Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir bisiklet almak istiyorum. (forumda yeniyim)

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mziya05 tarafından paylaşıldı.

1. Mziya05

Mziya05 Yeni Üye

Adı:
    Ziya K.
    Seviye:
    Başlıkta belirttiğim gibi bir bisiklet almak istiyorum. Bütçem 500'den başlar 700'e kadar yolu var. İlk bisikletim olacak çocuklukta aldığımız bisikleti saymazsak. Bir kaç yere gözattım, en beğendiğim bisiklet bu oldu. BTWIN VTT ROCKRIDER 340 DAĞ BİSİKLETİ B'TWIN - Dağ Bisikletleri Bisiklet -... sorum: bu bisiklet alınır mı? Daha iyisini önerecek var mı? Özelliklerinden falan pek anlamam ama orta süspansiyonu olmayan ve v fren sistemi olan bir bisiklet olursa daha iyi olacak gibi geliyor. Teşekkürler

BTWIN VTT ROCKRIDER 340

Ekli Dosyalar:

2. mzerenoglu

mzerenoglu 53..

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kullanım amacınız çok önemli, çoğunlukla nerede kullanacaksınız şehir de asfaltta mı? yoksa dağ bayır arazi mi?

3. Mziya05

Mziya05 Yeni Üye

Adı:
    Ziya K.
    Seviye:
    Kullanım amacım gezmek ve okula gitmek için gezmek içinde öyle dağ bayır değil çoğunlukla asfalt. Görünüşüne önem verdim ben daha çok. Şehir bisikletleri pek çekici gelmedi.

4. mzerenoglu

mzerenoglu 53..

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    o zaman tamamen yanlış bisiklete bakıyosun dostum :) bende 2-3 hafta önce kendime bisiklet ararken çocukluktan kalma olcakki çift amörtisörlü dağ bisikletlere bakmıştım hep cahillik işte. Allahdan bu forumu buldum da öğrenip doğru tercihi yaptım, ne demişler bilmemek değil öğrenmemek ayıp :)

sizin için salcano city fun modeli bisikletler daha uygun olucaktır, eğer nakit olarak alcaksanız kesinlikle 2.el öneririm,

sinemaperdesi bunu beğendi.
  5. Mehmet Cemre Kısa

Mehmet Cemre Kısa Kıdemli Üye

Seviye:
    Dağ bisikleti alıp asfalttan inmemek hamallıktır. Ha ben rahatlığa ve güvenliğe önem veririm. Yavaş gittiğim için de arkadaki araçlardan küfür yemeyi severim diyorsan, dağ bisikleti al. Şehir bisikletleri düşündüğün kadar hassas değiller. Eğer bisikletin görünüşüne göre alacaksan baştan kaybettin :D Çift amortisörler daha şekil duruyor. :D Sadece bisiklet almadan önce uyarıyorum sonra bisiklet gitmiyor diye pişman olma. Yanlış anlama :D

6. mzerenoglu

mzerenoglu 53..

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  7. Mziya05

Mziya05 Yeni Üye

Adı:
    Ziya K.
    Seviye:
    Nakit alıcamda neden 2. el onu anlamadım. Birde rahatıma düşkünümdür şehir bisikletlerinde böyle bi problem mi var diye düşündürdün

8. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Mziya05 hangisini beğeniyorsan onu al. neticede ne alırsan al, bir süre sonra değiştirmek isteyeceksin.

Mziya05 bunu beğendi.
  9. Mehmet Cemre Kısa

Seviye:
    Bisiklet harbiden f/p ürünü. Ama asfaltta süreceğim diyorsun. Kilitlenebilir maşa daha uygun gibime geliyor ama onlarda bayağı pahalı. 21 vites, arka arttırıcı altus. Lastikleri yol lastiği ile değiştirirsen işini görür gibi geliyor. En küçük boyutu 14,2 kilo falan. Bu bisikleti alabilirsin. Şehir bisikletleri rahat ama yani nasıl diyeyim. Şehir bisikletleri 28 jant olur genellikle daha hızlı gitmeye tasarlanmış. Kadro yapıları olsun. Mesela dağ ve şehir bisikletini yan yana koy. Dağ bisikleti gidonları yukarıda olur. O türden rahatlık dedim. Rahatına düşkünsün ama bacaklarını da düşün :D Eğer sevdiysen al bu bisikleti, bütçeni yükselttiğin zaman değiştirirsin. Bu bütçeye başka daha iyi bisiklet yok gibi. Arka arttırıcısı, fiyatı ve görünüşüne göre uygun. Harbiden. @Kuzey Ege Bunun maşa hariç tüm özellikleri carraro sportive 224'le aynı. Vitesleri filan. Kazıkmı yiyoruz.

10. Mziya05

Mziya05 Yeni Üye

Adı:
    Ziya K.
    Seviye:
    Kuzey Ege çok güzel bir noktaya değindin teşekkür ederim. Sanırım ''BTWIN VTT ROCKRIDER 340'' Bu bisikleti alıcam ama iç anadoluda mağazası bile yok biraz uğraştıracak.

11. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Pardon da dağ bisikletinin neyi seni cezbetti yada şehir bisikletlerinin nesini beğenmedin. Aslında dağ bisikletleri şehir bisikletleri arasındaki fark sadece lastiklerindeki tırtıklar. Ha şehir bisikletlerindeki çamurluk sana demode gelebilir ama çamurluksuz olanlarda var.

Dağ bisikleti ile asfalta yol almak demek kar lastiği ile yazın araba kullanmak gibi birşey. Cayır cayır ötecek en başta. Bisiklet satış yerine gidip modellere bir bak önce farkı gör. İnternetten olmuyor bu iş ve internetten alma asla.

12. xenaita

xenaita Yeni Üye

Adı:
    Gunes
    Bisiklet:
    Trek
    @Mziya05 fixie bisikletlere de bakmayı unutma derim. Bütçenin iki katı ama çok güzel gözüküyorlar.

13. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Mziya05 Sevgili dostum, şehir bisikletinde gayet de rahat edebilirsin. Ancak kadro boyunun uygun olması gerekiyor.
    Benim fikrim kullanım amacın göz önünde bulundurulduğunda şehir bisikleti tercih etmen. ancak belirttiğin fiyat aralığındaki mtb bisikletler sana biraz ağır gelecek. ve de kullanım olarak da sana fazla rahatlık vereceğini hiç sanmıyorum.
    city bike'lar mtblere oranla hem daha hafiftir, hem de 28 jant olması sebebiyle daha az eforla daha fazla yol kat etmene yardımcı olur. Bir de yarın öbür gün gruplaşıp hadi oraya gidelim, hadi buraya gidelim demeye başladığında mtb seni daha da fazla yoracak. sonra yeni masraf yapıp başka bir bisiklet almak isteyeceksin.
    sen iyice düşün taşın kararını ver, ondan sonra gel hangi marka nasıl bisiklet alacağı burada birlikte yine tartışalım.

14. mzerenoglu

mzerenoglu 53..

Adı:
    mehmet
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    @Mziya05 2.el almanı tavsiye ediyorum çünkü bir çok kişi yanlış tercih ve 2 günlük heves uğruna aldıkları bisikletleri satıyor. ben 2.el aldım, sıfından tek farkı yoktu, 1 ay önce almış faturalı, lastiklerde toz yok :) normalden 200 lira az verdim.

dağ bisikleti seni asfaltta rahat ettirmez zorlanırsın hız yapamazsın vs, keyif almak için kullanım amacına uygun bisikelt seçmek gerek. sana tamamen şehir bisikleti öneriyorum sonra pişman olma.

Kuzey Ege bunu beğendi.
  15. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @xenaita @Taxonera arkadaşı yanlış yönlendirmeyelim ve soğutacak şekilde davranışlarda bulunmayalım lütfen. yaklaşımlarımız eleştirir ve sorgular şekilde değil, yardımcı olma odaklı olmalıdır.

umutcanv ve cpt.erhan bunu beğendi.
  16. Mehmet Cemre Kısa

Seviye:
    @Taxonera Abi sakin ol tamam :D Çok sert çıktın.

17. Taxonera

Taxonera Bisikletkolik

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    @Kuzey Ege ne dedim ki adam şehirde bisiklet kullanacakmış dağ bisikleti beğenmiş. Ne diyelim oooooo süper al pişman olmazsın mı diyelim.

Mehmet Cemre Kısa bunu beğendi.
  18. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    :D ya adam yeniyim diyor, sen f/p diyorsun, kilitlenebilir maşa diyorsun, altus diyorsun yol lastiği diyorsun, adam error verecek, devreleri yakacak, yavaş yahu :D

umutcanv bunu beğendi.
  19. Mziya05

Mziya05 Yeni Üye

Adı:
    Ziya K.
    Seviye:
    Burda işin ehli olan sizlersiniz. Söylediklerinizi kulak ardı etmeyeceğimden emin olun. En iyisi en yakın bir bisikletciye gidip kanlı canlı görmek hepinize teşekkürler.

20. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    yok yahu biz de city bike öneriyoruz zaten de, yeni kullanıcı arkadaşlarımız malum pek ortamı bilmedikleri için onlara güzel güzel ikna ederek yaklaşmak gerekiyor :)