Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir bisikletlinin şizofren diyalogları

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Osman Kıtay tarafından paylaşıldı.

1. Osman Kıtay

Osman Kıtay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    O------ Hemen giyinip gitme seninle konuşmak istediklerim var.
    Ben---- Acelesi yoksa akşam buluştuğumuzda konuşalım.
    O------ Akşam sanki fırsatımız oluyor, sadece kendi keyfini düşünüyorsun. Eğlencene bakıyorsun.
    Ben---- Sen sanki bunu istemiyorsun! Sen de kendi eğlencendesin. Hem nereden çıktı bunlar şimdi?
    O------ Aslında 1-2 aydır bu konuyu düşünüyorum. Ama bir anda öyle hışımla yaklaşma lütfen. (Kısa süren bir sessizlik) Biraz ara vermeliyiz ilişkimize.
    Ben---- (Derin ve şaşkın bir sessizlik)
    O------ Biliyorum nereden çıktı bu diyeceksin, ama ilişkimizi çok yoğun yaşıyoruz. Yoruldum… Biraz nefes almam gerekli. Senin içinde geçerli bu. Biraz kendine, eşine ve çocuklarına zaman ayırmalısın. Farkında değilsin ama benimle çok fazla vakit geçirmeye başladın!
    Ben---- (Öfkeyle) Nerden çıkarıyorsun bunları! Bana Ailemi ya da beni bahane olarak gösterme! Ne yaptığımın farkındayım! Yoksa benden sıkıldın ve kurtulmak istiyorsun da onun için mi bu konuşmalar.
    O------ Sana, kızma dedim, ayrıca senden kurtulmak gibi bir niyetim yok. Ben de seninle zaman geçirmeyi çok seviyorum. Seninle dolaşmayı, bedenimde seninle birlikte rüzgarı hissetmeyi, birlikte yağmurda gezmeyi ben de çok seviyorum. Ama…. Diyorum ya, çok yoruldum. Sen de yoruldun kabul et. Özellikle bu aralar sende de o isteksizliği fark ediyorum. Beni sevmediğinde değil biliyorum bunu!
    Ben---- Peki diyelim ki haklısın. Yorulduk. Peki ne yapacağız birbirimize sırtımızı döneceğiz? Bunca yaşanmışlık varken bir anda seni unutup, sanki sen hiç var olmamışsın gibi mi davranacağım? Diğer insanlar bunu fark etmeyecek mi?
    Yahu sen biliyor musun? Bütün gün deliler gibi hep senden bahsediyorum! Etrafımdaki insanlar senden bahsetmemden bıktılar! Eşim bile ikinci plana düştü diye bazen kızıyor. Ama sana olan sevgim bağımlılığım,(İç burkan bir sessizlik) farkında değilsin ama hayatımı kaplıyorsun. Ama ben bunu çok seviyorum. Ben seninle özgürleşiyorum! Sen benim monoton hayatımın en güzel şeyisin….
    O----- Senin dediklerin benim için geçerli değil mi? Sensiz geçen zamanda sanki ben başkalarını mı görüyorum? Sen de benim aklımdan çıkmıyorsun. Bir an bile! …………..
    Ama sevgimizi daha sağlam hale getirmemiz için biraz kendimize vakit ayırmalıyız. Çok değil, 2-3 ay yeter de artar bile! Birbirimize anlatacak şeylerimiz olur, daha çok özleriz birbirimizi, hem son zamanlardaki bu keyifsizliğimiz de gitmiş olur, daha neşeli güzel günlerimiz olur.
    Ben---- peki ne zaman?
    O------ Hemen, şimdi yapmalıyız bunu. Yoksa yine kopamayacağız birbirimizden.
    Ben---- Hiç mi görüşmeyeceğiz bu sürede?
    O------ Evet
    Ben---- Bu kadarı fazla gelir bana! Dünyaları yıkarım ama bunu kabullenemem!
    O------ Böyle olmalı
    Ben---- Hayır!
    O------ Peki, o zaman dışarıda buluşmayalım. Ara sıra depoya gelirsin orada görüşürüz. Ama sadece sohbet. Başka bir şey yok.
    Ben---- Ben buna da razıyım. Sensizlik zor olacak…
    O------ (Tatlı bir gülümsemeyle) Ama küçük hediyelerine devam edersen mutlu olurum.
    Ben---- Şımarmak istiyorsun yine de? Ne tür hediyeler istersin?
    O------ Sürpriz olsun. Amaaaaaa yine de yeni bir zincir, yeni bir ruble ya da güzel bir bakımı, belki de yeni bir ayna kol??? Sana kalmış.
    Ben---- Sana jant seti bile feda olsun.
    .
    .
    .
    Yusuf Usta- Osman bey?
    Ben--------(Şaşkın bir şekilde) Ne oldu Yusuf usta?
    Yusuf Usta- Bana bir şey mi dediniz? Yoksa bisikletle mi konuşuyordunuz?
    Ben--------Yok Yusuf usta. Yeni bir bluetooht kulaklık çıktı. Kulağımda o var. Bir arkadaşla konuşuyordum.
    Yusuf Usta- Doğrudur.
    Ben--------Ben ofise geçiyorum. Ona iyi bak! Sağı solu çizilmesin. 2-3 ay bisiklete binmeyeceğim. Ara sıra gelir onunla konuşurum. Ya ne konuşması! Bakım yaparım. Hadi eyvallah.
    Yusuf Usta- (Kendi kendine) Manyak! bisikletle kafayı yedi ya!

2. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bisiklet kitaptan sonra gelen 2. özgürlüktür benim için,bence bu özgürlüğünüze devam edin bırakmayın ailenize de biraz daha zaman ayırmaya çalışın ama bu özgürlüğü bırakmayın

Osman Kıtay bunu beğendi.
  3. Osman Kıtay

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Ben yazdım. Geçenlerde eşimin bisiklete çok fazla vakit harcıyorsun diyaloğu üzerine aklıma geldi.

4. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1976 dan beri bisiklet ,
    100.000 km yi geçmişimdir ,
    ama manyakçasına bağlı değilim ona ,
    sonuçta bi adet karbon parçası,
    bana verdiği haz ise terapi,
    artı ter atmam ,
    sürat yapmam,
    rampada durmadan çıkmam,
    çok fazla özel hayatına girmeyecek aşırı derecede tabi
    bisiklete her zaman bi spor aracı olarak baktım,
    çok az tur olaylarına soyundum 30 kilo yük ile ,
    ama genelde sürati sevdim ,
    artıları bana olmaz olurmu
    ultrasonda böbrekler,prostat ultra çıktı kalpte tek sorun yok karaciğerlerde akçiğerlerde bağırsaklarda zerre sorun yok,
    ama bağırsaklar için ve mide için bire bir ilacımı hep uyguladım zencefil keten tohumu ve ısırgan otları karışımını yoğurt ile bulamaç yapar yerim şifalı gelir hemde çok,,yeşil çay ömrü billah içtim ,çay ise arada sırada ,bisiklet sporunu yaparken doğru beslenmeninde önemi çok büyük ,aç karnına antreman olmaz ,1 saat öncesinden kahvaltı yapılır ,,
    evet bisiklet benim için öncelikle spor aracı,ve sağlığımı sağlamanın etkin nedeni,
    oturan insanlar hareketsiz insanlar he babam ziyaret edecek hastaneleri ilaçlar ile güya tedavi olacaklar ,hareket etmeyen vücut ölmeye mahkumdur..

Osman Kıtay ve Tahir Keskin bunu beğendi.
  5. Osman Kıtay

Bisiklet:
    Fuji
    Seviye:
    Esprili bir yazıyı dahi bu kadar ciddiye almak, yazdığım yazıyı daha çok sevdim. Şimdiden yazayım, ŞİZOFREN değilim. Bisikletimle konuşmuyorum. Eşime ve çocuklarıma bol bol vakit harcıyorum. Yaşam, hayata bakış açımdan dolayı bisikleti kullanıyorum. Çokta keyif alıyorum.

Tahir Keskin ve Emrah ONAN bunu beğendi.
  6. Ömer Ş.

Ömer Ş. Forum Demirbaşı

Seviye:
    Güzeldi,devamı da getirilebilir,güzel şeyler çıkar bu konudan.

:D

Engin ATAL ve Osman Kıtay bunu beğendi.