Bir aşk anatomisi: bisiklet ve evlilik...

mr.gevende

Üye
Tepki
153
Bisiklet
Cube
bide anlamadığım konu şu. en basitinden evlenince ev döşendiğinde o anlamsız ''FON PERDESİ''ni bilirsiniz. hiçbir amacı işlevi yok. sadece şekil. ve anasının gözü pahalı. bayan eşler fon perdesi olsunda olsun diye tutturup bisiklet almak isteyince de... bırak sen çocukmusun, bisiklete okadar para mı verilir... sinirlendim. saygılar

Scudo

cagdascaneroglu

Daimi Üye
Tepki
1.037
İsim
Çağdaş Can
Bisiklet
Salcano
Sanırım bende şanslı olanlardanım. 5 yılı aşan süredir birlikte olduğum kız arkadaşımla bisiklet sevdasına 1.5 yıl önce birlikte yakalandık. O gündür birlikte ya da tek başıma bir çok defa tura çıkıyorum... Uzun turlarımız oldu. Hayalleri; beynimizi ve kalbimizi kaplayan " Amsterdam - Türkiye " bisiklet turunu ileri zamanlarda yapmak istiyoruz. :) Ortak yapılan bir aktivitenin ilişki de sorunların çözümünü kolaylaştırdığını düşünüyorum. Şu sıralar benim iş yoğunluğumdan ötürü pazartesinden - cumaya dört duvar arasında ofiste geçiyor... Bisiklete vakit ayırabildiğim nadir zamanlar oluyor. Uzun turlar yapabildiğimiz günler ise yakın gelecekte zor görünüyor.

Dip not eklemek istiyorum: Benim de bisiklet makaleleri ve çok teknik detay incelemelerim sırasında kız arkadaşımın bundan boğulduğunu ve oflanmaya başladığını söylemem lazım. :) Teknik detaya inmeden bisiklet ver ve sürelim mantığın da o. :)

Antalya Olimpos turu fotoları: (link)

tur1.jpg

tur2.jpg

tur3.jpg

volkan Öz

Forum Demirbaşı
Tepki
586
Bisiklet
Specialized
Bisiklet masrafı da ayrı bir sorundur evlilikte.Eğer bir lastik,km saati ,spd pedal vs gibi masraflarınız oluyorsa bunları kesinlikle gözden kaçırmıyorlar.Bisiklet için bir şeyler alırken kesinlikle eşinize de hediye olarak ne alacağınızı aynı anda düşünün ve hesaplayın derim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Baki KAYAN

Desenize 10.000.TL lik bisiklet 1.500.TL ye gidecek.?? :koptum::koptum:

Allah korusun işin sakası size bir şey olmasın ama bu hepimiz için geçerli :islik:

can onur

Forum Bağımlısı
Tepki
3.289
İsim
Can Onur
Başlangıç
1982—83
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
6 yıldır evliyim, 2 oda 1 salon küçük bir evde yaşıyoruz, 4 tane bisikletim var, beşincisi de hayata döndürülmek üzere kilerde bekliyor. Son üç yılda bisikletle Türkiye dahil 17 ülke gezdim ve hepsini de eşimle beraber planladık. Yurt içi ve yurt dışında olduğum zamanlarda tüm desteği eşimden gördüm ve görmeye de devam ediyorum. Evlilik iyi bir şey bence. Yeter ki aynı hayat görüşüne sahip insanlar evlensinler.

Bahadır Gürel

Forum Bağımlısı
Tepki
7.945
İsim
Bahadır Gürel
Bisiklet
Geotech
Performans bisikletçiliği yapıyorsanız ve eşiniz de sizin gibi değilse çoğu öneri anlamsız kalıyor. Bir de performans bisikletçisi bir kadın olduğunuzu ve evli olduğunuzu düşünün; işler on kat zorlaşıyor.

Bir MAMIL'le evlenmenin utancı :) (MAMIL = Middle Aged Man In Lycra)

(link)

Halen okumamış olanlar varsa bu yazıyı okumalarını öneririm.

Bunun yanısıra Telegraph'taki bir yazıda geçen şu 5 madde de çok önemli: ((link))

1) Team Sky takımının kadrosunda değilsek eğer, ailemiz garajdaki £12,000'lik karbondan daha önce gelmeli

2) Antrenman ve yarış takvimimizi ailemizle birlikte planlayıp, önceden bilgi sahibi olmalarını sağlamalı, tatsız çakışmaları önlemeliyiz.

3) Yaptığımız şeyleri onları sıkmadan paylaşmalı; gelişme durumumuz ve başarılarımız hakkında onları da bilgilendirmeliyiz (hayal kırıklıkları da dahil).

4) Bisiklete yatıracağımız yıllık bütçeyi önceden hesaplamalı, ailemizle birlikte son noktayı koymalıyız.

5) Antrenmanları sabahları çok erken kalkıp yapmalı, çıkamadığımız durumlarda da trainer'a başvurmaktan gocunmamalıyız.

upload_2015-12-25_15-13-6.png

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/12/11/23C7148E00000578-2869069-image-a-38_1418256264874.jpg

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/12/11/23C7147D00000578-2869069-image-m-44_1418256530142.jpg

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
korkunç gerçek valide ye kalırsak 1 2 seneye everecek beni valla :komik:

• Beğen
Tepkiler: Baki KAYAN

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Ben de şanslı kesimdeyim çok şükür. 5 yıldır evliyim. Eşim, bisiklet sürmeyi benden daha çok sever. Bisiklet geçmişi de, şehiriçi ulaşım aracı olarak kullanmakla sınırlı olsa da benden daha fazladir. Bisikletin mekanik/yedek parça vs kısmına harcadığım para ve zamana anlam veremiyor ama bunun beni mutlu ettiğini biliyor. Bisikletlerin tamirini de benim yapmam üzerine kar kalıyor.
Haftasonları birlikte pedalliyoruz, turlara beraber cikiyoruz, beraber kamp kuruyoruz, vs. Bu açıdan insanın en büyük zevklerinden birine ortak olan biriyle evli olması büyük bir nimet. Ayrıca çok büyük bir destek ve motivasyon. O olmasaydı örneğin tek başıma kampli turlamaya cesaret edemezdim ben. Anlaşamadığımız tek nokta sürüş temposu. Onun için bisiklet sürme amacı bir yerlere gitmek, görmek olduğu için tempoyu, nerede ne zaman duracagimizi ona bırakıyorum. Benim için bisiklet üstünde olmak bile yeterli.
Zannımca mükemmel evliliğin olmazsa olmazı eşlerin birbirlerinin ayrı birer birey olduğunun bilincinde olması. Tabi ki ortak olmayan zevklerimiz de var; kendimize, hobilerimize de zaman ayırmak istiyoruz. Burada eşlerin anlamsız bir sahiplenme tribine girme yerine birbirine destek olması, onların mutlulugu ile mutlu olması gerekir. "Ben mi hobin mi" diye direten biriyle evli kalabilir miydim bilmiyorum.

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Tepki
2.201
Bisiklet
Salcano
bu sabah kaza yapmıştım daha yeni hanıma rapor veriyorum whatsapp üzerinden :) sabah söyleseydim bu saate kadar rahat bırakmazdı beni. henüz hastane diye ısrar etmedi. sanırım önce evde kendisi inceleyip öyle karar verecek. bu akşam sıkı bir teftiş var.

Tayfun Sezer

Daimi Üye
Tepki
288
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Katlanır
Ya bisiklet sevdası benim gibi evlendikten iki yıl sonra çıkarsa? Ben daha çok böyle bir sorun yaşıyorum. Hal böyle olunca "Bir bu eksikti" moduna giriliyor onu atlatması daha zor.

Ahmet Onur Çakmak

Forum Bağımlısı
Tepki
2.562
"ESKI" kiz arkadasimla bisiklet yuzunden gercekten cok kavga etmisizdir. Is saatlerim simdiki gibi rahat degildi. Cumartesi yarim gun calisiyordum. Ben onunla tartismaktan kafami uzaklastirmak icin bisiklet surdukce o bisiklet surdugum icin benimle tartisiyordu :) simdi hem kiz arkadasima hem bisiklete vakit ayiracak kadar zamanin var cok sukur. Ama kendisine ilk kosulum asagi yukari su cumlelerle olmustur:
-bak fazla bisiklet surerim problem olmasin :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/12/11/23C7148E00000578-2869069-image-a-38_1418256264874.jpg

resim çok hoşuma gitti ,foto şaka aklıma geldi :):islik:;)

kadın -ya ben ya bisiklet ,
erkek -kusura bakma bisiklet,
kadın -o vakit boşanırım senden
erkek -canın sağolsun boşanırız ,