Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir Bisiklet Otobüs İle Nasıl Taşınır?

Konu, 'İç Anadolu Bölgesi' kısmında Muhsin Özyiğit tarafından paylaşıldı.

1. Muhsin Özyiğit

Muhsin Özyiğit Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar 1 hafta sonra tatil için Antalya / Kaş'a gideceğim. Kalacağım ter orman içi ve bisiklet binmek için çok güzel bir yer. Ve ben bisikletimide götürmek istiyorm. Fakat aracım olmadığı için otobüs ile yapacağım yolculukta, bisikletimi zarar görmeden, Eskişehir'den Kaş'a otobüsün bagajında nasıl götürürüm? Deneyim ve önerilerinizi bekliyorum. Otobüs firması Kamil Koç olacak. Şimdiden teşekkürler.

2. A.Taha TERCAN

A.Taha TERCAN Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba. Ben Adapazarı - İstanbul arasında otobüste bisiklet taşıyorum. Bagaj bisikletin selesini indirince rahatlıkla bisikleti alıyor. Bagajın tam ortasında bagajı ikiye bölen demirler var. Oraya da sıkı bir şekilde kilitliyorum sarsılmıyor da. Sıkındı olmuyor yani... İyi yolculuklar ;) . . .

3. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    Kamil Koç iyi bir tercih, ön tekeri sök, gidonu da gevşet ve kadro ile bir olacak şekilde çevir sonra da söktüğün ön tekeri güzelce sarıp sarmala kadronun ortasına göbeği gelecek şekilde koy en sonunda hepsini birden sıkıca paketle ama oynama olmasın paketin içinde..muavinle birlikte bagajın kenarına koyun ki üzeri çanta bavul vs koymasın..

4. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    o kadar boş bagajla karşılaşmadım henüz şanslıymışsın .)

5. EminYildiz

EminYildiz Yeni Üye

Seviye:
    Bisikletine bir zarar gelsin istemiyorsan, baloncuklu ambalaj var hani şu elimizde pat pat patlattıklarımız, bisikletin ön tekerini sök sıkıntı olmasın diye padallarıda sökersin, bu kadroyu 1-2 tur bu baloncuklu naylon ile sararsın sonra ön tekeride o kadroya yapıştırıp 1-2 turda öyle sararsın sonra koli bandıyla açılmaması için biraz sararsın işlem tamam :) Örnek resim aşşagıda ;

Tabi bu biraz özensiz sarım ama olsun derdimizi anlatmaya yeter sanırım .)

6. emin palaz

emin palaz Kıdemli Üye

Seviye:
    Travego gibi arca denk gelirsen taşınıyor ben istanbul konya taşıyorum hatta 2 gün sonra konya antalya götürcem otobüsü soruyorum travego ise tekerleri sökmeden dik şekilde sığıyor.

7. Abdullah Tulunay

Abdullah Tulunay Yeni Üye

Seviye:
    büyük firmalarıda kullaniblirsin.. önce almak istemiyorlar ama ağırlık 15 kg altında olunca ve başka valizin olmazsa şikayet edince onları merkeze mecburen alıyorlar.. hemde bütün şekilde.. belki on kere bilet istemiş-alamamış ama şikayet edince gidip almışımdır :D