Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir bisiklet seçimi vakası

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında atakananl tarafından paylaşıldı.

1. atakananl

atakananl Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım, forumda baya bir gezdim anlamaya çalıştım malıştım tık yok şimdi benim sorunda şurda boy 187 fln kilo 93 civarı Boy ve kiloya göre bisikletin kadro boyu hesaplamışlar fakat orayı anlayamadım sizden istediğim boyuma posuma göre hangi bisikleti tercih etmeliyim ve geçn gün kron xc250 ye bir bisikletçide baktım çok hoşuma gitti fakat bi bilgi sahibi olmadığım için size danışayım dedim bisiklete ayıracağım bütçe 700 tl dir kalan bütçemlede ekipmanlarımı tamamlamayı düşünüyorum. şimdi Yakın bisiklet bayileri kron ve bianchi var gerçi farketmez internettende alışveriş yapabilirm, bi kaç araştırma yaptım kron daha çok tutuldu sizce kron mu? jant fark edermi bana 29 jant mış heralde de bisikleti almaya gittiğimde adam bana bu bu jant şu şu jant bu sana göre vs. demedi heralde benim anlamam lazım, yada siz bana direk nasıl bisikletimi seçiceğimi sipariş vereceğimi söyleyin ben ona göre yapayım bisiklet sürmeyi çook özledim ve bu bisikleti alınca bırakmayı daha düşünmüyorum inşallah turlara katılıcam tavsiyelerinizi bekliyorum. Sevgiler arkadaşlar.

ahmet emin aydın bunu beğendi.
  2. Eren Can Güldalı

Eren Can Güldalı Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kullanım alanın neresi olacak? eğer sadece şehirde süreceksen mtb alarak hammalık yaparsın
    kron bana nedense itici geliyor :)
    sana önerim eğer 99 tl daha eklersen rockrider 500 e bakabilirsin bence krondan katkat kaliteli veya yine o fiyat aralığında ikinci el bisiklet bulabilirsin.

3. atakananl

atakananl Yeni Üye

Kullanım yeri olarak çok farklı mekanlara girmeyi düşünüyorum :D sahil olsun dağlar çayırlar olsun 2 side bana yakın olduğu için sıkıntı olmuyor birde arkadaş çevremle uzun turlar yapmayı düşünüyoruz, onun için mtb düşündüm. b-twin markasında hiç birşey bilmediğim için uzak durdum ama güzel gözüken bisikletleri var kronda ömür boyu kadro garantisi olunca ona yöneldim ve xc 250 gerçekten hoş duruyor. Tavsiyelerinizi hala bekliyorum.

4. Talha F.

Talha F. Yeni Üye

btwin de ömür boyu garanti veriyor.

5. Birtan Kolburan

Birtan Kolburan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    kesinlikle Btwin derim.

6. ahmet emin aydın

ahmet emin aydın Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Kronların kötü yanı maşasıdır kalitesidir tabi bu bütün modeller için geçerli değil. Bende xc500Hd kullanıcısıyım yolda yormuyor ve oldukça rahat Dağa gitmeyi seviyorsanız idealdir.Tabi diğer seçeneklerine değerlendirmek Lazım:mlk:

7. Cemre Can Süral

Cemre Can Süral Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Hocam ne olursa olsun 28 jant alın,hamallık yapmayın bedavaya.İstanbul'da yaşıyosunuz her yer beton,asfalt ağır arazi şartlarına giremiceksiniz kesinlikle.Salcano citysport modellerini öneririm ,her türlü kısa,uzun,toprak,asfalt,patika,yayla hepsine gider.

8. Yunus Emre ÜNAL

Yunus Emre ÜNAL Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    İyi günler öncelikle umarım aklınıza yatan güzel bir bisiklet bulabilrisiniz. Bende kron xc 750 hd kullanıyorum ve gayette memnum tavsiye ederim sizede tavsiye konusunda şunları söylemek isterim boyunuz uzun onun için 18 veya 20 kadro bisiklet almanızı öneririm ve dediginiz gibi dagda,yagmurda çamurda sürecek iseniz 29 jant almayın sizin için en uygunu 27,5 olacaktır şayet sadece günlük asfalt üzerinde gidecek iseniz 29 jant o zaman makbul diye düşünüyorum

9. mustafa.d

mustafa.d Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    kron kadrolarda hafif ve biraz dayanıksız malzemeden yapıyor tabi bu durumda da kadroda çatlaklar kırılmalar meydana gelebiliyor