Bir Haftadır Uğraşıyorum Artık Yardım Edin

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
arkadaşlar bir haftadır uğraşıyorum artık isyan edicem.kocaelindeyim ya ben bulamıyorum adam gibi satıcı yada burda yok.keske istanbulda olsaydım diye geçiriyorum içimdem salcano astro 240 srv almayı düşünüyordum.hiç biyerde yok.sonra astro 242 srd almayı düşündüm.ama v frene döndüm ona okadar para verene kadar diye. ve şimdi bu bisikletlere aklım takıldı. yardım edin.

MIWOK 1163 V
(link)

419 GRUNGE 24V
(link)

herkez kron sedona borla filan gibi laflar ediyor ama.keşke burdada satan biyerler olsada bizde alsak.nakit almayı düşünüyorum.yada bildiğiniz bir yer varmı sölermisiniz ordan alalım.

Scudo

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
05325803467
okan bey
kronun sahibidir
eminim ki yardımcı olacaktır
dr mustafa akman dan aldığını ifade edersin numarayı

• Beğen
Tepkiler: koray_can

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
uzak dil.ama.gidip ordan alıp getirmek bir mesele

Taner Koç

Üye
Tepki
5
Aynı sıkıntı bende de var bende 2 model arasında kaldım bir tanesi ne olduğu belli olmayan istanbulda bir firmada buldum diğeri ise yeşil bisiklette.

Bende Kocaelindeyim derdini çok iyi anlıyorum bizim burada bırakın bisikleti doğru düzgün aksesuar satan bile yok.

Tepki
15
bende Kocaelideyim aynı sorunu bende yaşıyorum henüz bisiklet alacak olmasam da (yaz sonu gibi düşünüyorum) benim aklımdaki fikir internetten bisikletleri kafama koyup gidip İstanbul'da deneyip sürüp almak... en mantıklısı bu bende çok aradım fakat hiçbir bisiklet bayiine rastlamadım... Kron xc1000'e de göz atmanı tavsiye ederim.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
peki sen ne almayı dusunuyorsun kardesım?
peki özellikleri konusunda hangisi daha iyi. yada astro 242 srd veya 240 srv

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
hidrolik frenli bisiklet almayı dusunuyordum vazgectım bu sebeble iyi servislerin olmaması ve sayre.hıdrolık frenın bakımının onarımın heryerde ve her bısıkletcının yapamadıgını okudum fren bolumunde.sonrasında eskısınden daha beter halde verdıklerı yazıyordu.bu sebeble v fren bısı alırım kendım urasırım dıe dusundum

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
arkadaşlar yukarıda yazdığım

salcano astro 240 srv
kron xc 500
kron xc 1000

pek anlamadığım için o fiyat özellik eşdeğerleriyle yazıyorum buraya yardımcı olursanız sevınırım salcanoyu eleyın dıgerlerıne bakın dersınızde anlarım suanda en ucuzu salcano gıbı pesın 450 lıraya bayı verıyor ama oda ıstanbulda ama daha ıyı bısıde alabılırım almısken.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Salcano için oluşan önyargıların en azından kısmen boş olmadıgını varsayarak mümkünse Kron bakmanızı öneriyorum.En azından üzerine bir yüz yüzelli koyup illa en az 24 vites istiyorsanız xc 500'ün 24 vitesli modeline bakabilirsiniz.Astro 240sv'ye göre daha pahalı gelebilir normalde internet fiyatlarında aralarında 100 lira fark var sanırım ama Salcano satıcıları nakitte iyi düşüyorlar.Kron'da ise pek görmedim bunu.Paranız varsa kron alın dert tasa etmeyin rahatca kullanın derim.

Bende bütcemi yükseltebilseydim Kron xc 500 alacaktım ancak 24 viteslisi pahalı geldi.Unkapanındaki alt gecitte bayadır orda bayadır durdugu belli olan 21 viteslisini (taksitle o da) 500'e bırakırım dedi ama maşadaki ciziklerden ben ısınamadım.2 gün önce borla'yı aldım dün geldi 2 gündür de elimde.Acıkcası yeniyim bisiklette ama önceden kiralanan bisikletler olsun arkadaslarımdan bindiklerim olsun cok farklı gercekten.Hem hafif hem akıcı hem de yeterli.

Ama size önerim borla degil de madem 600'lü fiyatlarda dolasıyorsunuz 711v hakkında da arastırma yapın.Eminim parasının hakkını en iyi veren bir ürün olur hepsinin icinden.

Sonuca baglarsak işin aslı sizde bitiyor.Öneriler bitmez.Herkes genelde kendi bisikletini önerir ama benim size önerim uyuyorsa 711v uymuyorsa kron xc 500 24 vitesli model.He xc 1000'in de lafı gecmis onu listenin basına alabilirsiniz ancak 800 lira civarında fiyatı

• Beğen
Tepkiler: koray_can

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
zaman ayırıp güzel yorumun için tsk ederim.birde whistle wiwork 1163 v le xc 1000 arasında gidip gelicem arkaşım sen ne düşünüyorsun
(link)

• Beğen
Tepkiler: Veysel Yılmaz

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
teşk ederim mustafa bey,yarın arayıp konusucam kendısıyle ıns uygun bısıler yaparda bende bu cıleden kurtulurum

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@koraycan

Rica ederim ne demek.verdiginiz link degil dimi.1163 v'de 24 vites mevcut ve genel itibariyle acera sistem var (arka degistirici).Xc 1000'de ise full alivio set var.(Yanlış bilmiyorsam kücükten büyüge söyle sıralanıyor:
tourney-altus-acera-alivio-deore) Yani zaten kafadan kron komponent olarak daha iyi.Whistle'i da tartısmaya gerek yok ancak xc1000'i öneriyorum ben.

Yine de şöyle bir durum var.Belli bir yerden sonra hangisini secersen sec cok profesyonel degilsen aradaki farkı anlamıyorsun bile.İcin hangisine ısınıyorsa onu al hocam.Whistle 700'e xc 1000 8000'e mal oluyor ancak şu kadarını söyleyeyim sen whistle'i kronun özelliklerine getirmek istesen aradaki farktan fazla masraf yapacaksın.Yani bütcen xc1000'e yetiyorsa düşünme derim.Yetmiyorsa da Whistle 1163v ile Sedona 711v arasında da secim yapabilirsin.
Secenekler bol bu canını sıkmasın.Hangisi gerek şekil gerek parca olarak hosuna gidiyorsa onu secin :) Hatta imkanınız varsa deneyin derim.

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
bide şöyle bişi var bunları satan yer kocaelinde bulabılcekmıyım yoksa istanbul sırkecıyemı gıdıcem herkez gıbı:) yarın bı arastırmasını yapıcam.mustafa beyın verdıgı beyfendıyıde arıycam bakalım napıcak dicem ögrencıyız:):D

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@koraycan

Valla nakit almadığın sürece kolay kolay indirenini görmedim.İstanbul'a gittim herkes ucuz diyordu Sedona'cı hic daha nakit mi kart mı hesabına girmeden internet fiyatlarını söyleyip kesti attı, Kron'a girdim direk üreticisiyiz dedi zaten o adam biraz daha pazarlıga yanasır gibiydi ancak belkide ben tam alıcı şeklinde gitmedigimden asılı kaldı sözler.
Nakitin varsa indirim olur.Ama öbür türlü kuralları onlar belirliyor.Sen uygun olanı seciyorsun.Ögrenciligin para etmiyor.Test ettim onayladım :) acele etme git gör'den kasıt ta bisiklete uyum, bin dene gör diye.Sağlam karar verin sonra pişmanlık yaşamayın.Mantık evliligi degil aşk evliliği yapın :)

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
evet katılıyorum.yarın bi bakmaya inicem merkeze whistle modele fiyat sorucam.ben bunların yanına birde aslında tuoing yol lastiklerinden almayı dusunuyorum ama daha sonra duruma gore cıkartır kullanırım.diye forumda ole kullanan bır arkadas gordum.eleye eleye nerelere geldım braz daha gaza gelırsem borca gırıp neler alırım bılmem:) dısk frenıde eledım herkezın yapamadıgı bısıymıs o dedım v alıyım hıc yoktan soker takar bozulursa yenısını alırız

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@koraycan

Aynen öyle.En kalitelisini al tak hic ugrasmak istemezsen de.Derdin tasan olmaz rahatca kullanırsın sanmıyorum bir eksiklik hissedilicegini.

Bisiklet furyasına kapılmayan yoktur sanırım.En basta çift amortisör mü tek mi olsun diye bakarken şimdi ise Borla'ya biniyorum ki tek basıma benim icin cok büyük birşey :) 200 lira bütceyle baslamıstım en basta.Nerden nereye diyor insan.Ama iyi ki buralara kadar gelmişim.Durmasını da bilince sıkıntı olmuyor bu nerden nereye olayı.

Gidin görün güzel bisiklettir Whistle'da.Bakarsınız o kadar parayı kron'a cok görürsünüz Whistle'i begenirsiniz onu alır dönersiniz kimbilir :) Nolursa olsun pişman olacagınızı sanmıyorum iciniz rahat olsun

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
bencede sonuç 2side salcanolardan iyi dir. 240 svr ve 242 srd'den

koray_can

Forum Bağımlısı
Tepki
212
bide su soruyu eklesem bu masalardan hangısı daha ıyıdır yoksa aynımı ıkısıdıe
26"SF11 XCM V3 PM V.FREN HLO BEYAZ 100mm
SUNTOUR SF11 XCM V3 RL GİDONDAN KİLİTLEMELİ MAŞA