Bir babayiğit aranıyor.

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Arkadaşlar yakıttaki vergiye takılmayın. Aksine yapılan doğru bir olay. O yüksek vergiler olmasa bizim millet İstanbul' dan - Van' a zıçmaya gider. Bu tür vergiler bazı avrupa ülkelerinde caydırıcılık niteliğinde kullanılıyor. Örneğin sigara avrupa ülkelerinde bize göre çok pahalı. Özellikler İtalya ve Fransa' da. Bizdeki sıkıntı taşımacılığın çok büyük çoğunluğunun karayolu ile yapılması. Demiryolu sisteminin çok güdük kalması.
Ayrıca tarımda bir ara vergi indirimi uygulandı. Kaçak mazotçulara gün doğdu. Dediğim gibi bize zihniyet devrimi lazım. Ülke olarak terapiden geçmeliyiz.

Scudo

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@osmankitay

ozaman benzinde hala caydırıcı vergi yok osman abi. :D

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Benzin fiyatları düşürülse, sen o zaman gör ortalığı. Diyelim ki 10 tl yaptılar 1 ay milletin yarısı arabaya binmez, sonra hepsi tekrar binmeye devam eder. Ve gittikleri yolu tek başlarına giderler.

Güneş U.

Üye
Tepki
2
Bir ulkede universitelerin tabii bilim bolumleri sinava girenler arasindan en kotu siralamalarda olanlar tarafindan seciliyorsa bir sorun var demektir . Universiteler meslek edindirme kursu degil bilim adami yetistirilen yerlerdir . Muhendis calistigi yerde arge yapmak zorundadir aldigi egitim bunu gerektirir ama suanda cogu fabrikada ,santiyede usta basi durumundadirlar. Ekonomimiz %67 dis sermayedir. Bunun sebebi dunyanin en yuksek faizleridir. Yabanci yatirimci icin cennet durumundayiz . Fakat belimizden bagliyiz . Faizleri dusurmeyi aklimizdan gecircegimiz anda cekerim parami piyasandab haaaa demekteler. Kisaca bataktayiz ve 2015 den sonra bu sekilde devam edersek sonumuz felakete suruklenmekte ne aci ki.

HTC Salsa C510e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

emre önen

Daimi Üye
Tepki
461
Bisiklet
Motobecane
Türkiye ve dünya siyasetini iyi anlayabilmek için yahudiyi iyi tanımak gerekir.
neye inanıyor?
ne yapmak istiyor?

Tepki
1
Bisiklet
Mosso
-Dışa bağlı Bir ülke olduğumuzdan bu Pek mümkün değil.
-Zaten özelleştirme ve vergiler ile ayakta duran Devletiz.
-Tarım ve üretimde sıkıntılı bir ülkeyiz
-Millet 2023 Bekleyişi içinde bakalım daha neler olacak

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@osmankitay

Yani yolumuz yeterince yok diye,trafik olacak yollar sıkışacak diye benzini en pahalı kullanmak zorundamıyız.Devlet yanlış planlama yapacak,heryere imar vericek,sokaklar alt yapılar yapılmayacak,toplu taşımayı çözemeyecek o yüzden trafik sıkışmasın millet araba kullanmasın diye benzini en pahalı kullanacağım.
Valla dubai de,diğer arap ülkelerinde bazı avrupa ülkelerinde benzin bizim yarı fiyatımıza yakın ama,altyapı,toplu ulaşım olayını öyle çözmüşlerki benzini bedavada yapsan umursamıyor mllet.Bu benzin olayı trafikle alakalı değil.Her yanımız toplu ulaşım bile olsa bu vergi aynı şekilde alınır.Eğer vergi bu seviyede olmassa ekonomin ayakta durmıaz.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Atakan Y

tehdit değil bir kişi bile çıkamaz anlamında yuroyu 1 liraya ve altına çekecek baba yiğit yok anlamnda

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@emre önen

o iş yıllardır benim ilgi alanım ,70 lerden beri devirmediğim kitap kalmadı, malum şahıs kitap yazdı, onuda okudum ,herkes okusun, adam itiraf ediyor, dünyayı nasıl parsellediklerini.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.300
Bisiklet
Salcano
@osmankitay

Bizim milletimiz isyan etmesin lütfen. Ekonomik kriz falan yok bu ülkede. Yollara çıkın ve izleyin herkes tek başına araba kullanıyor. Kusura bakmayın ama bizim insanımız ehli keyif. Benzini 10 lira yapsalar bile yukarıda alıntılanan tespit aynen gerçekleşir. Bu tespite sonuna kadar katılıyorum. Binmeyin yahu şu arabalara. Toplu taşıma kullanın hiç bir şey yapamıyorsanız.

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
Volkan bey ben trafik için demedim. Ekonomide cari açığın büyük bölümü enerjiden kaynaklı. Yol ile ilgili bahsettiğim ise, Taşımacılığın karayolu ile yapılması ve bu da çok fazla enerji kaynağı tüketmekle ilgili. Denizcilik sektöründe çalışan birisi olarak, kara - deniz ve demiryolu taşımacılığının arasındaki enerji tüketimi ve maliyet farkının yüksekliğini biliyorum.
Dünyada taşımacılıkta bizim kadar karayolu saplantısı olan ülke çok azdır.

Ayrıca ne olursa olsun bu tarzda bireysel ulaşımı destekleyen birisi değilim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Olay basit zenginden yani ultra zenginlerden vergi alamıyorlar hatta orta zenginlerden de alamıyorlar, sanatçılar vermiyor, lüks işletmeler işin sahtekarlığına gidiyor devlette dayıyor zammı sigaraya, yakıta vs. falan. Normal mi bence değil kendi acizliklerini halkın cebinden çıkarttırıyorlar ne gelir dağılımında adalet var ne de vergi toplama da. Ben öğretmenim aldığım para yıllık 10.000 i geçince vergi dilimim değişiyor verdikleri zammı yine geri alıyorlar sanki zengin oldum sanki yatım , spor arabam oldu da ...Bunların suçlusu devlet, hükümettir, zenginlere yapmayacakları yalakalık yok. Botaş doğalgazı almayınca gazı keser, belediyelerde biletin olmasın metroya otobüse binemezsiniz fakat bakın ne kadar borçları var devlete , bankaların, belediyelerin özel şirketlerin milyar dolarlar düzeyinde veri borçları ve cezaları ve Doğan grubunun 6 milyar dolar vergi borcu vardı da ödedi mi sanıyorsunuz. Gözlüklü çok bilmiş bakan sildim demesini biliyor ne için sildi bu borçlar neden öndemmiyor kaç yıl sonra siliniyor, neyin karşılığında siliniyor biliyor musunuz ?Arka odalarda dönen pazarlıklar falan filan rüşvetler. Halk için devlet değil, hkümet ve yalakaları için halk anlayışı hakim oldu artık. Halk 5 kazanması gerekirken 1 kazanıyor bakanlar ve yamyamları 10 kazanması gerekirken 1000 kazanıyorlar yoksa kimse de hizmet, millet, sakarya anlayışı yok.

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.893
Bisiklet
Sedona
Hadi dayanamadım bende yazayım bakalım ne olacak;
Bütün bu durumun ülkemiz , insanımız vs ile alakası yok, bu sonuçlar tüm insanlığa ait.
1. Kontrolsüzce çoğalıyoruz, aynı oranda dünya nın doğasına yatırım yapıyor muyuz, hayır sadece sömürüyoruz
2. Dünyanın her devleti ayakta kalmak için, baştakileri de gücüne güç katmak için kendi ulusu da dahil tüm gücünün yettiği ülkeleri kullanıyor,
3. Dünyada tek bir güç kaldı ekonomi o da dev şirketlerin elinde artık dünyayı ideolojiler yönetmiyor, topluma neyi tüketeceğini dayatan şirketler yönetiyor,
4. Amaca hizmet ediyorsa bölgesel savaşlar çıkarılıyor, ölen masumlar, çekilen acılar kimsenin umurunda değil,
5. Güvendikleri tek bir şey var, ne kadar üzülürse üzülsün, vicdanı ne kadar bağırırsa bağırsın, kimse evini eşini çocuğunu bırakıp yardıma gitmeyecek,
6. Sorgulamayan, düşünmeyen toplum yönetilebilir, size verilenden daha fazlasını aramayım, merak etmeyin,
7. Gençler; sakın size öğretilenden başka mesleğe bakmayın bile, sadece doktor, mühendis olun, yönetilebilir olun, bilim adamı olmayın, antropolog olmayın,
8. Dünya kesinlikle olması gereken yöne gidiyor, aksi mümkün olamazdı, insanlığın içinde bu güdüler var olduğu anda bu belirlenmişti,
9. Kaçınılmaz olandan şikayet etmeyin, yerine daha iyisini koyacak zekanız yok ise hiç kalkışmayın.
10. Bu dünyada doğa üstü tek canlı var insan, dünyanın kanseri, sırada diğer gezegenler var...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Atilla Gobel

attilla bey çok haklısınız
insanımız ile alman milletini karşılaştırırsak farkı görürüz ,almanlar kadar disiplin aşığı bi milletmiyizki,adam 5 liranın hesabını yapar, 2 dünya savaşı yıkılmış bir ülke bugün size havada karada takıyor ise bunun bi nedeni olmalı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@osmankitay

osman bey ,
kara yoğunluğuna bende karşıyım burada kazanan malesef yabancı petrol şirketleri,elektrikli hızlı tren olacak ve elektrik gücü ile işleyen gemiler olacak, mazot benzine muhtaç kalmayacağız ve tabi elektrik ile işleyen araçlar,

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
@Atilla Gobel

Ya şaka gibisiniz.Metrobüste herkes akraba oluyor.Otobüsler keza öyle.Hangi toplu taşımadan bahsediyorsunuz.Marmaraya binmek için beylikdüzünden istasyona gidebilmek için 3 vesait değiştirmek lazım.MEtrobüs üst geçitleri yıkıldı yıkılacak kalabalıktan.Gitmiyormu zannediyosunuz millet toplu taşımayla.Metro desen iplik gibi 40 km yok.Napacak 15 milyonluk istanbul ? Araba kullanma tamam e taksi bul bakalım yağmurlu havada.Taksi olmuş dünya para.Şehirdeki arabaların yarısından fazlası zaten servis.İş çıkışında bir bakın etrafa.Çoğu şirket kiralık araba.
2 çocuğumla eşimi metrobüse bindirmeye çekiniyorum ya.Saatlerce ayakta git çile çek.Neyi çözmüşüzde yollardaki arabalara taktınız.
İyi ölelim bari arabada kullanmayalım.Kalabalıklık olmasın diye bence dışarıda çıkmayalım.

Bakanın dediği gibi " Köprüde çalışma olacak millet tatie gitsin" ....

Bizim çözümümüz bu işte....

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Çetin ŞAHİNÖZ

biz sadece türkiyeye bakıyoruz ,ama dünyaya tepeden bakınca yazdıklarınızın hepsi doğru .

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@volkan Öz

yav şu metrobüs rezaletine bak yav arkadaşlar biz ne zaman doğru dürüst bi iş yapacağız,