Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir bisiklet macerası

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında umut a tarafından paylaşıldı.

1. umut a

umut a Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Herkese merhaba,
    Bu haftasonu yeniden hayata geçirdiğim bisiklet tutkumun başlangıcından bahsetmek istiyorum. Yeniden diyorum çünkü Eskişehir'de 4 yaşından 17 yaşına kadar neredeyse her günümü tepesinde geçirdiğim çocukluğun ardından üniversite için İstanbula geldim.

İstanbul'da okuyup çalışan bir Eskişehirli olarak cuma akşamı aile ziyareti için Eskişehir'e gittim. Gitmeden 3 hafta önce de Eskişehir'deki eski bisikletimi İstanbul'a getirmeye niyetim vardı fakat bisikletim eski olduğu için (sanırım 97 model Beldesan Alpha) ihtiyacımı karşılayıp karşılayamayacağından emin değildim. Yine de bu 3 haftayı iple çekerek ve olası yeni bisiklet alımı için araştırma yaparak geçirdim, zaten burayı da o sırada keşfettim:) Yalnız yeni bisiklet alacaklara Allah kolaylık versin, gerçekten zor iş:) Sanırım 4-5 model seçip, tamam bu, dedikten sonra vaz geçmişimdir. Şunuda söyleyim ki aldığım bisiklet bu düşündüklerimin hiçbiri değil:D

Neyse, Eskişehir'de 18 mayıs günü eski bisikletimi bakıma götürdüm. Bisikletçiye neler yapmak istediğimi anlattım. Onun da görüşlerinin kendiminkilere paralel olduğunu ve günümüz şartlarında o bisikletimin beni fazla yoracağına karar verdim. Oradan çıkıp bisiklet mağazasına gittim. Yeni bisiklet alırsam en son Sedona 729'da karar kılmıştım hem forumdaki araştırmalarım hem de beğenim sonucunda fakat, 729 yoktu. İstanbul'da yıllardır bisiklete binen bir arkadaşım Focus ve Merida'yı özellikle tavsiye etmişti. Dükkanda da 5-6 tane Focus dikkatimi çekmişti. Satıcı arkadaşın da yönlendirmesiyle bütçem dahilindeki Focus Highland Peak ve aksesuarlarımı satın aldım. ( Yalnız, eve giderken yaptığım test sürüşünde vites ayarlarının yapılmadığını ve ön frenin diske sürttüğünü fark ettim. İyi dileklerimi de satıcı firmaya sundum:) ) Ertesi gün açık bir bisikletçide vites ve fren ayarını yaptırdım. Akşam da bisikleti otobüse koydum ve Alibeyköy'de indim. Servis şoförü sağolsun müsait olduğu halde bisikleti alamam dedi. Ben de çıkardım kaskı, eldivenleri ve fosforlu t-shirtü, giydim ve yola koyuldum. Önce kağıthane, oradan tünelleri kullanarak dolmabahçeye çıktım. Beşiktaş'a geldiğimde t-shirtü değiştirdim ve bir kahve molası verdim:) ( kondüsyonum düşük olduğu için sanırım normalden fazla terledim) Sonra eve geçtim bisikleti eve çıkarttım ve salonun baş köşesine koydum:)

Otobüste zarar görmesin diye monte etmediğim suluk tutucusu ve pompanın montajını yaptım. Yolda gelirken gevşeyen ön arka kedi gözlerini sıktım. Kadro koruyucusunu unuttuğum için sıçrayan zincir yağını sildim:)
    Bugün de iş yerine gelip bisikletimi arşiv odasına park ettim:) (ofis 5. katta olmasaydı daha iyiydi ama yapacak bir şey yok:) ) Sonra da bu yazıyı yazdım.

Artık iş zamanı...

Hepinize sağlıklı sürüşler.

2. Bilal Demir

Bilal Demir Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Hyaırlı olsun. Birçoğumuz benzer şeyler yaşadık :)

Asfaltta kullanacaksanız asfalt lastiği takın, rahat edersiniz.

umut a bunu beğendi.
  3. umut a

umut a Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Teşekkür ederim. Asfalt lastiği de alacağım en kısa sürede, bisikleti alırken daha fazla masraf olmasın diye almamıştım:)

4. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayirli olsun. :)

umut a bunu beğendi.
  5. murat sengul

murat sengul Üye

Seviye:
    İstanbulda yaşayan bir Eskişehirli olarak gayretinizi taksir ettim:) hoş geldiniz... Eskişehirde bisiklet kullanmak çok daha farklı ve güzedir. selamlar

umut a bunu beğendi.
  6. umut a

umut a Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Teşekkürler, hoşbulduk:) Eskişehir'de bisiklete binmek dediğiniz gibi çok keyifli ve kolay. Bakalım aynı keyfi İstanbul'da da alabilecek miyim zaman gösterecek.