Bir Carraro 419 Hikayesi

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@xxramazanknk

Ne düşünüyorsun ?

Scudo

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
Bisiklet canım :) o zaman kadar araştırmalara devam edeceğim kışları yazları pc ye uğramıyorum köyde yok pc İyi bir bisiklet arayacağım kışın gelince hatta her parçanın özelliklerini araştırı kendim de karar verebilirim

Ozan Bilir

Üye
Tepki
21
Merhabalar hocam. Hikayenizi okudum ancak fotoğraflarla süslememişsiniz nedense. Acaba imkanınız varsa fotoğraflarını çekip paylaşırsanız çok memnun olurum.

Birde bisiklette fren pabuçları haricinde beğenmediğiniz herhangi bir şey varsa söyler misiniz ? Ayrıca kadro ağırlığını biliyor musunuz bisiklet sanki biraz ağır bu çok bir problem olur mu bilmiyorum ancak ilk bisikletim olacağı için fiyatına göre hakkını veren bir bisiklet istiyorum.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@Ozan BİLİR

Resim çekmeyi pek sevmediğim için koymadım ama bir arkadaş almış. Birebir aynı olduğu için onun resimini aldım.

Pabuçları ve fren ayaklarını değiştim. ALLAH şükür, MAŞALLAH kendine geldi bisiklet.:) Nazar değmesin.:):):)

http://i.imgur.com/Gi7yg.jpg

Atilla.C

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Carraro
Öncelikle hayırlı olsun nazar değmesin. Hikayeniz çok güzel benimkiyle benzer yerleri var ama en büyük fark ben hala kararımı veremedim. Carraro 419'u bu sitede bir arkadaş tavsiye etti. Aklımdaki modellerin en ağır basanı diyebilirim. Şimdi size birkaç soru soracağım hazır bulmuşum 419 kullanan birisini. Tavsiye eder misiniz!? Vites-ağırlık-fren vs performansları nasıl? Verilen paraya değecek bir bisiklet mi? Şimdiden çok teşekkür ederim tekrar hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın :). ha bir de nereden aldınız İstanbul'da.

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
Merhaba arkadaşlar bu gün Carraro 419 alacağım adamın elinde hazır varmış ben bakım yaptıracakmıyım aldığım zaman ne yapacam

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@Atilla.C

Ben de Carraro için bir iki yükseltme yapıyorum. Vitesler iyi gibi. Onun haricinde yakın zamanlarda kısmet olursa tabi, yapacaklarımı söyleyim.

1- Fren pabuçları çok dandik ve ses çıkarıyor. Ebay'dan pabuç sipariş ettim. ( Baradine abs ) Türkiye'ye giriş yapmış. ( 22.05 sipariş zamanı ) 10 güne kadar gelir diye tahmin ediyorum. ( BARADİNE FREN AYAĞI ALINARAK SORUN GİDERİLDİ )

2- Fren ayakları biraz kötü. Shimano değil zaten. Aldığımdan bu yana üç hafta olacak, fren telleri inanılmaz gevşedi. Ayaklar tutmayacak nerdeyse. Fren tellerindeki küçük plastikler nerdeyse gitmiş. Şart oldu bu. Fren ayakları olarak Shimano Acer Fren ayaklarına göz diktim Pabuçlar gelsin komple değişeceğim. ( ACERA FREN AYAĞI ALINARAK SORUN GİDERİLDİ )

3- Biraz zaman geçsin, tekerler düşünüyorum. Zamanı geldiğinde yeterince araştırırım zaten. Race king 2.0 veya maxxis override arasında bir tercihte bulunurum.

4- Ön ve arka göbek shimano değil. Shimano Deore düşünüyorum. Tekerlekle beraber değişebilirim.

Saydıklarım yükseltme sayılmaz fakat ürünü bir kademe daha yukarı taşıyabilir.

Yukarıda yazdıklarımı daha önce forumda yazmıştım. Benzer yazıyı yazacağım için kopyalayım dedim.

Yazdıklarımın, 1-2. maddesini yaptım ve MAŞALLAH MAŞALLAH MAŞALLAH istediğim gibi oldu. Çok şükür şu an için sorunum kalmadı.

3-4'ü kısmet olursa, bir daha ki bahar döneminde değişmeyi düşünüyorum.:)

Carraro satış noktasından kartal-şi*** bayisine bakabilirsin. Reklam vermek istemedim.;) Baktığın zaman kolayca anlayabilirsin. Başka sorun varsa, sorabilirsin. :)

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@xxramazanknk

Bakım, 20 gün içinde yaptırmaya gidiyorsun. :) Mümkünse vitrin ürünü değilde, sıfır kutusundan kurdurun. :)

• Beğen
Tepkiler: Ramazan ÇELİMLİ

Atilla.C

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Carraro
@Mesut C.

Aman aman MAŞALLAH güle güle kullan Mesut. aslında ben 420 almak istiyorum nedense hevesim var disk frene biraz ağırlık dezavantajım olacak ama olsun. Senin dediğin gibi göbek ve lastikleri değiştirmek bize ne kadara patlar Mesut? Ayrıca Kartal'daki dükkan çalışanları ilgililer mi? Ha bir de Carraronun garantisi-teknik servisi vs nasıl bir bilgin var mı?

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Şu an göbek lastikte sorun yok. Biraz marka takıntım var. O yüzden değiştirmeyi düşünüyorum. Şehir içi ise mutlaka V-fren al. Disk sıkıntı yapabilir. Forumda araştırabilirsin.

Kartal'daki öyle, pek ilgili gibi durmuyorlar. Biraz zorlaman gerekiyor. :) Garantisini yanında kaşeliyor. İstediğin bir accell mağazasında bakımını yaptırabilirsin. :)

• Beğen
Tepkiler: Atilla.C

Atilla.C

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Carraro
Teşekkür ederim seni daha çok rahatsız edicem. İyi günler..

Ramazan ÇELİMLİ

Aktif Üye
Tepki
34
@Mesut C.

Kardeş vitrinde hazır duruyordu bebek gibi hatta gittim var mı diye sormaya bir sürü şey soracaktım bisikleti görünce gözüm döndü büyülendim sormayı unutum tek varmı hazırda diye sordum bisikleti görünce soramadım bir şey eve gidince sordum bir sürü soru aradım telefonla bu gün alıyorum akşama doğru bir heves var içimde anlatamam :D bisikletimle yatacaz bisiklatim le kalkacaz aynı yolda beraber yürüyecez aynı acıyı beraber çekecez biz hayatımızı birbirimiz ile geçirecez :) ya vitrinden alsam ne fark eder adama demiyeyim şimdi kutuda varsa yapın belki yapma parası alır :) ya birde ben carraro v-frenli ama ben karda yağmurda çamurda dağlarda her yarde süreceğim en çok dağda tabi

• Beğen
Tepkiler: yigitkirca

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@xxramazanknk

Çok heyecanlı olduğun yazından belli oluyor. :D Yarısını anlamadım.:D

Vitrin ürünlerinin genelinde, :D frenleri sıkma, vites değiştirme orasını burasını elleme. :D Hayatta en sevmediğim ve içime sinmeyen bir durum. Kargo geldiğinde, benden başkası açamaz.:D İlk açan ve ilk binen hep ben olmasını isterim. Bu benim kendi düşüncem. İçine siniyorsa, sıkıntı yaşamazsın.

Onun için, ben de sıfır kutusundan kurturttum. M bedenin olmaması ve depoda olması kurdurmak için + değer kattı.:D Vitrinde olsa bile, kutudan kurduttururdum. :)

Yapma parası felanda almaz. :) Müşteri her zaman haklıdır.:D;)

• Beğen
Tepkiler: Ramazan ÇELİMLİ

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Güncelleme;

1- Fren ayakları değiştirildi. Daha hafif ve daha sağlam olan Acera fren ayakları takıldı.

2- Pabuçlar değişti. Hayatımda gördüğüm en dandik pabuçtu. Baradine ABS takıldı ve aradaki fark inanılmaz.

Kısmet olursa ilerideki güncellemeler; ( Önümüzdeki sene veya kışın )

1- Tekerlek maxxis override 1.75 yapılabilir.

2- Göbekleri belki disk uyumlu alabilirim belli olmaz ama göbekler değişecektir. Ön arka. Deore büyük ihtimal.

3- Vites kollar güzel duruyor. Ön attırıcı tourney bunu kesin değiştiririm. Ya deore ya da alvio alabilirim.

Şimdilik düşündüklerim bu kadar. :) Parça ekledikçe bisikletime daha çok sarılıyorum. :D

yigitkirca

Aktif Üye
Tepki
81
Hikayeniz çok hoştu. Teşekkürler. Bisikletinizin daha büyük keyiflere vesile olmasını dilerim.

Tepki
13
419'un frenleri çok dandik demek ki böyle düşünen bir tek ben değilmişim. Acera fren ayağı ve baradine abs toplam maliyeti ne kadar? Sorunu çözdü mü? Nasipse ben de yapmayı düşünüyorum güven vermiyor çünkü frenler :)

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Acera fren ayakları tanesi 19 TL. :) 2 adet aldım normalde 38 TL tutması gerekiyor.

Başka takıldığım forumda eleman, 2 tane 10 TL sanalpazar çeki beleşe veriyordur. Hemen baktım sanalpazara ne göreyim.:D İstediğim fren ayakları var.

38 TL tutacakken 20 TL indirimle 18 TL sıfır fren ayaklarını kaptım. Hikayemde yazdığım gibi acele edip almadım, bekledim araştırdım, orayı burayı karıştırdım meyvesinide aldım.:)

Baradine ABS pabuçlarını ebay'dan aldım. MAŞALLAH'ı var zank diye duruyor. Buradaki asıl önemli durum. Jantları mümkün derecede temiz tutmak gerekiyor. Özellikle sudan geçince. Önceki pabuçlarım, rezil etti jantları zor çıkardım. Resmen akmış.:S

Pabuçları bir çıkardım arkadaki demir gözüküyor. Dandikliği bu kadar anlatılamaz.:D

Ebay'dan aldığımda 1 ayı bulur dedim. ( Daha önce çin sitelerinden çok alışveriş yaptım o yerlerde bulamayınca ebay'a yöneldim ) 10 günü doldurdu kapı çalındı ve mutlu son. :D Postacı. :D

Arkadaşım için fener ve km sayacı sipariş ettik o da tam 10 günde geldi şaşırdık. :D Adamı reklam yapmak istemem - gerçi ismini vermiyorum ama isteyenler olabilir- çok hızlı gönderisi var.

Arkalı ön-önlü 17.98 $ tuttu. Ücretsiz kargo. Verdiğiniz paraya değiyor.

• Beğen
Tepkiler: omerbahadir

fatihto

Üye
Tepki
6
Sanalpazar'daki bu iki ürün mü aldıklarınızın muadili;

sanalpazar.com/Pabuc-Baradine-V-break-Isikli__isp1059197

sanalpazar.com/V-fren-Acera-Siyah-422__isp4043588

Sıfır bir bisiklet kullanıcısı olarak pabuç ve fren kollarını kendim takabilir miyim sizce?