Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir de trafikte bisiklet tehlikeli derler..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında baykuş97 tarafından paylaşıldı.

1. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ankara'da otobüs cinayeti: Otobüs durağa girdi, 11 kişi hayatını kaybetti.

Ankara Cebeci Dikimevi'nde otobüs durağında bekleyenlere belediye otobüsünün çarpması sonucu ilk belirlemelere göre 11 kişi hayatını kaybetti. Kazada 8 kişi de yaralandı. Otobüsün altında kalan yaralıların kurtarılması için itfaiye ve sağlık ekipleri çalışma yapıyor.

Sürücüsü henüz belirlenemeyen 06 DY 5472 plakalı belediye otobüsü, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Dikimevi Cemal Gürsel Caddesi'ndeki Ankaray İstasyonu yakınında bulunan otobüs durağındakilere çarptı.

Belediye otobüsü, duraktaki yolcuları altına alarak, kaldırıma ve park halindeki otomobillere çarptıktan 60 metre sonra durabildi.

Yol kazanın ardından çift yönlü trafiğe kapatıldı.

Kaynak: Ankara'da otobüs cinayeti: Otobüs durağa girdi, 11 kişi hayatını kaybetti - Başka Haber

Volg bunu beğendi.
  2. hcikler

hcikler Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin vefat edenlere,
    yahu ne kolay ölüyoruz canım ülkemde:mad:

baykuş97 bunu beğendi.
  3. Çağlar Çağlayan

Çağlar Çağlayan Cascade

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben başka bir haber sitesinde otobüsün freni patladığı dolayısıyla kaza yaptığını duydum. Kime inansak? insanlar öldükten sonra gerisi pek önemli değil aslında, can geri gelmiyor çünkü... Allah rahmet eylesin

4. Hasan Tunalı

Hasan Tunalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu tarz olaylar çok fazla yaşanmaya başladı İstanbul Karaköy'de de bir otobüs bankta oturan kadını ezmişti. Belediye; otobüs "özel halk otobüsü" demişti.
    Zaten İstanbul'da belediyeye ait otobüs yok şuan bütün hatları otobüs a.ş. diye bir şirkete satmışlar hepsi özel halk otobüsü diye geçiyor.. Böyle olunca denetim yok! önüne gelen şöför oluyor! araçlara gerekli bakımı yapmıyorlar! çok tehlikeli bir durum. otomatik vites araçlarda gerekli kontrol ve bakımları yapmayınca belli bir süre sonra kontrolden çıkıyor araçı durduramıyorsun. Çok yazık olmuş..

baykuş97 bunu beğendi.
  5. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Günün haberi dehşet bir kaza. otobüsün freni patladığına göre takdiri ilahi olmaz umarım.

6. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Bu kaza olamaz.Bu VAHŞET tir.
    Allah kalanlara sabır versin, Hayatını boşyere kaybedenlere inşallah cennetiyle şereflendirir.

Hasan Tunalı bunu beğendi.
  7. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kim diyor İstanbul'da belediyeye ait otobüs yok diye?
    Denetimin olmadığını neye dayanarak söylüyorsunuz?
    Önüne gelenin şoför olduğunu nereden biliyorsunuz? Böyle işe giren birini mi tanıyorsunuz?
    Araçlara bakım yapılmadığını nereden biliyorsunuz?
    Otomatik vitesli araçlarda "aracın kontrolden çıkmaması için" hangi bakımların yapılması gerektiğini söyleyebilir misiniz?

Ankara'da hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

8. Hasan Tunalı

Hasan Tunalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    MR20 kodlu otobüsün sefer saatlerini incelerseniz koca günde sadece 2 seferin belediyeye ait olduğunu görürsünüz.. ayrıca araba kullanmayı bilmeyen birinin kendisini şahsen tanıyorum belediyeye girip bn1 seferini yaptığını biliyorum (araba kullanmayı bilmiyor derken düzgün kullanmıyor kurallara uymuyor) ayrıca otobüslerle ilgili iett ye şikayette bulunduğum zaman " araç bize ait değil şikayetinizi otobüs a.ş. ye bildirin diye mesaj attıklarını biliyorum.

Bir araç durup dururken freni patlamaz bakım yapmazsan freni patlar araçların hepsi mercedes böyle bir kazayı yada üretim hatasını mercedese bildirin bakalım kabul edecekler mi?

9. Hamit.Ç

Hamit.Ç Onursal Üye

Adı:
    :)
    Seviye:
    Büyükşehir iett konusunda çok sıkıdır. Arkadaşın babası yeni emekli oldu. Senin dediğin gibi olsa İstanbul'u kan götürür. O kadarda abartmamak lazım. ama şu gerçek ki Ankara belediye şöförleri çok kaza yapmakta.

10. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    İlk mesajınızda İstanbul'da şu an belediyeye ait otobüs yok diyordunuz, şimdi bir hattın günde 2 seferinin belediyeye ait olduğunu söylüyorsunuz. Bir hat üzerinden bu çıkarımı mı yaptınız gerçekten? :)
    İstanbul trafiğinde çoğu sürücünün kurallara uymadığını biliyorsunuzdur, otobüs şoförlerinin arasında da böyle insanlar muhakkak var. İstediğin kadar sınav, test vs. uygula; adam istediği zaman kural çiğneyebilir. Bunun da uyarıları yapılıyor şoförlere.
    Son olarak denetim İETT'ye ait, fakat şoför-yolcu arasındaki sorunlarla İstanbul Otobüs A.Ş ilgileniyor olabilir, o konuda net bilgim yok. Otobüs A.Ş'ye ilettiniz mi şikayetinizi, ne cevap aldınız?

11. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bakın açık seçik yazmak istiyorum. Belli bir şoför milletinden acayip kıllanmaya başladım. Kısa kesip örneklerle anlatayım.
    Şu İstanbuldaki hafriyatçı teröristleri biliyorsunuz. Binek arabaların hızlarına yetişemediği sürücü eşkiyalar. Sanırım geçen sene belediye biraz mamalarını kesmeye kalkmıştı. Bunlar hepbirlikte boğaz köprüsünün üzerinde eylem yapıp az kalsın köprüyü aşağıya indireceklerdi. Yani düpedüz ciddi bir ulusal güvenlik sorunu yaşadık.
    İkinci örnek metro turizm. daha iki gün önce eşimin face deki arkadaşının kızı sakarya yakınlarında metro turizmin karıştığı bir kazada hayatının baharında yaşamını yitirdi. İnternette bir araştırın metro turizm diye. Adamlar resmen mezbaha işine geçmişler yollarda insan boğazlıyorlar. üçüncü örnek bu ankaralı toplu ulaşım şoförleri. Benim bildiğim ve uzaktan takip ettiğim bu kaçıncı tahammüden cinayet.
    Bunlar ali kıran baş kesen olmuşlar. Sanki cumhuriyet döneminin feodal ayanlık dönemini yaşıyoruz. Menfaat derebeyleri birilerinden güç alarak halkın üzerinde terör estiriyor.

I am the Uptown R. ve Yuppata bunu beğendi.
  12. ibrahim tosun

ibrahim tosun piyuuv!!1.!1!

Adı:
    İbrahim TOSUN
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin hayatını kaybedenlere.
    böyle olaylara kader, alın yazısı, fıratında ölmek varmış diye bakmaya devam edilirse değişen hiçbirşey olmaz bu ülkede. . ilk önce değiştirmemiz gereken şey bu zihniyettir.

13. Hasan Tunalı

Hasan Tunalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Benim iett ile bir alakam yok ne yandaşım ne karşıyım sadece halkım vatandaşım yanlış bir şey olunca ilgili kurumlara iletmeye çalışıyorum. Sanırım sizin bir yakınlığınız var. Cümlelerin arasından kelimeleri cımbızla çekip sorgu sual sormaktasınız. Gidip de Ankara'daki hat üzerinden çıkarım yapmamı beklemiyorsunuz heralde hangi hattı kullanıyorsam onun üzerinden örnek vereceğim.

Şikayetimi otobüs A.Ş. ye ilettim sonuç alamadım hiç cevap bile yazmadılar....

Ozan Cansel bunu beğendi.
  14. sezgindurmus

sezgindurmus Forum Demirbaşı

Adı:
    Sezgin
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Tüm illerde belediye otobüsleri bu halde burada çok eshot şöförü tanıdığım var çoğu otobüsü ilk defa işbaşı yapınca kullanmaya başlamı.

15. Furkan Y.

Furkan Y. Aktif Üye

Adı:
    Furkan YILDIRIM
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bu konu da bir kişinin beni engellemesine sebep oldu. Gerçekten tuhaf insanlar var, özgüven eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyorum. Gerçeği yansıtmayan desteksiz attığı mesajına konu üzerinden cevap verdiğim için @Hasan Tunalı tarafından engellendim.

Mesaj 1

Mesaj 2

Son düzenleme: 1 Ekim 2015
  16. Yuppata

Yuppata Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sonuna kadar katılıyorum size !

@Hasan Tunalı
    SARI otobüsler İETT -
    ERGUVAN otobüsler OTOBÜS AŞ -
    MAVİ otobüsler ÖZEL HALK bilginize.

Son düzenleme: 2 Ekim 2015
  17. Matiz

Matiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Ben hep diyorum bu ülkede kimin tarafından ve ne zaman ÖLDÜRÜLECEĞİN hiç belli değil. Ecel diye bir şey bu ülkede geçerli değil

18. baykuş97

baykuş97 "fekku ragabe"

Adı:
    ilhan beyoğlu
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    12 insan ölmüş hala belediye şöyle çalışıyor, iett böyle çalışıyor.. Kim ne halt ediyorsa etsin de şu saçmasapan ölümler olmasın.. Bu insanlar durup dururken ölmedi ya... Birileri işini iyi yapmadığı için öldü.. Savunma yapmadan önce sorumluların ortaya çıkarılmasını talep etmek gerekiyor... Gerisi hikaye.. Arkada kalanlar için bu tartışmaların bir anlamı yok.. Onlar sadece adalet ister...

19. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bu ülkede insan hayatının önemi yok. Ayrıca kazanın olduğu bölgedeki güvenlik kamera kayıtları da gizleniyor.
    Bu nasıl bir vahşettir? Böyle bir şey bir batı ülkesinde olsa hemen tüm sorumlular istifa eder. Hatta japonsa intihar eder.
    Ülkenin başkenti 10 yıldan fazladır ergen beyinli bir twitter fenomenine emanet edilmiş, çözülen bir şey yok ama her yere dikilen saçma sapan heykeller var.

20. Hasan Tunalı

Hasan Tunalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ben İstanbul büyükşehir kötü, Ankara belediye kötü, İzmir belediye iyi demiyorum ülkenin genelinde bir ihmalkarlık,dikkatsizlik, disiplinsizlik var bunu her yerde görebiliriz. Bunun için burada bir destan yazabilirim, her gün yollarda yaptıkları 100'lerce yanlışı sıralayabilirim. Bu tarz kazalar dışında kıl payı kurtululan bir sürü kaza da var. öncelikle zihniyet değişmeli sistem değişmeli. Makinaları yaratanlar insanlar onları da kullananlar insanlar bir şey olunca suçu makinalarda değil kendinde aramalı ama ne kimse suçu üstüne alır ne de kimse görevinden istifa eder...

baykuş97 bunu beğendi.