Bir Ghost macerası! :)

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Selamlar,

Biz eşimle son zamanlar işe bisikletlerimizle gidiyoruz.
En son 2 - 3 ay kadar önce iki tane Dahon almıştık.
Bisiklete başlangıcımız 2009 yılında MTB ile olmuştu, ben hala MTB takılıyorum, eşimi pek sarmadı o olay.
Uzun zamandır kendine şehir için tur için bir bisiklet bakıyordu.

Bugün yeni bisikleti gelmiş, Ghost Square Cross 6 modeliyle uzun turları hedefleyeceğiz anlaşılan.
Çok fazla test etme şansım olmadı yolda ama görünüm ve üzerindeki ekipmanlar gayet iyi.

Özetleyecek olursak Deore XT vitesler, Deore kollar ve Deore göbekler var.
Üzerindeki standart lastiği Schwalbe Maraton ile değiştirdik.
Gidondan kilitli havalı bir maşası var.

Önümüzdeki günlerde tekrar düşüncelerimi paylaşırım.

20160327_220351.jpg 20160327_220357.jpg 20160327_220419.jpg 20160327_220428.jpg 20160327_220442.jpg 20160327_220504.jpg

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Donanım, kadro harika. Elçiler müthiş konforlu. Çok beğendim. Sadece seleden emin olamadım. Güle güle kullansın eşiniz :)

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
@BF Okuru sele pek kaliteli değil, biraz kullansın değiştirilmesi gerekebilir belki. Birde pedallar bomba, eşim SPD sevmiyor ama XT platform SPD güzel olur gibi.

Biraz kullansın bakalım bakacağız gelişmelere.

Ghost'a geziler için ve gece kullanabilmek için ufak aksesuarlar aldım bugün, her ne kadar ben kullanmayacak olsam da kendime alıyormuş gibi özendim, ucuza kaçmadım. :)
Moon Meteor 250 ön - Moon Comet R arka ışık ve sele boruna takılabilen Ibera 16 litre kapasiteli çanta montajı tamamlandı.

Aydınlatma 200 TL, çanta ve sele borusu bağlantı kiti 280 TL tuttu.
Son durumu bu şekilde oldu.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
Tolga bey bisikletin donanimi harika. Inanin üzerindeki donanim en berbat donanimda olsa bisikletin görüntüsü muhtesem.:harika: Sahsen boy fotografina 5-6 defa baktim ve herseferinde masallah dedim.
Allah uzun seneler kazasiz belasiz kullanmak nasip etsin esinize.

Tekradan canli olarakda söylüyorum,

41 kere masallah... tüh tüh tüh.... Allah nazarlardan saklasin.

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
@Murat Cömez güzel düşünceleriniz için teşekkürler, sizin gibi bu konularda çok meraklı ve ilgili birinden bu yorumu almak güzel.

Pazar günü beraber 70 km kadar gezdik eşimle, bende tur sırasında iyice baktım, gerçekten güzel yapmışlar bu modeli.

Sadece 1.35 lastik yumuşak zeminde ve taş olan bölümlerde biraz zorlanıyor, onun dışında hafif arazi koşullarında eşim çok memnun kaldı.

Vakit ayırıp katalog çekimi yapamadım, fırsat bulursam ayrıca paylaşırım.

• Beğen
Tepkiler: Murat Cömez

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Tolga Uşaklı bey hayırlı olsun. Bu kategoride bir bisikleti beğeneceğim aklıma gelmezdi :) albenisi oldukça yüksek bir bisiklet. Kazasız sürüşler.

Tepki
28
İsim
Ali Ö
Bisiklet
Bergamont
@Tolga Uşaklı abi şu fotoğrafları paylaşmayın ne olur. Kafam karışıyor zar zor hangi mtb yi alacağıma karar vermişken, gidip bunlardan alıveresim geliyor. Çünkü bisiklet gel de beni al diyor ciddi söylüyorum harika bi görüntüsü var :)
Hayırlı uğurlu olsun, tekerinize taş değmesin. Yani ne desem bilemiyorum görüntüsü müthiş ki üzerinde ki parçalar da aynı hesap. Maşallah abi tekrardan hayırlı olsun.

Son olarak acaba tur yapmayı düşünüyoruz derken ne kadar mesafe katedeceksiniz? Yani uzun bir tur mu olacak? Tekrar tekrar hayırlı olsun güle güle pedalleyin. İyi geceler :)

• Beğen
Tepkiler: Tolga Uşaklı

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
@ayarsizsair tur için ne kadar mesafe olur bilemiyorum, 4 yaşında bir oğlumuz var, o yüzden günlerce onu bırakamayız heralde.
Şu anda en yakın gezi Nisan sonu iki günlük Samos gezisi.
Oraya ben heralde Dahon ile gideceğim, eşim kendi Dahon bisikletini mi alır yoksa bunu mu alır bilemiyorum.
Bizim kafamızdaki rakam 1 gece konaklamalı 100 - 150 km mesafeler şu aşamada.
Herşeyi kendimizin hazırladığı tarzda bir tur değil, bisikletle mesafeyi gidip, manzaraları izleyip, yolda ufak molalar ve atıştırmalıkları çantaya koyup, gittiğimiz yerde konaklama ve yeme - içme olan birşeyler düşünüyoruz. :)

Henüz gerçek anlamda çadırları, yemek ekipmanlarını tamamlayıp uzun tur için bir hazırlığımız olmadı.
Ancak bu bisiklet o tarz bir tur için son derece elverişli.
Bunu almadan önce eşim birde KTM Life Action modeline bakmıştı, fiyatı aynı, o da çok güzel bir bisiklettir, donanım olarak çok benzer.

Ben pek görmedim İzmir'de yeni çıktı heralde ama iş yapacak bir model gibi geldi bana.

sdtbsr

Üye
Tepki
53
Bisiklet
Sedona
İyi günlerde kullanın. Gerçekten böyle modelleri gördükçe satın alma arefesinde kafası karışıyor insanın tıpkı benim gibi ☺

hasanalparslang

Daimi Üye
Tepki
241
İsim
Hasan Alparslan
Bisiklet
Trek
hocam hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız kullanın inşallah
elçikleri nereden bulabilirim tr/yada yurtdışı sitelerden?
@Tolga Uşaklı

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@Tolga Uşaklı Yalnız arka çamurluk şart bence...Yoksa sürekli çantayı temizlemek zorunda kalırsınız:kötü:

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
@hasanalparslang elcikler bisikletin standart aksesuarları sonradan takılmadı, birçok online mağazada olması lazım Ergon GP2.

@Emre Yönlüer çok fazla yağmur çamur varsa mtb ile çıkıyoruz, çamuru severiz, görsel açıdan bence bisikletin havasını bozar çamurluk o yüzden şimdilik takmadım, tabi bu durum eşimin taleplere göre değişebilir, binen kendisi. Çanta bile sürekli takılı değil, sadece birlikte çıkacaksak takıyorum. Ne kadar az eşya o kadar keyifli sürüş.

Bu arada sele borusuna bağlanan bagajdan önce evde bulunan XLC bagaj kiti ve Konnix bagajı takmıştım, onunla görüntü aşağıdaki gibiydi.

IMG_1893.JPG

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
@ayarsizsair evet Vitesse D8 var bende her gün en az 20 km ona biniyorum.
Bu arada İzmir - Kuşadası araba ile gidiyorum, feribottan sonra Dahon ile gezeceğim.

Dahon ile 100 km giden forumda arkadaşlar var, gayet konforlu bir bisiklet. Adada mesafeler günlük 40 - 50 km Dahon ile sorun değil :)

Tepki
28
İsim
Ali Ö
Bisiklet
Bergamont
@Tolga Uşaklı abi gerçekten imrenilesi bi yaşamınız var allah mesut etsin. Maşallah :) itiraf etmek gerekirse idolüm oldunuz bi an :)

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
@ayarsizsair idol olacak bir durum yok, kimler neler yapıyor. Daha fazlasını yaparsınız. Biz sadece bisiklete gönül vermiş bir aileyiz, hayatımızı mümkün olduğu kadar o çizgide yaşıyoruz. :)

Bisiklet en güzel terapi aracı, markayı modeli kaç kilo olduğunu boşverin tadını çıkarın. Vakit buldukça görmediğiniz yerlere gidin, güzel hatıralar biriktirirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: altughansinan
Tepki
28
İsim
Ali Ö
Bisiklet
Bergamont
@Tolga Uşaklı işte bunu anlatamıyoruz abi kimseye. İnanın çevremde yok denecek kadar az sizin gibi aile, arkadaş, akraba. Bence gurur duymalısınız kendinizle. İnsanlar sigaraya verdiği paranın farkında olmadan, bizim bisiklete verdiğimiz paralara şaşıyorlar oha o kadar para bisiklete verilir mi diyorlar. Ama sizin gibi bilinçli aileleri görmek çok hoş oluyor benim açımdan. Umutlandırıyor beni. Dediğim gibi bence gurur duymalısınız :)

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
@BOZTÜRK Square Cross 6 ile ilgili sorunuzu şu şekilde cevaplayabilirim.
Bisikleti eşime aldık ama arada sırada biniyorum bende ufak tefek alışveriş işleri için, kullandığım model 54 cm kadro boyuna sahip, 1.73 boyundayım ve bacak iç boyum 78 cm herhangi bir rahatsızlık yaşamadım şu ana kadar.
Almadan önce deneyerek almanızı öneririm, mağazada üzerinde durduğunuz 30 saniye kadronun size uygunluğunu test etmek için yeterli değil, ölçülerinizi kontrol edin veya sürün mutlaka. Yol bisikletimde 52 kadro kullanıyorum, mesela Sensium 300 52 cm, o da çok konforlu.

Square Cross 6 dün temizlendi, yaklaşık olarak 300 - 400 km kadar toplamda kullanılmıştır, frenlerini daha iyi yapabilirlerdi, geçen sürede benim gördüğüm tek konu bu.
SLX / XT takarsanız frenleme çok daha iyi olacaktır, özellikle üzerinde yük olduğu zamanlarda biraz daha kuvvetli bir fren sistemi olabilir.

20170225_140535.jpg