Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bir bilene sor dediler

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ynr1907 tarafından paylaşıldı.

1. ynr1907

ynr1907 Yeni Üye

Seviye:
    mrb arkadaşlar,
    ben şuan mevcut bisikletimi(sd-741) satıp yerine performans olarak iyi sonuç alabileceğim,donanım olarak bütçeme en uygun gelebilecek bir bisiklet(dag bisikleti) almak istiyorum,bu konuda siz gibi değerli arkadaşlardan yardım istiyorum.birde benim merak ettiğim bir konu var,bisiklet markasında en iyiden başlayarak sırasıyla ilk 3'e hangi markaları kordunuz.inanın ben internet sitelerinden birçok magazaya ve bisiklet modeline bakıyorum kafam karışıyor.benim gönlüm corratec den yana ama bilmiyorum dogru mu düşünüyorum?bu arada yeni bisiklet için bütçemi maksimum 1,500-1,600 ytl ayarlayacağım.bu konuda yardımlarınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim...

2. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    En iyi marka derken, kadro üreticilerini soruyorsun. Çünkü geri kalan tüm donanımı başka firmalar üretiyor. Kadro üreticilerinde Türkiye'de Scott, Merida, Corratec, Sedona, Cannondale servisi ve satıcısı olan markalardan. Bunlardan bütçene göre seçim yapabilirsin. Scott ve Cannondale önde gelenlerden ama fiyatları da biraz daha pahalı. Bence o bütçe ile Sedona gibi bir kadronun üzerine iyi bir bisiklet toplanabilir :)

ynr1907 bunu beğendi.
  3. ptencan

ptencan Yeni Üye

Seviye:
    bence scott..nacizane fikrim..altyapı sağlam..

ynr1907 bunu beğendi.
  4. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    Türkiye içinde satılan markaları baz alacaksak Scott, Cannondale, Specialized...Bunlar ağır toplar...

1500-1600ytl bütçenize uygun olarak benim önerim Cannondale F5 ler. Kadro öncelikli tercihiniz değilse, benim için kompenantlar önce gelir derseniz Sedona modellerine bakabilirsiniz.

ynr1907 bunu beğendi.
  5. ynr1907

ynr1907 Yeni Üye

Seviye:
    merhaba,
    öncelikle öneri ve düşünceleriniz için çok teşekkür ederimarkadaşlar.bir kaç günlük araştırma ve sizlerden gelen msjlar doğrultusunda marka ve model olarak kararımı verdim.biraz bütçemide zorlayacağım ama buna deyecek herhalde.karar verdiğim model ve marka:SCOTT - SCALE 50.ama bunun için 1-2 aya ihtiyacım var.umarım bir aksilik yaşamam.
    sağlıkla ve mutlulukla kalın...

6. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Sedona 781 ile Scott Scale 50 kadrolarının nın üç aşşa beş yukarı ağırlıkları aynı. Scale kadrosu 500 euro iken diğeri 140 'a bulunuyor. Aradaki bu uçurum bence kalite farkından değil, Scott 'un müşteriyi kadro değilde bisiklet satın aldırmaya yöneltmesinden başka bir politika değil.

Yanılmıyorsam Scale 50 diye bahsedilen kadro Scale 80'den başlayarak 30 'a kadar olan tüm modellerinde kullanılıyor. Yani 2000 euro ya aldığın bisiklette de aynı kadro var 750 euro ya aldığında da. Şimdi düşünün bu kadronun gerçekten değeri 500 euro olsa adam 750 'ye full bisikleti satar mı ?

Sonuçta bir "aloy" kadro tercih ediliyor. Bunların malzeme bileşenleri bir birine çok yakın, mühendislikleri arasında da uçurum olduğunu pek zannetmiyorum. Belki Carbon veya diğer farklı malzemelerde fark fazla olabilir.

Bence kadro ya vereceğiniz parayı daha iyi komponetlere vermek akıllıca olabilir.

ynr1907, Bulunmaz ve Emir Yüksel bunu beğendi.
  7. Emir Yüksel

Emir Yüksel Aktif Üye

Seviye:
    raven1442 bu konuda çok haklısın. gelişmiş yada 'markalaşmış' kadro üreticileri müşterileri kadrolarını alıp bisikletleri daha ucuza mal etmesinler diye salt kadro fiyatlarını yüksek tutarlar. bunun bir diğer sebebi de, herkes kadroya ulaşırsa ne düzeyde, hangi ve ne tip malzemelerle bisiklet toplanacağının kontrolünü yapamayacaklarından da kaynaklanıyor olabilir.

ynr1907 bunu beğendi.
  8. fatih ulusoy

fatih ulusoy Aktif Üye

Seviye:
    bu konuya bende katılıyorum hatta önde gelen bazı markaların bisikletini (kadrosunu) aldığınızda verdiğiniz paranın %20-30 unu markaya veriyorsunuz

ynr1907 bunu beğendi.