Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir başkadır Kartepe

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında bilalfidanboy tarafından paylaşıldı.

1. bilalfidanboy

bilalfidanboy Forum Demirbaşı

Adı:
    Bilal Fidanboy
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yapacaksın kafana koydumu,her ne kadar bu sefer son desende olmuyor be,bıraktım filan hepsi hikaye,yorulacaksın belki.hedef belli bazen soruyorlar zirveye çıkışımı inişimi daha zevkli.herkesin aklından geçen tabiki yani çıkış....
    Çıkışta inceden bir ter başlar gözler hep ilerde.her çıkılan metre ilkler için kilometrelerce gibi gelir sonrası artık alışır kaslar,kendiliğinden çıkarır seni.(örneğin ben 1 ay evvel ara verdim, kondisyon yerlerde,kısa mesafelerle sağ sol sadece,ama bir şimşek çaktı hedef Kartepe....oldumu oldu..değdimi değdiiii.)
    Sonrası zirve...zafer senindir,malum, durmadan,yılmadan varmışsın,nabız zirvede.kendinle gurur duyarsın..mutlusundur.olmalıda doğrusu bu,çünkü zirvede herkes mutludur..bir ağrı vardır inceden kaslarda,bütün yük bende dercesine...üşürsün temmuzda Ağustosta bile.birde aylardan Ekim olunca dahada üşürsün..ama herşeye rağmen hedefe ulaştın mutlusun..şimdi dönme vakti..
    İniş her seferinde belki sadece benim için böyledir...heleki daha evvel Kartepe inişte sağlam bir kaza geçirip yıldönümünde dahi bileklerine asfaltın yanıklarının son belirgin izleri ile yaşıyorsam vede her seferinde sanki o an ile yeniden karşılaşacak gibi olan bir psikolojim varsa,normal kişilerden bir nebze daha neşesiz iniyorum(aslında daha dikkatli iniyorum)belki zirve arkamda kaldığı için,belki çıkarken doğayı daha rahat hissediyorum,kuş sesleri ile karışan zincir sesi iyi geliyor vesselam belkide insanlardan uzak olan bi yerlerden,tekrar şehir kalabalığına araç keşmekeşliğine geri döneceğim düşüncesi(mecburen bekleyen birileri var candır onlar)

10 ekim maşukiyeden başlayan tırmanış 2 saat gibi sürdü.çıkışa başladıktan bir süre sonrası yükselen rakımın tersine azalan bellirgin sıcaklık zirvede kendini tam belli etti.ayrıca kondisyon eksikliğinin farkına sona doğru vardım.dönüşü Suadiye inişini kullandım asfaltlama yapılmış şu an için yakın zamanda yapılmış ve pek kullanılmadığından olsa gerek düzgün ama ilerleyen zamanlarda sanki stabiliyetini kaybedecekmiş izlenimi var.belkide bana öyle geldi sonuçta bu işi yapanların vardır bildiği.. Sona doğru beton dökülmüş uzunca bir yoldan gidiyorken ilk defa bu yolu kullandığımdan olsa gerek bir an yanlış gidiyor düşüncesine kapıldım ama yol kontrolü yapan jandarma ekipleri sağolsun doğru yolda olduğumu teyit ederek tedirginliği üzerimden aldılar... Velhasıl inişi üşüyerek hemde o biçim iliklerime kadar hissederek yarım saat gibi sürede tamamladım.(son anda havaya ve hava durumuna aldanıp rüzgar ve soğuk işlemeyen montu almadım...yani daha evvel gittiğim yer ve ben tahmin etmeliydim..)
    Dönüşte Gölcük-Karamürsel-Topçulardan Eskihisar sonrası Avrupa yakası hesabı yaparken sağlam yağmura yakalandım ve kendimi otogarda 18:30 aracında buldum..
    Gidecekler için Maşukiye Kartepe eğimi Suadiye Kartepe eğimine göre daha insaflı.özellikle Maşukiyeden çıkışta son 4 km Sisli vadi sonrası düzlük alan.Suadiye inişi bir ara şaşırttı beni..iniş gibi gözüken yerde fren yapmadığım halde kendiliğinden hızımın düştüğünü farkettim hatta bir ara janta pabuç sürtünmesinden sandım ama sonrası aksi yöne çevirince durumun göz yanılması olduğu kanısına vardım çünkü ters istikamet çıkış gibi gözüküyordu ama değildi acaba sadece banamı öyle geldi..

Çok uzattım sanırım.kafanızı şişirdiysen affola unutmadan Mobil üzerinden yazdım.Olası imla ve yazım kaynaklı hatalar için şimdiden göstereceğiniz anlayış için teşekkürler. İyi forumlar birazda resim [​IMG]
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

D6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. bilalfidanboy

Adı:
    Bilal Fidanboy
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

3. silent_ship

silent_ship Yeni Üye

Adı:
    Srd
    Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Okurken kaslarıma ağrılar girdi

Çaylak-24 bunu beğendi.
  4. Çaylak-24

Çaylak-24 Sado mazo

Adı:
    İbrahim faruk
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben araç yoğunluğundan dolayı suadiyeden çıkıp maşukiyeden indim Kartepe gerçekten ayrı birşey zirvedeki o farklı duygu başka şeylerden alamayacağım bir hissi yaşattığından bisikleti dahada sevdiriyor.
    Çıkanlara uyarı inerken donmamak için termal içlik ve buff veya maske şart ;)

bilalfidanboy bunu beğendi.
  5. bilalfidanboy

Adı:
    Bilal Fidanboy
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Suadiye yolu daha evvel biraz bozuk gibi idi.birde herzaman bildiğin yol en iyi yol mantığı ile çıktım..ayrıca maşukiye üzeri su vb bulabileceğin çeşme daha fazla buda Suadiye inişinde dikkatimi çekti...

Çaylak-24 bunu beğendi.
  6. Çaylak-24

Çaylak-24 Sado mazo

Adı:
    İbrahim faruk
    Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Evet eskiden bozukmuş bende öyle duydum ama şimdi çok iyi.
    Aslında çeşme bana Suadiye de daha çok gibi geldi yada maşukiye inişi donduğum için yere bakmaktan etrafa bakamadım:)) bisikletçiler hala bozuk olduğunu düşünüyor sanırım yoksa suadiyeyi kullanırlar çünkü maşukiye ve Suadiye trafiği kıyaslanamayacak derecede farklı maşukiye yolu tehlike özellikle haftasonu :))