Ben mi bahtsızım yoksa Salcano yetkili servisleri her yerde böyle mi?

Tepki
20
Bisiklet
Salcano
@Gazel Girgin

Elinizin altında internet gibi muhteşem bir icat var. Bu sadece markalarından hükümetlerine herkesin korkması gereken bir şey.
Artık kol kırılıp yen içinde kalmıyor, bu algıyı yıkıyoruz.

Bu yüzden sorunlarınızı paylaşmalı, yaymalı, insanların durumdan haberdar olmalarını ve tercihlerini sizin deneyimlerinizi de baz alarak yapmalarını sağlamak, yaşadığınız mağduriyeti yaşama ihtimali olan insanları uyarmak, artık bir sorumluluk addedilmeli.

Geçmiş olsun size de.

Scudo

mavinehir

Daimi Üye
Tepki
96
bu beyaz eşya satanlarda bisiklet servisini nasıl sağlıyorlar.bunlar sadece satıcı olup servisini başka biryerdemi sağlıyorlar.Bende ikinci elde pek bilgim olmamamsı ve sorun çıkabilir diye salcano 241sv veya carraro crs 600 düşünmüştüm.aslında ikisinede içim fazla ısınmıyor.ama para olayı bunlara yetiyor.birde alacağım yerde motor satışıda yapıldığı için bende de bir uzak durma olmuştu.artı burada salcano ile ilgili şikayetlerden sonra salcanodan soğudum gibi.ne yapacağımı da şaşırdım.ne alacağımıda.servisler bu kadar sorun çıkartıyorlarsa sattığı başka markalarada böyle davranabilirler.çünkü salcano satan yerde sedona,carrraro,bianchi gibi markalarıda var.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlarda bende bu salcano ile ilgili söylentileri okudum ama gidip salcano aldım. Neden daha önce almadım diye pişmanlık duyuyorum ama olsun, sorunlar her markada olabiliyor, salcano için söylenenlerin bir çoğu ağızdan dolma laftan ötesi değil, her markada servisle ilgili sorunlar çıkar gayet normaldir bunu salcanoya bağlamamak lazım. Sen almak istediğin modeli gönül rahatlığıyla alabilirsin.

Tepki
254
Bisiklet
Salcano
Bir internet sitesinden aldım bisikletimi (salcano insomnia 272). Koli büyük olduğu için Adana'ya götürmeden montaj ettirmek zorunda kaldım. Önce bisikleti ani ve ustaca bir hareketle ters çevirip bir boruya geçirdiler. Eyvah dedim ama dur dedim kaçmak için daha erken. Sonra Ustanın babası "... oğlum bu dikslilerden geldi mi bize hiç? Cevap: Yok baba ön arka diksli gelmedi bize sadece arka diksli geldi." Ben yine hadi az daha bekle derken çırak ön tekeri takıp sıkışan diski (ona göre diks) pense ile bükmeye kalkınca bisikleti aldığım gibi arkama bile bakmadan kaçtım oradan. Allah düşürmesin ama zorda kalırsam arabanın arkasına bağlar götürürüm Adana'ya.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mavinehir
Daha oncede belirtmeye calistigim bir noktayi tekrar yazıyorum. Bu konu basliginda soz konusu Salcano olsa da hic bir markayi karalama veya aklama derdi yok. Burada soz konusu olan satici bayinin ne is yaptigi degil bence. Bisiklet hakkinda fazla bilgi veya fikriniz yoksa iyi bir satici bayii size yardimci olur ve kafanizdaki soru isaretlerini ortadan kaldirir. Ama az cok fikir sahibi iseniz zaten arkadaslarinizdan, forumlardan ve arastirmalarinizdan bir karara varırsiniz. Internetten siparis veren pek cok kisi saticinin ne is yaptigini biliyor mu acaba. Ben hicbir zaman saticiya suc bulmanin dogru olmadigini dusunuyorum. Satici bayiyi begenmezseniz gider ayni mali baskasindan alirsiniz.
Ancak servis konusu tamamen farkli. Bulundugunuz yerde tek bir servis yetkili servis varsa ona mahkumsunuz. Kendi elinizden geliyor olsa bile kurulum ve belli bir sure garanti kapsaminda kalabilmek icin o servise gitmek zorundasiniz. Yetersiz, sizi magdur eden bir servis varsa, urun sorunluysa uretici firma bunu cozmek zorunda cozum saglayamayan servisi egitmek ya da yetkisini iptal ederek yeni bir servis bulmak zorundadir. Bu Salcano, Carraro, Sedona, Trek, Giant, Specialized vb. aklınıza ne gelirse hepsi icin gecerlidir. Hepsinde sorun yasayabilirsiniz veya memnun kalabilirsiniz. Urunu satan bayiden cok, urunu ureten firma ve yetkili servis ağı onemlidir... Siz de icinize ne siniyorsa onu alin ama servis ağına ve yeterliliklerine dikkat edin...

• Beğen
Tepkiler: mavinehir

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Arkadaşlar saraçhane bisikletçiler çarşısından demonte halinde almış olduğum salcano astro bisikletimin montajını yaptırmak için bir salcano servisi arıyordum internetten yaptığım araştırmalara göre insanların salcano servisleirnden hiçte hoşnut olmadığını ve bu yüzden bazılarının servise gitmeden kendi başlarına bisikleti evde kurmaya çalıştıklarını öğrendim bende kendi kendime artık işimiz şansa kalmış yapıcak bişey yok deyip kendi evime en yakın olan istanbul bayrampaşa'daki ALC bisiklete gitmeye karar verdim giderken kendi kendime inşallah bizim mahalldeki bisikletçi adem ustanın dükkanı gibi biryer çıkmaz diye dua ediyordum
ALC bisikletin önüne geldiğimde içim rahatladı gerçekten çok güzel bir salcano bayisiydi mağaza gibi biryer heryer derli düzenli ve temizdi bayinin sahibi Onur abi ise çok samimi ve iyi birisiydi bir sorun çıkmadan bisikleti montaj ettirip eve geldim yani eğer sizde iyi bir salcano servisi ve bayisi arıyorsanız kesinlikle ALC bisikleti tavsiye ederim ben çok memnun kaldım.

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
Bisiklet sürüyorsanız servisiniz kendiniz olacaksınız yoksa bisiklet sürüyorum demeyin markayı kötülemeninde lüzumu yok ;)

tuna1903

Üye
Tepki
9
öncelikle bu spora tutkulu herkesi canı gönülden tebrik eder;rabbimden kazasız belasız,insanların devamlı saygı gösterdiği sürüşler dilerim...
caner çelik kardeşim sana sonsuz kere katılıyorum salcano açısından
ankara yıba çarşısından aldığım cıty fun 70 5 ay sonra arka göbeği dağıttı
ve orda kendisini bisikletten anladığını zanneden kadir bisikletteki kılıksız herifin artık iyi niyet veya kötü niyet günahını almak istemesemde
benim defalarca mağduriyetime sebep olduğundan dolayı kötü niyetli damgasını vurmak zorunda kalarak
3 4 kere arka göbek problemi,anlamsız tel kopma problemleri ile uğraştım
salcano servisle görüşmelerimi anlatmak bile istemiyorum kabus gibi
ve sattım şu an tüy gibi hafifim
allah kimseyi salcano alıpta başına bela ettirmesin NET SÖYLÜYORUM UZAK DURUN BU MARKADAN

• Beğen
Tepkiler: omeryildiz

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
Kutudan çıkan bisikletin arka mili yamuktu gösterdim böyle bir durum var diye, adamlar o normal dedi 5 liralık parçayı değiştirmemek için. Bende böyle saçma durumlara düşmemek için sıfırdan kadro topladım. Kadro dışındaki bütün parçalarda 2 yıl garantim var çiçek gibi. Üstelik garanti dışı kalmaması için ücretli bakıma götürmeme de gerek kalmıyor kafam raad

tuna1903

Üye
Tepki
9
salcano çözümsüzlük,muhattap olunacak birisini bulamamak,büyük hataları sanki küçük hatalarmış gibi algı yaptırarak geçiştirme markasıdır

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
dusman basina vermesin.

sevmedigimiz kisilere mi tavsiye etsek acaba bu markayi. :)

Mehmet Çınar

Aktif Üye
Tepki
262
İsim
Mehmet ÇINAR
Bisiklet
b'Twin
Bende salcano servisine kadro kulagi almaya gitmistim ellerinde yokmus siparis veremeyiz kargo parası cok tutar demislerdi bende salcano'yu arayip sikayet etmistim sonra beni geri arayarak siparis verildigini söyledi :huhuu:

• Beğen
Tepkiler: Yusuf !!WOW!!

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
@tuna1903 neden marka kötülüyorsun arkadasım bende salcano kullanıyorum kaç senedir dağ bayır neden benim bisikletime birşey olmuyor

Ismaildmr

Forum Demirbaşı
Tepki
397
İsim
Ismail demir
Bisiklet
Salcano
Bende 8 ay once cityfun70 aldim, bisikletten anlamadigim etmedigim bir anda aldim, arastirmadim yani..internetten verdim siparisimi geldi..servise goturup garantisini baslattim..gerci 4 ayda bir gelip bakim yaptirman gerekiyor yoksa garanti disi kalir bisiklet dedi ucreti 20 tl dedi...gitmedim.
2 ay once arka gobekte bosluk olusmaya basladi, ne yapcam ne etcem diye dusunurken milyoncudan 14,15 acik agiz anahtar aldim.janti sokmeden direk gobek somunun siktim sorun duzeldi..duzeltmeden devam etseydim muhtemelen benimde arka gobek dagilacakti..zincirimi temizler yaglamaya calisirim..vites ayarlarini kontrol ederim..akort ayarini kaba taslak yaparim..hatta on teker akordu baya bozuktu yaptim oldu. Ama ara sira tellerden citlama sesi geliyor..galiba baslarim sebin yapacagin akorda demek istiyor ama devam..en nihayetine tel kirar alirim bi duzine tel hallederim..
Quando gobek anca bukadar oluyor..yeri geliyo dagiliyo akiyo kokuyo..varipta cosmic in seramik rulmanli gobegi degil..varmi oyle bir gobek onuda bilmiyorumda..shunfeng var..rulmanlisida ucuz ama nasildir bilmem.

Yani kisacasi aksada koksada 8 aydir memnun bir sekilde cityfun70 e biniyorum..bozuk parke tasi olan dere yamacinda bulunan yolda su anda rekor salisim 59 km..daha bu sabah yaptim..asaya inince titserimden dolayi parmak uclarim cok isiniyor..yaniyor yav.

omeryildiz

Üye
Tepki
53
İsim
Omer
Bisiklet
Carraro
@tuna1903 ulus yiba carsisi bisiletcilerinden bir tanesi yokki paraya tapmayan.
Ben bir mtb aldim oradan almaz olaydim.
Mali satarken agam paşam, bir sorun olunca ise sanki analarina kufretmisiz gibi bir yuz ifadesi, birde hepsi birlik birbirini tutuyor, sesimi az yukselttim, yan dukkandakiler cikip geldi haksizi savunuyorlar
Farkinda degildim bana sorunlu disk fren ve sorunlu balatali bisikleti vermis
Ta etimesguttan defalarca git gel yaptim sorun cozulmedi.
Birdaha bisikletcilere o gun bu gundur ayak basmam
Guvenli internet sitelerinden parcalari alirim parasiyle rezil olmak isteyen buyursun gitsin

• Beğen
Tepkiler: tuna1903
Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşın maşa kapanmıyordu, yenisini gönderdiler, şimdi de açılmıyor. bisikleti geri gönderdi bakalım ne olacak. salcano ng 650den bahsediyorum