Bir dönüşüm hikayesi...

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
Selamlar, Daha çok yolda bisiklet kullandığımdan ve yola uygun bisiklet almayı şu anda düşünmediğimden Mtb bisikletim melezleşiyor !
Buyrun bakalım...

Corratec Motion 2006 ilk alındığı haliyle
(link)

Değişim kaçkar bisikletten aldığım 700 gr. düz maşa ve arka bagajla başladı.
(link)

Çıkan maşa Manitou trace tam 2.75 kg. İnanılmaz ama gerçek !
(link)

Sıra geldi lastiklere; üzerinde IRC mythosxc 2.10F ve 1.95R vardı.
Yeni lastikler; Maxxis Detonator 26x1.50 ve Maxxis ultralight (109 gr.) iç lastik.
(link)

Sonuç olarak dağ bisikleti özellikleri bozuldu fakat dün 50 km. kullandım ve
Yolda çok güzel gittiğini gördüm. Ayrıca bisiklet 2-2.5 kg. hafifledi.
Eleştirilerinize açığım ve bu bisikletle uzun tur yapılırmı ?
Görüşleriniz benim için önemli...
Hepinizin yolu açık olsun...

Scudo

Burak Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
601
Bisiklet
Corratec
değişim hayırlı uğurlu olsun.:)alet süper.sağlama da benziyo.hayırlısı inş.ama uzun tur yapılır mı yapılamaz mı o teşhisi verecek kadar bilgim yok:p:) iyi pedallamalar.

• Beğen
Tepkiler: coşkun ayaz

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
öncelikle hayırlı olsun :)
uzun tur yapılır mı demişsiniz.neden yapılamasın.dikkat ederseniz tur bisikletlerinde ön süspansiyon yoktur.yani şaun takmış olduunuz maşa gibi süspansiyonsuzdur.dağ bisikleti tur amaçlı kullanıma pek uygun değil.neden diyeceksiniz.çünkü teker ebadı 26'' tir.buda 27 -28 ''lik tur amaçlı bisikletlere göre biraz yavaş kalır.son fotoda gördüğüm kadarıyla selenin açısı çok yanlış bi konuma sahip.selenin ön kısmını biraz daha yukarı kaldırmanız daha ii olcaktır,rahat edersiniz;)biraz daha hızlı olmak isterseniz 48 dişli aynakol size bunu sunar.şuan mevcut olan 44 lüdür.
bunların haricinde olay biraz sizin cebinize birazda zevkinize bakar.
tekrar hayırlı olsun.kazasız belasız uzun turlara :)

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Hayırlı olsun, güzel olmuş. Bir şey dikkatimi çekti. Seleniz öne çok eğik duruyor bu yüzden öne doğru kayarsınız ve bileklerinizde baskı oluşur ve sonucunda da ağrılar başlayabilir. Son resimdekinden bahsediyorum.

-erkan-

Forum Bağımlısı
Tepki
437
Elman_temel arkadaşımız da bahsetmiş bundan. Ben okumamıştım başta. :)

• Beğen
Tepkiler: Elman TEMEL

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Kesinlikle amaca yönelik bir değişim olmuş, bu nedenle de gönül rahatlığıyla uzun tur yapılabilir diyebilirim.

Sele konusunda Elman'a ben de katılıyorum, burnu biraz aşağıda gibi duruyor, ayrıca fazlaca da öne çekilmiş. Benim tavsiyem seleyi biraz daha geriye alıp, daha kısa bir gidon boğazı ile açılı (riser) bir gidon tercih etmenizden yana. Böylelikle hem daha dik bir oturma açısına kavuşursunuz, hem de kısalan boğaz ile hakimiyetiniz artar. Tabi bunun rüzgara karşı bir miktar olumsuz etkisi olacaktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Oh be biriside amacına uygun bisiklet toparlamış

Düz yolda arazi malzemelerini eskitiyo çoğu insan .

Çok güzel bi bisiklet olmuş.

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

• Beğen

matrixod

Forum Bağımlısı
Tepki
1.088
İsim
Ouz
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Diğer
Bisikletiniz gayet güzel olmuş hafiflemesi uzun yol açısından lehinize olmuş güle güle kullanmanız dileklerimle
İyi pedallar...

• Beğen

horsepower

Forum Demirbaşı
Tepki
338
Hayırlı olsun bu arada ben size benim kısmımdan cevap atmıştım ama görmediniz herhalde bu arada tamam bu benim maşam onu bi yerden tanıdımda =) abi bu lastiklerde benim lastikler=)

Bu arada ii hşda bu kadro küçük diil mi sana abi

• Beğen

coşkun ayaz

Daimi Üye
Tepki
661
Selamlar,
Görüşlerini bildiren tüm arkadaşlara teşekkürler. Sele ve diğer önerilerinizi dikkate alacağım. Bu forumun güzel yanıda bu !
Elman temel ve Halil öztürk'e özellikle teşekkür ederim önerileri benim için çok iyi oldu.
Douach kardeşim, senden ilham alarak bu değişiklikleri uygulamaya kalktım zaten. Yolunuz açık olsun...

makaw

Üye
Tepki
146
Ben de ayni degisimden gecirdim bisikletimi :) 48 lik aynakol, rijit karbon masa, 120mm boyun, 9lu vites derken tam bir yol canavari oldu..Bence cok iyi yapmissiniz, ne yol bisikleti kadar kullanissiz ne de dag bisikleti kadar hantal :)) Yasasin melezlerimiz :) Iyi gunlerde kullanmaniz dilegiyle..

horsepower

Forum Demirbaşı
Tepki
338
kesinlikle katılıyorum ve bisikletimi burayada koyuyorum =))
Bizim gibi düşünenler için yolun sonu bence full deore ve hafif bir kadrodu==)) benim bisiklet öle ya ondan böle konuşuyorum=)
(link)

NightHawk

Aktif Üye
Tepki
128
Ben de Hybridçiyim aynı lastikten kullanıyorum. Maşayı daha değiştiremedim ağırlık yapıyor :)

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
benzer bir bisikletde bende var çok yakında resmini ekliycem mtb konforunda yol bisikleti keyfi yaşamak bu olsa gerek, madem hep asfaltta kullanıyoruz o zaman amortisöre gerek yok.