Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir çıkmaz içindeyim...

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Berge Çelik tarafından paylaşıldı.

1. Berge Çelik

Berge Çelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Herkese selamlar..Ben bu foruma yeni üye olanlardanım ve bir bisiklet edinmeyi uzun zamandır istiyorum..Şimdi bunu gerçekleştirmek için şartlarımı zorluyorum fakat kafam karışık lütfen yardım edin..Bisikletleri detaylı araştırdım ekipmanlarını kadroları v.s.Eskiden 1000 tl çok geliyordu şimdi 1500 tl civarı bakınıyorum...Markalara bakınca Cannondale,Specialized gibi markaların en üst düzey bisikletleri ürettiğini gördüm fakat fiyat olarak ekipmanlarıyla doğru orantılı olmadığı aşikar.KAdro kaliteleri tartışılmaz tabi...Fakat ben sizden öneriler istiyorum orta sınıfın üstünde bu markalara yakın fakat ekipmanları ve fiyat orantısıyla daha dengeli dağ bisikleti önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler...(Kadro kalitesi benim için de önemli tabi..Uzun yıllar gerekirse parçalarını modifiye de ederek binebileceğim bisikletler lütfen)Çok şey istedim galiba ....:)

2. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    1000 - 1500 butce icin sana mosso deore 301 oneririm. Ben bir alt modeli mosso 2670tb Acera kullaniyorum 3 aydir ve cok memnunum ama param yetse bunu alirdim. Kadro daha hafif ve donanım acera degil deore:
    http://www.mossobisiklet.com/urun-detaylari.asp?id=28

Bu da kadronun uretici firmadaki linki. Kadro agirligi 18" icin 1423 gram. Unlu kadro markalari ile boy olcusecek hydroformed, triple butted 7005 alasimdan uretilmis:
    http://www.mosso.com.tw/products/MTB-frame/670TB7.php

Mosso Turkiye'de pek bilinmez ama dunyada fiyat performans acisindan oldukca bilinen bir Tayvan markasidir. Orjinal sitesinde titanyum, karbon her tur bisiklet kadrosu ve parcasi urettigini gorebilirsiniz. Donanım zaten shimano deore. Turkiye distributoru Umit bisiklet.

Elbette bu benim tavsiyem ve yorumum. Daha farkli gorus ve onerisi olan cikacaktir mutlaka. Ancak bana gore piyasada fiyat / kalite / performans acisindan butcenize en uygun gorunen model bu bence...

ProfessionaL ve gok bunu beğendi.
  3. murat atay

murat atay Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Cannondale,Specialized,Trek gibi markalarda ülkemizde teknik servis olsun,garanti kapsamı olsun,müşteri hizmetleri olsun daha başarılı .Bu bağlamda düşünecek olursak ileride sizi üzmeyecek sattığı malın arkasında duracak markaları ve getiricileri seçmek daha mantıklı olacaktır.Kısaca kurumsal yapıdakı firmalardan bisiklet satın almak daha dogru bir tercihtir.Kadro benim için donanım seçeneğinden önce gelir.Doğru geometrilerle tasarlanmış bir kadro sizin anatomik yapınız için çok çok önemlidir.Akabinde donanım listesi mevcut kadro üzerinde güncellenebilinir.Çokça karşılaştığımız bir durum var x firmasıda ömür boyu garanti veriyor,y firmasının kadrosu daha hafifi vs...peki kadro geometrileride aynımı buna bakmak lazım..Ülkemizde maddi olanaklarımıza göre bisiklet seçimi gerçekten zor fiyat/performans orantısı çoğu zaman istediğimiz gibi olmuyor.Bu durumda ya bütçemizi yukseltıyoruz yada yeter diyerek ileride mutsuz olabileceğimiz firmaların bisikletlerini seçmek zorunda kalıyoruz.Bahsi gecen üç firma dısında ulkemızde bır cok marka satılıyor yaptığımı genelleme olarak düşünebılırsınız belkı ama benım edındığım tecrube ve bılgıler maalesef hep bu yonde...

4. Ali Pülhan

Ali Pülhan Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Berge ben yıllardır bisiklet kullanıcısıyım işe gitmek yada markete falan gidip gelmek amacıyla binerdim hep ancak hep sıradan bisikletler di bu kullandıklarım ekipmanı markası tipiyle pek ilgienmezdim geneldede tek vitesliydiler ancak geçen yıl etrafımdaki arkdaşlardan öğrendim bisikletin marka modelinin ve ekipmanının önemli olduğunu ve heveslendim pek bilgim olmadığı için tecrübe kazanana kadar 200 tl ye 2. el bir Bianchi Orıon(Tourney aktarıcı setli) MTB bisiklet aldım lastikleri yol lastiği ile değiştirdim 30-40-50 km ufak turlar yapıyorum. Amacım sadece tur ve yol kullanıcısı olarak marka ekipman tecrübemi geliştirip güzel bir bisiklet toplamak istiyorum, tanıdğım tecrübeli arkadaşlar bana şu markayı al bu markayı al şunları değiştir dediler ancak çoğunluğunda marka ve donanım hoşuma gitmiyor hemde biyandan parasınıda biriktirmiş oluyorum. Sanada tavsiyem benim gibi yapmandır yinede sen bilirsin.

5. Mert C.

Mert C. Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    V fren olur diyorsanız 18inch kadrolu: http://www.hepsiburada.com/liste//p...oductId=sporsalastro270sv&categoryId=27058700

Hidrolik fren olsun 16inch diyorsanız: http://www.hepsiburada.com/liste//productDetails.aspx?productId=sporsalins272&categoryId=27058700

Hidrolik fren olsun 18inch diyorsanız: http://www.hepsiburada.com/liste//productDetails.aspx?productId=sporsalins242&categoryId=27058700

bunları da inceleyin.

istediğinizin ne olduğuna karar verip bacak boyunuzu da söyleyin. hidrolik disk fren mi disk fren mi v fren mi olacak... maşa kilitli mi olacak... yaylı mı olacak havalı mı olacak...
    kadro boyu olarak 16 uygunsa insomnia 272, 18uygunsa da astro270sv öneririm.
    v fren yeterli oluyor ve hafiflik kazandırıyor.

6. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Hersey para ve marka degildir. Iste size ornek ve imrenilecek bir tur/bisiklet paylasimini asagidaki linkten oneriyorum...
    Forum uyesi Can Onur'u tebrik ediyorum bu konuda. Kendini, bisikletini bildikten sonra 2 tekeri her turlu hisseder ve keyif alirsiniz. Imkaniniz varsa en iyisini alin. Ama cokta kasmaya gerek yok bazi konularda. Istekli olun, tecrube edinin, bilgi edinin, hedeflerinizi - onceliklerinizi belirleyin:

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=123539

Berge Çelik bunu beğendi.
  7. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Mosso maşa,kadroları çok tutuluyor.Bende Mosso xc680 kullanıyorum.Donanım,fiyat,performans olarak iyi buluyorum.Aluminyum kadrolarda 7005 tercihimdir.Sportif kadrolarında tur bagaj set takma haznesi yok.Sele altı bagaj seti takma şansım var.Suat Akman'ın kullandığı Mosso acera'nın bana göre çok kullanışlı kadrosu var.Gördüğüm kadarıyla V-fren ve tur bagaj seti takma haznesi var.Bisikletin çok yönlü kullanışlı olması için kadronunda iyi araştırılması gerekiyor.Heybe çanta takma hazneli kadrolara bakmak çok iyi olur.Amacınız sadece spor,performans amaçlıysa en azından deore setli ve hafif kadrolu bisikletlere bakabilirsiniz.Yazınızı okuyunca, marka bisikletlerin donanımlarını yetersiz buluyorsanız benimde tavsiyem Mosso'dur.Fiyat,performans,donanım,hafif kadro uygun fiyatları var.Yine de modifiye için tanınmış markalara bakabilirsin.

suat akman bunu beğendi.
  8. Berge Çelik

Berge Çelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    --Suat Akman--Çok teşekkürler Mosso aklımda olmayan bir markaydı kısaca bir kaç yerden baktıktan sonra alınabilitesi olduğunu gördüm ...Teşekkürler ..Bakınmaya devam :)

suat akman bunu beğendi.
  9. Berge Çelik

Berge Çelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Teşekkürler tavsiyeniz için ama genel olarak aklımda Salcano - Bianchi - Whistle - Kron gibi markalar yok...Teşekkürler..M.Atay - Gok - Suat akman sözleriniz ve tavsiyeleriniz aklımda bir fikir oluşması adına yararlı oldu teşekkürler...Mosso üzerinde biraz daha fikir yürütecek veya yeni tavsiyeleri olanlardan cevap rica ediyorum...

suat akman bunu beğendi.
  10. suat akman

suat akman Onursal Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Tesekkure gerek yok, hepimiz elimizden geldigi, bildigimiz kadari ile yardimci olup tavsiyede bulunmaya, karsilikli paylasmaya calisiyoruz. En kisa zamanda icinize sinen, butcenize uygun bir bisiklette karar kilarak almaniz, keyifli, kazasiz belasiz gunlerde pedallamanizi dilerim :)

Berge Çelik bunu beğendi.
  11. Berge Çelik

Berge Çelik Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Daha başka önerisi olan var mı?

12. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye: