Bir efsane daha yollarda...

Scudo

beniko

Üye
Tepki
27
sayfayı ziyaret eden herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum, bisiklet ile yeni fotoları da ekleyeceğim yakın zamanda.
gercekten campagnolo kullanmak ayrı bir keyif.

• Beğen
Tepkiler: hız

beniko

Üye
Tepki
27
@Ediz Tevfik Özgan

mutlaka öyledir de
ne kadar farkettiğini ancak diğer malzemelerden yapılmış bisikletleri kullandığım zaman anlayacağım:D
belki de hiç değiştirmeyeceğim :rolleyes:

• Beğen
Tepkiler: hız

Mustafa İçdağ

Forum Bağımlısı
Tepki
3.323
@hız

Kuşkusuz safkan , elyapımının gelinebilecek son dibine vurmuş, eşsiz denecek bir kadro bu. Şöyle söylyeyim eğer bu düzeyde bir kadro edinmek isteseniz bugünkü maliyeti İtalyan ustaların elinden 10000$ dan aşağıya ( sadece kadro) olamazdı. Benim bildiğim yaşayan ustalardan Pegoretti veya Richard Sachs dahi kadro bu üstündeki bazı detaylara cesaret edemiyorlar.

Bu kadroyu bende bizzat gördüm, tek kelimeyle mükemmel. Bu kodronun en büyük özelliği bir kişiye sadece özel yapılmış olması değil, aynı zamanda yapan atölyenin " Cinelliye " çalışıyor olması. Adamlar özel olayını öyle abartmışlarki
chain stay' lerde sahibinin adı boruya gömme press ( soğuk pres) yapılmış. Bu detayı dünyada sadece sayılı atölyeler yapabilirdi, ki bugün bile imalatlarda göremiyoruz, çünkü son derece riskli bir detay bu.( karbon üstüne plastik çıkartma gibi olmuyo tabii).:D

Herşey bir kenara kadronun geometrisi o kadar başarılıki, bana büyük geldiği halde ilk denememde sanki hep sürmüş gibi bir his uyandırdı.
Yeşil rengi ise, ne diyim görmeden dokunmadan anlaşılamayacak kadar güzel.

Toplam ağırlığı sizi aldatmasın, eğer günümüz malzemeleriyle donatsanız ( tabiiki Campy' den bahsediyorum) bu bisiklet 8 kiloya rahat iner, Eh buda adam olana hafif bile.
Zamansız bir sanat eseri ancak bu kadar olur...

Engin

Daimi Üye
Tepki
258
Bisiklet
Scott
renk model bir yere kadar en önemli noktası bence kişiye özel bir üretim olması herkeze nasip olmaz... alan arkadaşa hayırlı olsun...

• Beğen
Tepkiler: beniko ve hız

beniko

Üye
Tepki
27
@Mustafa İçdağ

mali sürekli mustafa abi olsa sana gercekten dogru bir is yaptıgını anlatırdı, onun bu konu hakkındaki goruslerini dinlemelisin derdi de bu kadarını da beklemezdim.
efem. boyle bir bisiklete sahip olmak, bilmeden, bilerek, sansa, arastırmaya baglı olarak, guzel bir duygu. tabii ki onemli olan bu bisikletin hakkını verebilmek.

Tolga Tunçel

Forum Bağımlısı
Tepki
195
Sade; güzel ve özel...Çok şanlısınız...Mükemmel yol arkadaşı...Birlikte pedallamak üzere...:)

HIZ sanada ayrıca teşekürler...:)

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
yeniden nefes alıyo sanki.