Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bir dağ bisikletiçi nasıl olunur?

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında thomisus lx tarafından paylaşıldı.

1. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    Soner Közen ve Emre Gözütok bunu beğendi.
  2. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    konu başlığı Türkçe ye uygun olmamış. özür diliyorum.
    nasıl dağ bisikletçisi olunur olacaktı. 4 dakikalık bir komik video; maalesef ingilizce.

3. serkan caz

serkan caz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    saygıdeger levent abıcım çok güzel bi vıdeo ve eylenırken ogreten bı vıdeo daha basında kı arabanın ustundekı bısıkletle arabanın fıyat farkından ulkemızle yabancı ulkeler arasındakı farkı gayet ıyı anlamıs olmamız lazım benımde bısıkletım motorsıkletımın fıyatı ıle aynı duzeyde fakat dahada gelıstırıyorum tabı bunun uzerınde senınde payın var slx frenlerımı senden almıstım :D

4. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    İster dağ bisikleti ister yol bisikletine gönül verin bu sporda başarılı olmak için çok istemeli ve yılmadan savaşmalısınız asla bahaneleriniz olmamalı bugün yorgunum , zaten işim var bu kadar yeter hava soğuk veya sıcak vb mazeretlere sığınmamanız gerekiyor bir antrenman programınız olmalı ve antrenmanlarınız da hedefe odaklı olmalı yani yarışacağınız parkurun teknik düzeyine , mesafesine , rakımına , inişine çıkışına kadar herşeyi hesaplayarak çalışmalısınız benim bisikletim uygun değil yeterli değil diye düşünmeyin bu konsantrasyonunuzu ciddi şekilde etkiler önemli olan sizin elinizde olan ile ne yapabildiğinizdir her antrenmanınızı mutlaka not edin ne kadar süre bindiniz , ne kadar tırmanış yaptınız antrenman ne kadar sürdü minimum ve maximum nabız değerleriniz neydi vs sonraki antrenmanlarda kaydettiğiniz bu verileri öncekiler ile karşılaştırın ve gelişiminizi izleyin iyi dinlenin , iyi beslenin ve asla pes etmeyin gerisi gelecektir

http://cyclingtr.com/blogs/mtb-dag-...len-y-ld-z-haroun-molla-ile-r-246-portaj.aspx

Çetin Güzel ve atta bunu beğendi.
  5. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    ben bisiklet forumda siyasi ve benzeri konuları tartışmayı sevmiyorum ama ODTÜ mün ağaçları ankaranın artan trafiği ve ankara insanının motorlu taşıt aşkı ile boğulan bir şehir olmasını izlerken göz yaşlarımı tutamıyorum. ben 1998 ODTÜ elektrik elektronik mühendisliği mezunuyum. 1992 den beri hem izmirde hem ankarada sürekli trafikte, bir yerden bir yere ulaşım için bisiklet kullandım. 1997 yılında ODTÜ amatör bisiklet topluluğu kurucusu ve ilk topluluk başkanıydım. bisiklet eskilerin tabiriyle çok müstesna bir makine. bisiklete binenler birbiri ile selamlaşır, hal hatır sorar, yardım eder. çok güzel insanları buluşturur bisiklet.
    bir sevda haline gelince bir kaç otomobil parası harcarsınız bisiklet üzerine ama haberiniz olmaz, ruhunuz duymaz. Serkan Caz kardeşim, incelediğim zaman salcano ng020 modelini o yıl; ben bu bisikleti alayım, parçalayıp satayım, kar amacı gütmeden ki; bu parçalara erişmek isteyen bisiklet severlere ulaştırayım istedim. ben bu hobinin hadi hobi demek ayıp olur bu aşkımın üzerinde asla para kazanmayı düşünmedim. bisiklete aşık olan adam için birinci ve tek kural var; bisikletlileri ve bisikletçileri sevmek. hepiniz sağlıcakla ve gülümsemeyle kalın.

Levent_K ve serkan caz bunu beğendi.