısını okuyunca "hayatımın geri kalanını bir hamamböceği olarak geçirmeliyim" dedim

harika bi sporcu, susuzluğa ve açlığa ekstra dayanıklı (spor yapıcam, 5 saat, yanıma ne alıyım yiycek/içecek derdi yok), sağlam ve değişime açık bi bağışıklık sistemi... "uçabilir ama yürümeyi tercih eder" de, "arabam var ama bisikleti tercih ediyorum" der gibi olmuş... zaten geceyle aram gündüzlerden daha iyi... :asik: :mlk: :rolleyes:

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@dogukan demirbek

Aslında alışkın değiliz ondan bence sürekli görsek dokunsak bir süre sonra umursamayız gibime geliyor.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben senin yerinde olsam o fotoğrafında görülen vahşi cazibeni kullanır böcüye bir öpücük verirdim. Bu olaydan sonra sana bin can ile aşık olan saunaböcüğü bu aşka karşılık vermemenize karşılık kesin kafasına reydi dayar intihar ederdi.

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@mehmetsunu

Anladığım kadarıyla siz bayağı bir deneyimlisiniz bu konuda biz gençlere tecrübelerinizi aktarında bizde öğrenelim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Her canlının yaşamaya hakkı vardır. Öldürmekten ziyade kovucu önlemler almak insanca olurdu.

Karıncayı örümceği öldürüyor musunuz? Hayır, kutsal hayvanlar bir nevi ya, şanslılar. Sersemlemiş böceği bir kağıda koyup dışarı veya komşunun balkonuna atardım ben olsam. (Kutuya koyup Doğukan a kargo da edilebilir)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
raşit abinin yazdığını yazmak için girmiştim.
evet her canlının yaşama hakkı vardır.
bende olsam bir kutu vs birşeye koyup atardım bahçe park nere denk gelirse artık..

misal şöyle 1 örnek verim dünyadan arı nufusu yok olsa dünya 50 yıl içinde yok olur.
ama dünyadan insan ırkı yok olsa dünya 50 yıl sonra kendini tamamen yenilemiş olur ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Raşit S

Abi ben hiç böcek öldürmedim ya :( bakamıyorum ki nasıl öldüreyim? Hem o an ne gördüysem onun paniğiyle kutsal olup olmadığı aklıma dahi gelmiyor.

Hatta hatta şimdi hatırladım. Ilk senemde sırf daha önce hiç kırmızı Işık yanarken karşıya geçmedim diye ve hic bu Tür böcekleri öldürmedim diye İÜ Hukuk fakültesi anayasa Kürsüsü'nde alkışlanmışlığım var. :D

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@Raşit S

Kesinlikle katılıyorum ama hamamböceği çok çabuk çoğalan bir canlı ve önceki sayfada yazdığım gibi çok çeşitli mikropları taşıyabiliyor her canlıya saygılı olmalıyız ama doğanın kanunlarından biride güçlü güçsüzü ezer değil midir ? O zaman en basit örneğinden marketten aldığımız tavuk et mesela işte fotoğrafımızda geldi dolapların arkasında buldum kendilerini :) https://imageshack.com/i/iphmF2Xkj

Tepki
11
Bisiklet
Sedona
Bundan bir yıl önce yaklaşık 7-8 cm kadar bir hamam böceği oldurmustum asiri dayaniklilar terlikle yirmi kadar darbe yedi banamisin demedi en sonunda cekiç kullanmak zorunda kaldım ayrıca sunuda söyleyim evinizde bir hamam böceği gorduyseniz kesinlikle ikinciside vardır

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
@umut bayır

Yav sen neden şimdi böyle konuşuyorsun yani yok bir tane gördüysen ikinciside vardır falan amacın nedir arkadaşım :D