Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

''Bir Çöp de 'Sen' Atma ! '' turumuzun ilk etabı başarıyla gerçekleştirildi !

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında bisikletcanavari tarafından paylaşıldı.

1. bisikletcanavari

bisikletcanavari Onursal Üye

Seviye:
    Selamlar,
    Arkadaşlar kusuruma bakmayın.Projemiz biraz aceleye geldiğinden duyurusunu yapamamıştım.23 Mart Pazar günü ''Bir Çöp de 'Sen' Atma ! '' projemizin ilk etabı olan Adana'da başlayıp Kayacı Vadisi-Doktorun yeri ve Cennet-Cehennem'i de kapsayıp Silifke de biten turumuzu başarıyla gerçekleştirdik. Amacımız bisikletimizle daha çok herkes tarafından bilinen doğal güzelliği bulunan dinlenme alanlarına gidip bu yerleri ziyater esnasında atılan çöplerin doğamıza zarar verdiğine dikkatleri çekmekti.
    Katılımcılar:
    Zekeriya Kazancı(çü/böte/öğretimgörevlisi)
    Ben Orhan Tozun(çü/ing.öğrt/öğrenci)
    Murat Coşkun
    Enes Şensoy(çü/harita kadastro/öğrenci)
    Dr. Erdoğan Bada(çü/ing. anabilim dalı başkanı)
    Mustafa Mavaşoğlu(çü/ing.öğrt/arştrma grvlsi)
    Fotoğraf: Murat Hayta(çü/ing.öğrt/öğrenci)
    Mehmet Türkmen (Tarsus Dernkler Kurulu Görevlisi )

Yazımın devamı burada:

http://adanabisiklet.com/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=1 Yorumlarınızı bekliyorum.Turların devamı gelecektir.Önerilerinizide yazarsanız çok mutlu olurum ;)

jemboy, hcyoldas, emraher9 ve 12 kişi daha bunu beğendi.
  2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Anlamlı ve çok zevkli organizasyonunuz için tebrikler ve teşekkürler. Böyle eylemlere ihtiyacımız var. Türkiye çölleşiyor, çevremiz kirleniyor. İçinde yaşadığımız doğayı bu kadar acımasızca tüketmek, bir gün bizlere acı bir fatura ile dönecek. Çöp atmamak da bu duyarlılığın ilk basamağı. İnşallah insanlar sizlerden etkilenip çevreye bir nebze olsun daha duyarlı olurlar.

bisikletcanavari bunu beğendi.
  3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Çok güzel ve anlamlı bir etkinlik olmuş:)

Bir çevre dostu olarak ben de bir şeyler düşündüm. www.bisikletforum.com/showthread.php?t=23213

ve sizden ilerleyen günlerde daha değişik sorunlara değinmenizi bekleriz.. Teşekkürler

4. bisikletcanavari

Seviye:
    Düşünceni tebrik ederim. Umarım sende bu prganizasyonunu baiarıyla gerçekleştirebilirsin ;) İlerleyen günlerde daha farklı sorunlara değinmek yerine kadroyu daha da büyütüp eş zamanlı olarak farklı bölgelerde aynı amaçlı organizasyonlar düzenlemeyi planlıyoruz. Bilirsiniz başarının gerçek başarı olabilmesi için sürekliliği gerekir ;)

candede ve ZekiAlper bunu beğendi.
  5. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Cok güzel mesajlar verdiniz, burdan bütün bisikletseverlerin bu konuyu dikkate almasını diliyorum... Eminim ki bisiklet kullananların birçogu benim fikrimdedir .. Başarılar..

6. candede

candede Bisikletkolik

Seviye:
    Tek kelime ile harika bir eylem.
    Duyarlılığınızdan ötürü siz güzel İnsanları yürekten kutluyorum. Çevresine etrafınadaki yaşananlara kayıtsız kalmamak 21 Yy İnsanı olarak asli unsur hali oldu. Bu takdirlik çalışma olayına katkımız olursa mutlu oluruz.
    Yüreğim ve Sevgimle...

bisikletcanavari ve ZekiAlper bunu beğendi.
  7. boşgezeninboşkalfası

boşgezeninboşkalfası Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Çok güzel bir girişim olmuş. Allah utandırmasın. Samsun ve Ordu da bulunduğum zamanlarda bu tür etkinlikler olursa ve yapabileceğim birşey olursa haberim olması yeterli.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

8. aykut52

aykut52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    cok guzel ve anlamli bi etkinlik.ayni etkinligi bizde orduda yapmak istedik enesten yani bisiklet canavrindan etkilenerek.arkadaslar ordu tema il temsilcisine bu olayi soylediginde su cevabi aliyolar.BİSİKLET ÇÖP ARACI DEGİL...kendilerini doga ve cevre dostu olarak tanitan insanlarin goruslerini goruyorsunuz.aslinda umurlarinda degil.acaba sahsi olarak kac tane agac dikti.malesef ulkemizde herkes cıkarları dogrultusunda birseyler yapiyor.yazik

9. ZekiAlper

Adı:
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Arkadaşım düşünceniz gerçekten de cok güzel fakat böyle bir tepki almanıza şaşırdım, Tema bizler gibi gönüllüleri bulsa havada kapar bence :D ama bu tepkiyi vermelerine Şaşırdım :EEK! galiba onlar başka bişi anladılar :D

aykut52 ve bisikletcanavari bunu beğendi.
  10. bisikletcanavari

Seviye:
    Evet bu konuyu Aykutla bu gün görüştük.Özellikle temanın Ordu temsilciliğinden böyle bir cevap aldığım için tam manasıyla dumur olduğumu dile getirmek isterim.Yine de iyi niyetli yaklaşıp ynlış anlaşılma olduğunu varsayarak arkadaşlardan olayı derinlemesine anlatmaları için bir daha gitmelerini rica ettim.İllaki Temanın desteği olması şart değil tabiki ama felsefe olarak bire bir tuttuğu için bizim teklif götürmemiz en doğrusu.Açıkçası Adana Tema'dan çok büyük ilgi gördük... Aykut Ordu Tema ile veya onlarsız bu etkinliği eş zamanlı olarak sizinlede yapacağız bak neler olacak :)

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.Turlarımızın devamı olacak.Bundan sonraki turlarımızda eş zamanlı olarak aynı amaca dayanan farklı yerlerdeki bisiklet toplulukları ile eşzamanlı olarak tur düzenlemeye çalışıyoruz. Bir kaç topluluk sağolsun teklifimizi çevirmedi. Şimdi bu organizasyonun altyağısıyla uğraşıyoruz...

boşgezeninboşkalfası ve aykut52 bunu beğendi.
  11. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Koskoca BİSİKLETEMA nın desteklediği istanbuldan avusturya sidneye pedal çeviren iki insan var. Koskoca Türkiye TEMA Vakfı bu durumu destekliyor. Ordudaki tema şubesine bu durumu ilet. cevapları ne olacak merak ediyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

12. aykut52

aykut52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    o gezginleri orduda gezdiren giresuna kadar bisikletle eslik eden biziz zaten.temacilarlada onlar sayesinde gorustuk.bisiklet cop araci degildir lafinida o gezginlerin yaninda solediler.

boşgezeninboşkalfası bunu beğendi.
  13. boşgezeninboşkalfası

Adı:
    Mustafa Önder ATİK
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İlginç bi durum :S Gerçekten onların yanında böyle dedilerse belkide biz farklı bi anlam çıkartıyoruz. Bisikleti kötülememek için demiş olabilirler mi?

Sevgi ve Saygılarımla

Mustafa Önder ATİK

14. Feyyaz Alaçam

Feyyaz Alaçam Forum Demirbaşı

Seviye:
    ayagınıza saglık,hoş ve anlamlı bir eyleme imzanızı atmışsınız.mutlukalın...

15. kayhan1907

kayhan1907 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ne iyi bir şey yapmışsınız. Keşke katılım daha fazla olabilseymiş eminim katılmak isteyen pek çok arkadaş vardır.

16. esinticaner52

esinticaner52 Aktif Üye

Seviye:
    gerçekten güzel bir fikir enes abi seninle msnde iletişime geçebilrimyiz acaba sormak istediğim bazı seyler varda esinticaner52@hotmail.com