Bir babayiğit aranıyor.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
@Mehmet H.

Okuyan okumuştur anlayan anlamış siliyorum doğru söylüyorsun

Scudo

Hüseyin Külcüoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Bisiklet
Ghost
@engin özdemir

Siz dünyadan bir habersiniz sanırım. Yok Osmanlı geliyor hüloooğ edalarıyla ortalığı inleten insanlar var. Yok şeriat isterük diyen insanlar var. Bunlar tamamen gerici düşünceler.
Tamam ecdadımıza sonsuz saygım vardır ama bizim insanlarımız kraldan çok kralcılar.

Ayrıca söylediklerimin neresi yanlış ?
Profesyonel orduya geçmek mi ?
Uçak fabrikasını kapatan zihniyeti eleştirmem mi ?

Daha da mesaj atmıyorum ben düşüncelerimi söyledim. Uzatmanın anlamı yok.

Ali Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
145
@Hüseyin Külcüoğlu

Hüloğ ?? Tek bir kişinin yaptığı hareketten bir çok insanı ve belli bir kesmi kestirip atmakbizim gibi insanlara yakışmayan şeyler lütfen yapmayın... şeriat konusunda şeriatın islamın 5 şartıyla da aynı şey olduğunu biliyormusunuz islama göre yaşamdır kısacası ve avrupa ortaçağda afedersiniz bok çukuruna batmuşken senede bir kez yıkaıyor yollar boklarla dolu olduğu için topuklu ayakkabı camlardan bu dışkılar atıldığı için şemsiye üretilmiş ve o zamanlar şu anın avrupası neyse islam devletleri de aynı mertebedeymiş sandığınızın aksine şeriat gerici değil tam aksine ileriyi gösteren bir yaşam şeklidir şeriat deyince tabi bu dönemde ışid elkaide geliyor ama rönesanstan sonra keşfedilmeye başlanan birçok teorik bilgi yüzyıllar öncesinden islam alimleri tarafından zaten keşfedilmiştir osmanlı geliyormasumane bir düşünce... Osmanlı dağılma devrinde 1akçe 7 dolara eşit düşünün artık sonra kurtuluş savaşıyla yeni bir devlet kuruyoruz o devlet savaşı kazanmasına rağmen eski halinin tırnsğı olamıyor balkanlara gittiniz mi hiç ordaki insanlar kendilerine osmanlı türkü derler düşünün artık gerisini siz... Uçak fabrikası kapanmış 50 sene önce ne kadar haklı da olsanız bunu 50 sene önce kapanmadan önce söyleseydiniz daha iyi olurdu şimdi doğru olup olmamasının bi tesiri yok ordu-millet bir devletiz biz askerliği kaldırmak demek bu milleti bitirmek olur hala damarlarımızda 3 kıtayı tiir tir titreten ecdadımızın kanı akıyorken yanlış olur hem dünyada artık soğuk savaşlar nam salmış bombalara bakar iş türkiyede 4 tane ordu var 480.000 kişi toplamda potsnsiyel asker 41.000.000 kişi yani 12 aylık asker oturuyo olsbilir ama savaşa onla gitmeyiz heralde nebiliim :D

• Beğen
Tepkiler: M.A.Y.

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Kudret abi.
Şimdi anlıyormusun neden düşmez dediğimi.
Biz kendi ayağımıza sıkmayı seven bir milletiz.
Hiç birşey de birlik olamayız o yüzden Euro düşmez abi.
Olayın Euro dan hüloğa gelmesine hiç şaşırmadım.
O yüzden sen bu konuyu kitlettir abi.
Zaten kitlenmişiz biz....

Cuneyt Erkman

Forum Bağımlısı
Tepki
702
Bisiklet
Salcano
Kapitalism our improved formula 2010 yapimi belgeseli izlemenizi tavsiye ederim romanyanin kapitalizm ile olan tecrubesi konu ediliyor

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@volkan Öz

olay ekonomi ,ekonomi siyaset ,ekonomi ile siyaset ayrı olmaz,siyasi görüşüm kafatasçı olmayan sapına kadar gerçek milliyetçiliktir,dinimiz islam,vatan-bayrak-din bu üçü harmallanacak,geçmiş ile kavga etmeyeceğiz osmanlının şaşalı tarihi ile iftihar ederim,bakın orta asyadan göktürklerin bi kolu göç etti ,1071 de malazgirt savaşı ile hiristiyan doğu roma yenildi,diyojen
esir düştü alp arslan sordu,

söyle bakalım diyojen şimdi ben sana ne yapacağım,
diyojen cevapladı,
boynuma tasma beni zincirleyecen,ve halk önünde yürütücen
hayır dedi alparslan
seni serbest bırakacağım

peki ne oldu önce beylikler halinde idik,karamanoğulları vs vs birbirimiz ile geçinemezdik ama ne oldu 1299 da osman bey osmanlıyı kurdu,beylikler birleştik bakın birlikten kuvvet doğar ,1453 fatihin topları bir çağı kapatmıştır,vatikan panikledi,hun imparatoru attillayı unutmayalım daha eski tarih tabi,hunlar türk idi,atalarımız,keşke hristiyanlar ile savaşmasa idi, ama iş işten çoktan geçmiş kan gövdeyi götürmüştür,
tarihten gelen kin duyguları var hristiyanların ,bunu yabana atmayalım,bu ülke geçmişi ile barışık geleceğine emin adımlar ile gidecek ise üretime yönelecek ,birbirimiz ile kavga başkalarının işine yarayacaktır,bana göre sağ-sol yoktur milliyetçilik vardır,milliyetçiliğin sağı solu yoktur,vatanı sevmek vardır dinini sevmek vardır bayrağı sevmek vardır, kendi öz eleştirimizide yapacağız geçmişe bakarak,göktürkler göç etmese idi orta asyada kalsa idi anadolu türk olmaz idi ,ama kıtlık baş gösterdi ne yapacak idi insanlar ,göç ettiler verimli toprakların paylaşımı söz konusu asla olmamıştır savaşlar neden çıkar paylaşım olmaz eşitce,tüm dünya tüm insanlığı doyururda ama birileri hepsi benim der ise ,orada cıngar çıkar,bence ütopya olan tüm dünya insanlarının tüm dünyayı eşitce ve hakça paylaşmaları ,tabi doğayı mahvetmeden.

pacman

Üye
Tepki
39
İsim
Mahmut Çığşar
Ben neden batili kadar tuketemiyorum? Ben neden batilidan daha pahaliya tuketiyorum? Ben neden az tuketiyorum? Ben neden tuketemiyorum? Bu sorulari sorup cozum yollarini bulursak suan ki dunya duzeninin kidemli uyeleri olduk demektir. O yuzden baslik kotu gidiyor, heran bi cozum yolu gelcek gibi