Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir garip olay...

Konu, 'Edip Dinçer' kısmında Edip Dinçer tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yine bisikletle alakalı olmayan bir konu paylaşmak istedim.

İlk önce şunu söyleyeyim, uzun süredir Taksim'e gitmiyordum, yaşadığım bu olaydan sonra bir daha hiç gitmemeyi düşünüyorum.

Eşimle beraber saat 21:00 civarı Taksim'e geldik metro ile. Bir yandan İstiklal'de yürüyoruz, bir yandan da gidip şurada dondurma yiyelim, şuraya oturalım diye konuşuyoruz. Tam Mis Sokak'ı geçtik bir şey oldu. Bir şey oldu diyorum çünkü ne oldu anlamadım... En son kendime geldiğimde Pelin beni kolumdan çekerek, "Edip ne olur buradan gidelim" diye ağlıyordu. Elimi kafama götürdüm, elim kan içinde kaldı.

Olan şuymuş, biz yürürken tramvay yolu üzerinde iki zibidi duruyormuş. Ellerinde bira şişeleri, Pelin'in dediğine göre duruşları sadece alkollük bir durum değilmiş. Biz yanlarından geçer geçmez, sırtı bize dönük olan zibidi Pelin'in arkasından geçerek elindeki bira şişesini benim arkamdan gelerek kafama vurmuş. (Buraları hayal meyal hatırlıyorum) Kafamda patlayan bira şişesinden sonra adamla boğuşmaya başlamışız. Elindeki kırık bira şişesini tutmuşum adamın, sonra da adama vurup sendelemesine neden olmuşum. O sırada yanındaki diğer zibidi (benim boylarımda, iri bir arkadaşmış) bana doğru başka bir şişe fırlattı (bu sahneyi hatırlıyorum), önümden geçerek yerde parçalandı. Ben bu zibidiye de bir yumruk savurmuşum, o da sendeledikten sonra araya insanlar girmiş (Pelin olayın ilk şokunu atlattıktan sonra etraftaki yüzlerce insandan yardım istemesine rağmen, 2 dakika sonra 2-3 kişi araya girmiş). Sonrasında Pelin beni oradan uzaklaştırdı elim yüzüm kan içinde. Kumbara Kafe'de ilk pansuman yapıldı, hastaneye gittik, 3 dikiş atıldı. Şikayetçi olduk, "Ölmedikten sonra hiçbir şey çıkmaz bundan" denildi.

Ben olayı çok net hatırlamıyorum, çünkü kafamda şişe parçalandıktan sonrası kayıp benim için, bayılmadım ama bilincim kapalıydı.

Yani şimdi, sebepsiz yere başıma böyle bir şey geldiğine mi yanayım (bana şişeyle vuran adamı olay öncesinde, sırasında veya sonrasında görmedim bile. Pis pis baktım, laf attım, omuz attım desem tamam diyeceğim ama ortada hiçbir şey yok), Pelin'in yaşadığı travmaya mı yanayım, artık Taksim'in İstanbul'un en leş yerlerinden biri olup çıktığına mı yanayım, küpelerimden birinin kaybolduğuna mı yanayım ( :D ) yoksa böyle zibidi insansılarla aynı havayı soluduğuma mı yanayım?

Yaklaşık 15-16 yıldır alkol kullanırım makul seviyelerde. Bu güne kadar alkol yüzünden ne kendime, ne başkasına zarar verdim. Arkadaş içiyorsanız ağzınızla için, beceremiyorsanız oturun evinizde alkol komasına girin...

Demem odur ki, bir yerlere çıkarken dikkat etmek lazım. Neyin ne zaman olacağı belli olmuyor. Herhalde artık sokakta da kaskla gezmek zorunda kalacağız...

Bir de "Özel hastanelerde acile para alınmıyor" yalanına inanmayın, dün akşam İstanbul Cerrahi denilen hastane kapıdan girer girmez, "ücretimiz 550TL" diyerek bizi oradan uzaklaştırdı. Kendilerine de güzel güzel selam söylüyorum buradan :).

2. Mustafa Y.

Mustafa Y. Aktif Üye

Seviye:
    Geçmiş olsun Edip Bey. Ülke ülke olmaktan çıktı maalesef. "Ölmedikten sonra hiçbir şey çıkmaz!" lafa bak. Neresinden tutsan pislik.

3. canayaz0734

canayaz0734 No Pain -No Gain

Adı:
    Can AYAZ
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Hocam çok geçmiş olsun gerçekten çivisi çıkmış insanların bu ne rezillik :( eşinizin de yanınızda olması daha kötü olmuş...Allah daha beterinden korusun...

Edip Dinçer bunu beğendi.
  4. pilot

pilot Forum Demirbaşı

Adı:
    mehmet coşkun uzak
    Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Malesef ülkemizde karambole yaşıyoruz. Hergün sokağa çıkarken ailemizle helalleşmek lazım. Ama yok insanın başına evinde otururken de türlü şeyler gelebilir malesef güzel ülkemde.

5. Mustafa555

Mustafa555 Aktif Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Abi geçmiş olsun zibidiler her yerde neyseki size daha kotu bişey olmamiş...

6. M.Furkan Kurt

M.Furkan Kurt Forum Demirbaşı

Adı:
    Furkan
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Edip abi çok geçmiş olsun.Ülkenin çivisi çıkmış...

7. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun, istanbul kesinlikle artık yaşanmaz hale geldi. Herhalde istanbulda yaşayanların çoğu mecburiyetten oradalar, yoksa hiç mantıklı bir seçim değil. Dedikleri gibi sokak serserilerine maalesef yapacak bir şey yok,adamların yaşama amaçları yok ki, boşa oksijen tüketiyorlar. Bu ülkede adaleti kendin sağlamak gerek ben böyle düşünüyorum, madem kurallara uymuyor kimse, o zaman ben de kendı kurallarımı yazarım.

Budak, Elzem, BetitoXXY ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  8. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun Edip Bey. Son yaşanan olaylar mağlum, ülke olarak son 14 yıldır geriye doğru gidiyoruz. "Ölmedikten sonra hiçbir şey çıkmaz! Artık bunlar normal karşılanmaya başlandı. Bu ülkenin yerle bir olup küllerinden yeniden doğması lazım. Çünkü adalet sistemi çökmüş. Adaletin olmadığı yerde de herkes her şeye cesaret edebilir.

Onur Ali İmren, dodobir ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  9. emancipation

emancipation Forum Demirbaşı

Seviye:
    geçmiş olsun.

normalde sokakta yolda vs. alkol almak yasak değil mi?

sadece bağırıp çağırıp derdini anlatmaya çalışan gariban üniversite öğrencisine geldi mi aslan kesilen polis, bu serseri pislikleri de ne hikmetse hiç görmez bile... işte böyle de berbat bir ülke burası.

hırsız-tecavüzcü-şerefsizin önde gideni olursan, işte o zaman rahat kafayla yaşarsın bu ülkede. bunlardan değil de işinde gücünde onurunla yaşamaya kalkarsan vay senin haline...

suat akman, Emre O., Elzem ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  10. K. Mustafa

K. Mustafa Kozan Bisiklet Gezginleri ( KOZBİ)

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    geçmiş olsun. güvenlik kameraları mutlaka çekmiştir. peşini bırakmayın, kim olduğu ortaya çıksın cezasını çeksin. "ölmedikten sonra hiçbir şey çıkmaz bundan" diyen şahsiyet uğraşmak istemediği için öyle demiştir. kendisinin başına böyle bir olay gelse acaba yine böyle söyler mi? tam memur kafası "abi uğraşma ya bişi çıkmaz, bugün git yarın gel vs. sinir oldum yahu

suat akman, Emre O. ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  11. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    @Edip Dinçer Çok geçmiş olsun. Bu sıkıntı maalesef genel bir durum. Ülke genelinde polis teşkilatı paralel hikayesine darma duman edilmiş ve alakasız birimlerden alakasız yerlere memur kaydırmaları oldu. Ve maalesef emniyet biriminin gündeminde de pek asayiş olayları yok. Bu süreçte kendi çevremde de dikkatimi çeken, uyuşturucu satıcılarında ve çetelerdeki inanılmaz rahatlık.

Bu zaafiyetten dolayı isteyen istediği gibi davranıyor. Eski dönemlerde dediğiniz noktalarda birisi sesini yükseltse 3 sivil polis başına toplanırdı.

Kendi yaşadığım bir konu ile konuyu kapatayım. Bisikletle sabah ve akşamları balat tan geçerim. Akşamları balat ta plakalardaki siyah yazıları silinip bembeyaz hale getirilmiş suriye plakalı araçlar dikkatimi çekiyordu. Geçenlerde oraya çok yakın yerde trafik polisi gördüm. Durumu anlattığımda "onlar misafir dedi" ne demek misafir? dediğimde, "onlara bir şey yapamıyoruz dedi. "o zaman beni ezse nasıl bulacaksınız onları" dediğimde ise "sende ezilme" cevabını aldım. Doğal olarak tüm yolda tüm sülalesini yad ettim.

Yani anlayacağınız ülkede emniyet ve hukuk zafiyete uğradığı zaman, insanlar alkolü değil kıçıyla, başka şekilde de içer, sisteme uyan insanlara her tür zarar gelir. Bir mafya avukatının söylediği bir laf aklıma kazınmıştı; "eğer bir ülkede hukuk yoksa, herkes kendi hukukunu uygular"

12. Fırat Y.

Fırat Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    geçmiş olsun gerçekten çok ilginç bir olay diyeceğim ama bu ülkede her şeye alıştık malesef

13. mzerenoglu

mzerenoglu 53..

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

Taksim gerçekten pislik yuvası oldu artık. Özellikle şu gezi olaylarından sonra ne kadar serseri,işsiz,aylak varsa orda toplanır oldu (siyasetten nefret ederim yanlış anlamayın). 3 yaz önce staj nedeniyle bi ay sabah akşam bulunduğum taksim şuan çok daha farklı

14. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Herkese teşekkür ediyorum geçmiş olsun dilekleri için.
    Saldıran tipler bildiğimiz "hipster" tiplerdi. Öyle tinerci, sokak delikanlısı tipler de değildi.

Bakalım avukat bir arkadaşıma danışacağım durumu, ben de peşini bırakmak istemiyorum açıkçası.

suat akman bunu beğendi.
  15. sargonnas

sargonnas Misafir

Geçen sene 22 Nisan Bostanlı sahilde Balıkçı barınağında, arabamızın üstüne biralarımızı koymuşuz yudumluyoruz. Nerden geldiği belli olmayan bir zibidi bana döner bıçağıyla saldırdı 8-10 dk debelendik arabamı haşat etti. Bacağımda ve vücudumda derin olmasa da büyük sıyrıklar oluştu. Adam öldüresiye saldırmıştı eğer bıçağı çok büyük olmasaydı muhtemelen beni öldürmüş olurdu.

Şunu anladım ki kalabalık ortamlarda ve gece sakin ortamlarda çok çok temkinli olmak gerekiyor. İnsanlar sapıtmış. Geçmiş olsun.

Kemal Koyunlu ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  16. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Kapıdan girer girmez ücret talep eden hastaneyi de Sağlık Bakanlığı'na şikayet edebilirsiniz.

17. Cem Kahveci

Cem Kahveci Carraro Cr Race 052

Adı:
    Cem
    Seviye:
    Edip Bey çok geçmiş olsun yaralanmanız kötü, eşinizin bu vahşete tanık olması belki de daha kötü. Umarım çabucak atlatırsınız. İstanbul yaşanmaz hale geldi kime neye söveceğimi şaşırıyorum artık.

18. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hocam çok geçmiş olsun.Bundan sonra istanbul da hayat evden işe işten eve.Birde bisiklet üzerinde geçecek.

19. tugrulboraerkil

tugrulboraerkil Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Tern
    Seviye:
    Buyuk gecmis olsun.Allah cezalarini versin insallah.Senelerdir Beşiktaş maclari haricinde Taksim e gitmiyorum,gitmem de zaten.Benim bakmakla mukellef oldugum ve cok sevdigim annem,babam var.Hepimizin sevdikleri var ve kavga etmekten korkmuyoruz fakat sadece sevdiklerimizi kaybetmemek icin beladan uzak durmaya calisiyoruz.
    Bu yuzdendir ki bu kalabalik ve les sehirden ailece Bodrum a tasinmak istiyoruz.

Insansevmem ve Edip Dinçer bunu beğendi.
  20. sinemaperdesi

sinemaperdesi Aktif Üye

Adı:
    A. Ay
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Çok büyük geçmiş olsun. Savcılıkta çalışan birisi olarak söyleyeyim, iğreniyorum bazı insanlardan. İşyerindeki arkadaşım her zaman taşınmak istiyorum şu ülkeden derdi, zamanla ona binler defa hak verdiğimi anladım. Malesef suçların caydırıcılığı hiç ama hiç yok, bir miligram bile olsa adli sistemden çok çook memnunum diyene rastlamadım. Dün iki çocuk geldi garipleri gasp etmişler köşeye sıkıştırıp bir güzel paralarını almışlar. Çocukların psikolojileri mahfolmuş. İnşaallah bu toplumun içinde barınan ahlaktan yoksun, vicdanı hayvanlaşmış insanlardan kurtuluruz. Üzücü bir durum Edip bey, inşaallah Allah katında hakkınızı alacaksınız. Büyük saygısızlık, malesef.