Bir Bisikleti Ayağa Kaldırmak ?

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Merhaba,
Arkadaşlar ablamın kullandığı ve çok sevdiği bir Bianchi XC Snake (mavi) bisikleti var.Aklıma geldi de bunu neden ayağa kaldırmıyorum.Garaja indim ve biraz inceledim,paslanan çok yer var.Bisikletin üstünde 7'li SiS Shimano sistem var.
Yarın inip fotoğraflarını çekicem.Fakat kabaca sorunlarını sayarsak:
●İç lastik lazım.
●Sanırım dış lastik de lazım yarılmalar başlamış dış lastik de ama o üstündeki gri lastikleri çok seviyor.Bulabileceğim bir yer varsa söylerseniz sevinirim.
●Jantlar pastan gitmiş vaziyette ama onu hallettim sayılır arkadaş sağolsun.
●Vites ve fren kollarından tam emin değilim,belki de kablolardan dolayı kötü gözüktü bana.
●Fren ayakları contilever sanırım yeni birer contilever acera alıcam.
●Sabit maşası var ve paslanmış baya.Yeni mi almamı tavsiye edersiniz yoksa bir çözümü var mı?
●Gidonda paslı ve gidon ve boğaz birleşik.
●Arka aktarıcı baya bir yamulmuş tellere sürtücek neredeyse değiştiricem.
●Ruble,zincir değişecek.Bir sorum var arkadaşım 8'li rublesini vermeye hazır fakat 7'li sisteme uyar mı dişli çıkararak?
Neyse liste daha gider en iyisi fotoğrafları ekleyim onlar konuşsun.Kısaca istediğim klasik bir bisiklet ortaya çıksın.Orjinalinden fazla ödün vermeyelim ve ince güzel detayları olsun istiyorum.Fiyat olarak da fazla bütçem yok.Her türlü öneriye açığım.Görünce çok sevinecek...

• Beğen
Tepkiler: ozgur_jeo
Scudo

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
Önder bisikleti gerçekten diriltmeyi kafaya koyduysan bir maşa hediye edebilirim eğer ölçüleri uyarsa. Ama sen önce bir bak bakalım adam olur mu ucuz yollu diye. Yapacağın masrafa ve harcadığın emeğe değmeyecekse tavsiyem şudur: Bulaşma :)

• Beğen
Tepkiler: Önder Tarım

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Bakalım bu bisikleti düşünürken asıl diğer bisiklet geldi aklıma.Bu Bianchi'nin kadrosu önemli,geri kalanı alınabilir parçalar.Ama ilk olarak kafama o garajda duran gurbetçi komşumuzun hediye ettiği 3 vitesli bisiklet var.Hadi hayırlısı...