Bir aşk anatomisi: bisiklet ve evlilik...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
@genmaichia Teşekkür ederim.
Güzel bakan güzel görür.

Yazdığım gibi beşik kertmesi olmak her zaman
da olumsuz etki yapmıyor. :p :)

Yoksa ortak hobilerimizin olmadığı, hayata bakışımız birbirine zıt,
pek çok konuda anlaşamadığımız, hayatı birbirimize zehir edecek,
anlayışsız, kaprisli, bisiklet yada ben diyecek, evin perdelerini her 3 yılda bir değiştiren,
komşu halı aldı diye halı alan, morfifo dan kendisine 17. çizmesini, 23. kemerini, 34. fularını
alan ama hala giyecek bir şeyim yok demekten bıkmayan, bunun yanında ben tek bir
spd pabuç :) aldığımda dahi beni pişman edecek bir kişiyle evlenmek de olabilirdi kaderde. :p :)
Şans işte. :)

( Bu arada bayan arkadaşlar alınmasın, bay olan eşi kahveden çıkmayan, futbol dışında spor bilmeyen,
onuda sadece izleyen, arabasından hiç ayrılamayan bay eşlere sahip bayan bisiklet aşığı dostlarımızda var. )

Neyse bu da 2015 yılı halimiz,
Berlin - Köln - Lüksemburg - Basel - Lozan turundan sonra
İsviçre - İtalya arasındaki en yüksek 3. geçide tırmanmıştık EŞİMLE :) birlikte ve 6 yaşındaki oğlumuz Tibet Çınar ile.
1- Umbrail 2501
2- Nufenen 2478
3- Col du Grand St Bernard 2473 m.

20150822_141948.jpg

20150822_124103.jpg

SAM_3973.JPG

Buraya ancak birbirine aşık bir çift, bisiklet aşkı ile çıkabilir. :)
Yukarıda eğer içiyor olsaydık, o kadar çok bira ve yemek ısmarlamak isteyen insan oldu ki :)
Pek çoğu motor ve arabayla yanımızdan geçenlerdi ve en yukarıya gelip gelemeyeceğimize dair
kendi aralarında iddiaya girenler de olmuş.

Evet, elbette tırmanış kadar inişte muhteşemdi canım. :)

Nazar etme ne olur,
doğru tercihleri yap seninde bisikletli, evli, çocuklu, mutlu, turlu yaşamın olur. :)
Bu arada biz 21 yıldır birlikteyiz. ( yaş çıktı ortaya ama neyse :) )

Latifelerimin anlayışla karşılanacağını umuyor, bekar arkadaşlara amman dikkat diyorum. :)

Scudo

OsmaniyeRehber

Forum Bağımlısı
Tepki
869
İsim
ibrahim
Bisiklet
b'Twin
(link) abi sizin bu tırmanışlarınız bana cesaret verdi :) Bu yaz kısmetse bisikletimi her yıl tatilimi geçirdiğim Ordu ya götüreceğim ve Ordunun her yeri tırmanış :D

sspl

Forum Bağımlısı
Tepki
2.774
İsim
Emre
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Carraro
Benim bir kaç yılım daha var evlilik için. Bakalım şuan adayımızı ısındırma seviyesindeyiz. Olur ama bu iş galiba :)

tolgaizgur

Üye
Tepki
175
Bisiklet
KTM
Buradaki neredeyse tüm hikayeleri okudum. Aslında kimse evli olduğu için bisiklete binemiyor değil anladığım kadarı ile. O kadar şanssız insanlar da vardır elbette ama muhtemelen bu forumda değillerdir. Bisiklet bir örnek. Eşinin hobisine saygı duyulmayan bir ilişki bence zaten eninde sonunda bitmeye mahkumdur. Karşı tarafın mutluluğunu engelleyerek bir ilişkiyi kimse yürütemez. Bu kadın için de, erkek için de böyledir.

Hepimiz doğru yoldayız. Kimimiz biraz daha şanslı. Ama çoğunluğumuz eşlerimizin (ve çocuklarımızın) kalbini kırmadan, onları asla ihmal etmeden, hobi ve aile arasındaki dengeleri sürekli koruyup kollayarak işi götürüyoruz. Bu çabamız muhakkak eşlerimiz tarafından da görülüp takdir ediliyordur. Nihayetinde geçinip gidiyoruz işte... :)

@Soner Sarihan Hayran olmamak elde değil. O yolları bu yıl araba ile zor çıkmıştık. Şahsen benim böyle bir performansa ulaşmam asla mümkün değil. Söyleyecek söz bulamıyorum inanın...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Maalesef benim fitili bisiklet olan tartışmaların alevlendirdiği tartışmalardan dolayı boşanan arkadaşlarım var. :-(

@tolgaizgur Estağfurullah. Kesinlikle ve elbette yapabilirsiniz.
Katıldığımız her yayında, her mecrada dilim döndüğünce anlattığım gibi,
herkes yapabilir. Yapmayacaktır belki de daha kötüsü hiç denemeyecektir orası ayrı.
Güzel sözleriniz için de ayrıca teşekkürler. :)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Kürşatt

Daimi Üye
Tepki
156
İsim
Kürşat
Bisiklet
Cube
Bisiklete çok binmedigim için onda bir problem yok ama forumda ve bisikletle alakali sitelerden vakit harcadigimdan şikayetci şu saat olmuş halen forumdayim malum haklı ama rüşvetle hallediyorum yani ara sıra yemek yapıyorum o uyurken kahvalti hazirliyorum birde çamura yatıyorum kumarim yok sigaram yok daha ne istiyorsun deyip sutuğunda gönlünü alıyorum is tamam :D şimdi bunları yazarken farkettim ben de az değilmiş :D:D

Kerem Özbayrak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.688
Bisiklet
Giant
Eşimi spora dahil edersem ben soğurum bisikletten. Yanlış anlaşılmasın eşim ucube değil, güzel de bir evliliğimiz var ancak saatte 8 km hızla, toplamda 10km yol yapıp yoruldum bi duralım diyecek, çoh hızlı gidiyosun kereemmm diyecek, yaa yavaş üstüme üstüme gelme diyecek, karşısından gelen ve kendi yolunda dümdüz ilerleyen diğer bisikletçinin üstüne üstüne gidip ön tekerden girecek ve "pırdın" diyecek (yaşanmıştır) vsvsvs.. Eşim ve bisiklet ancak eşim benim odama geldiğinde yan yana gelsin. (bkz. benim odam diyorum, bir çok evli adam evlilik sonrası "benim odam" kavramına anlam veremez ben başardım odamı kaptım)

mr.gevende

Üye
Tepki
153
Bisiklet
Cube
buradan yetkililere sesleniyorum!
2017 yazında eşimle beraber yurt dışı turu düşünüyoruz max. 15 günlük.
SPONSOR ARIYORUM

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.262
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sevgili Bayanlar,arkadaşlar, kardeşler,abiler..
Bisiklet hepimizin hayatında ama yoğun şekilde ama nadiren bulunmakta. Kimimiz her gün kimimiz haftada bir,kimimiz ayda bir bisiklet sürmekteyiz. Ben de burada olmam sebebiyle bu kişilerden biriyim. Dikkatimi çeken bir nokta var.
Evli ve bir erkek çocuk babasıyım.Geçen sene bisiklet aldım ve işe de bisiklet ile gitmekteyim artık. Ek bilgi ramazan dolayısıyla ara verdim. Neyse zaman zaman bisiklete bindiğim vakitler büyük problem olmakta. Akşam bindiysem haftasonu bin(e)miyorum. Haftasonu binsem işe bisiklet ile gitme. Bisiklet turu var en az iki hafta öncesinden randevu al :)Eşim ile paylaşıyorum bunu,hayatında bizde varız bize de zaman ayır diyor. Tabi ki haklı ama zaten ayırıyorum,asla ihmal etmiyorum ama zaman zaman gerginlikler,kırgınlıklar oluyor. Şimdi yol bisikletine geçeceğim 6 aydır adeta bir Mondros Ateşkes Antlaşması,bir mütareke,bir konferans.:krktm::acpsnr:
Hayır gerçekten öyle abartılı bir şekilde sürünüyorum en fazla 2-2,5 saat.

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.262
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tavsiyeleriniz için teşekkürler:harika::)

• Beğen
Tepkiler: Atasoy

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
Bu konunun aşırı gündemde olması dolayısıyla, bisiklet sporunu hakkını vererek yapmaya gayret eden, birer atlet olmuş kişiler, evlilik, ilişki işlerine maalesef, ne yazık ki, uzak durmak zorunda kalıyor yada bırakılıyorlar. Bir insanın bir özel yaşamı ve özel alanı vardır. Ne yazık ki kültürümüzde bu ikisi birbiriyle çok içi içe geçmiş gibidir, o yüzden sıkıntılar oluşmaktadır. Öncelikle bisiklete gönül vermiş kişinin eşini veya sevdiği insanları bu benim özel alanım, motivasyon ve enerji kaynağım, gücüm, kuvvetim hayatta maddi beklentilerden tamamen ayrı sadece bana ait bir başarım kimseyle bağı olmayan hayatta ki en güzel şeylerden birisi, kişiliğimin bir parçası demesi, bu tarz pozitif konuşmalar yaparak kendimizin bir birey olduğunu hatırlatması ortamı sakinleştirir düşüncesindeyim. Açıkçası eşimle sporcu değilse bisiklet sürmeyi pek istemem, dinlenme günüyse belki fatbike filan alırsam olur. Avrupa da insanlar bu konuda baya aşmışlar, ama biraz fazla aşmış olacaklar ki evlilikler az. Gerçi onlarda toplum veya dini kurallar evliliği zorunlu kılmıyor. Eşinizin kesinlikle bir uğraşı olması harika olur.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@ahmet1905
Zor bir durum gerçekten.
Türk insanının genel mantalitesi maalesef çok toleranslı değil bu konuda.
Eşim Türk değil. Bütün içtenliğimle söylüyorum ki en ufak bir fırsat doğduğunda ve şartlar elverişli olduğunda bana gülümseyerek bugün senin için harika bir sürüş günü, diyor. Ben de atlayıp birkaç saatlik sürüşler yapıyorum işlerimi aksatmadan. Eğer tüm gün boşsam bütün gün sürüş yapsam birşey demeyeceğini de biliyorum. Bir ay önce, gelecek yıl bir yarışa katılmak istediğimi söyleyip bu yarış hakkında bilgi verdiğimde yüzü düşünceli bir hal aldı. Ben de içimden “eyvah” demeye başlamıştım ki bana ‘ sanırım sponsora ihtiyacın olabilir bu yarış için demesi beni benden aldı : ) sanırım şanslıyım.

Bisikleti kuma gibi gören bir anlayışla uzun süreli “sulh” içinde yaşamak zor: )
Konuşmak ve anlatmak genelde çözüm olmuyor kanaatimce ama denenecek çok fazla yol da yok.
Allah kolaylık versin

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.286
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
"Eşim bisiklete biniyor, bundan keyif alıyor ve bunu yaparken doğaya zarar vermiyor, gürültü yapmıyor, insanları rahatsız etmiyor, üstelik ömrüne ömür katıyor. Ben nasıl olur da sevdiğim insanın bu güzel yaşam tarzına engel olurum" demesi gerekiyor iki tarafın da. Bizim evde, biri eşimin olmak üzere 5 aktif bisiklet var, her birinin bakımları için bir yığın alet edevat, mazot dolu bir damacana, eski paçavralar, üstüpüler, kullanılmış lastikler, eski rubleler, zincirler, aklınıza ne gelirse evin içinde. Eşim seviyor ama bu hayatı. Salonda asılı büyük bir kum torbası, halterler vs de cabası. İkimiz de birbirimizin hayatına karışmıyoruz. Evlilik iyi bir şey bence. Aynı dünya görüşündeki insanlar evlenirse sorun olmaz.

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Argümanı da "Bisiklet yüzünden bize zaman ayırmıyor." Ulan ben otobüsle 25-30 dk'da, minibüsle 30-40 dk'da gittiğim yere bisikletle 20 dk'da gidiyorum. Yani zaman ayıramamanın aksine min. 5 dk. fazladan zaman ayırmış oluyorsun. Eşine bunu belirt bence. İstanbul şartlarında mesai saatlerinde bisikletten daha çabuk varılacak tek istisnai durum hem evinin hem işinin metroya 5 dk. yürüme mesafesinde olması olabilir ancak.

@Baki KAYAN

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK