Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir gezintide yanımıza almamız gerekenler

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Alihan URHAN tarafından paylaşıldı.

1. Alihan URHAN

Alihan URHAN Yeni Üye

Bisikletimi alalı henüz 2 gün olmuştu ve ilk gezintimde arka lastiğim patlamıştı..en yakın bisikletçiye yarım saat yürüdüm ve yeni iç lastik getirteceklerini yama olmayacağını söyledi. Bunun doğruluğu nedir?gerçekten raceking 2.2 continental lastiklere yama olmuyormu? oluyorsa yolda kendi başımın çaresine bakmak için hangi ekipmanlarım olması gerekir?şimdiden teşekkürler..

2. Ferhat Öz

Ferhat Öz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yama olur.İçlastik için yama setleri satılıyor.İçinde yama için gerekli olan lastik ve yapıştırıcı oluyor.Ayrıca,zımpara ve dış lastiği çıkarmak için plastik lastik çıkarıcıya ihtiyacın var.

Alihan URHAN bunu beğendi.
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Eğer bir bisikletçinin dükkanında 26 ınch iç lastik yok getirtecem diyorsa kesinlikle bir daha uğrama:)

Yolda kendi başının çaresine bakmak için en lazım şey tecrübedir oda satılmıyor meret.Biraz forumdan, biraz çevrenden konuyla ilgili herşeyi öğrenmeye bak.

Malzeme olarak da bir ufak pompan,yedek iç lastiğin,yama setin,lastik levyen,çakı alyan setin,teker göbeklerin mandallı (QR) değilse lastikleri sökebilecek açık ağız anahtarlar olmaz ise olmazlardandır.Bu liste yaptığın yol durumuna zemin çeşidine göre artabilir...mesela ben uzun turlarda yol bisikleti kullandıgımdan cok hafif katlanabilir dış lastik de taşıyorum yanımda çünkü bizim lastiklerimiz yarılabiliyor.

Alihan URHAN ve Ziya Yılmaz bunu beğendi.
  4. Alihan URHAN

Alihan URHAN Yeni Üye

çok teşekkür ederim bilgilendirme için...
    bu arada bahsettiğim iç lastik yok yarın gel al diyen bisikletçiyi eminim hepiniz çok yakından biliyorsunuz..bu konu altında eğer istenirse ismini verebilirim:boese157:

5. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Madem ünlü birisi bence ismini söyleme ayıp olur tek hatada rencide etmeyelim :) deposunda vardır getirememiştir filan gibi mantıklı bir sebep arayalım :)

6. Alihan URHAN

Alihan URHAN Yeni Üye

bende öyle düşündüm insanları ve firmaları zor durumda bırakmamak gerek ama yanlış yapıldığınında farkındayım neyse depodan getirmeye gittiler heralde diyelim:)

Ferhat Köse bunu beğendi.