Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bir ANKARA moviesi :7

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında muhammed aydın tarafından paylaşıldı.

1. muhammed aydın

muhammed aydın Üye

Seviye:

güzergah : yıldız - simon bolivar - atatürk bulvarı - kızılay

Corratec Xvert Base Country

iyi seyirler

2. Ömer Gündoğdu

Ömer Gündoğdu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Tebrik ederim çok güzel bir video olmuş bende Ankarada oturuyorum bir gün buluşmak dileğiyle :)

muhammed aydın bunu beğendi.
  3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bu forumda defalarca trafikteki arabaları şikayet ettik ,kötüledik yayaları kötüledik hep aynı şeyi yazdık bisikletliye saygı duymuyorlar bizi görmüyorlar diye fakat bu videoyu izlerken gördüm ki sende tehlikelisin.Yayaların arasına dalıyorsun ,kırmızıda geçiyorsun(kırmızıda çoğumuz geçer ama senin geçtiğin kırmızı ışığı biliyorum ana cadde ve soldan arabalar hareket etmeye başlamışlardı) ,kaç tane arabanın önüne kırdın sayamadım bile .Bu videoda söyleyebileceğim tek güzel şey parça seçimin.Son olarak da tehlike bayan sürücü yazmışsın ya en az onun kadar sende tehlikelisin ama farkındamısın bilemiyorum.Eğer trafikte saygı istiyorsak bizimde saygılı olmamız gerekiyor.....

4. muhammed aydın

muhammed aydın Üye

Seviye:
    üstadım bu herzamanki sürüşüm değil . Trafikte ilerlerken hiçbir arabanın beni görmediğini farzederek sürüyorum . yayalara saygım sonsuz :7 kamera açısından dolayı yakın görünüyorlar şimdiye kadar hiçbir yayaya temasım olmadı . Önüne kırdığım araçlar beni gördüklerinde zaten geçip gitmiş oluyorum yani onlar için bi olumsuzluk teşkil etmez . kırmızı ışık konusunda haklısın tehlikeli sürüş olduğu konusundada haklısın ama diğer trafik araçlarına veya yayalara saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum. liseli gibi her lafa cevap verdik ama kusura bakmazsın artık.

Ferhat Köse bunu beğendi.
  5. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    5 km'ye 50 trafik kuralı ihlali sığdırmışsın..kırmızı ışıkta geçmeç, kendi ve trafikteri diğer araç ve yayaların güvenliğini tehdit edecek şekilde şerit değiştirmek. şerit değiştirmelerin tamamı trafik kuralı ihlali. bir de trafik kuralı ihlali olmayıp, can güvenliğini riske atan hareketler var. alt geçitten geçmek, sol şeritte seyretmek, otobüs gibi büyük araçlara fazlasıyla yanaşmak, kör noktalarına girmek...bir de kavşağa hızla girip, cinsiyet ayrımcılığı yapılan bir nokta var. orada 75 km ye çıklımasa bile hız sınırının aşılması ihlali var. bu video şehir içinde bisiklet nasıl kullanılmamalı konusu için iyi bir örnek olarak etiketlenebilir. muhammed arkadaşım umarım şehir içinde, hele kullandığın rüzargahta (yokuş aşağı ve hızlı) böyle kullanmaya devam etmeszin, zira can güvenliğini tehlikeye atıyorsun. bisiklet kültürünün yerleşmesini ve bisiklete saygının artmasını istiyorsak, kurallara saygılı, örnek olacak bir sürüşe sahip olmalıyız. bu sürüş biçimi, her fırsatta eleştirdiğimiz hakim trafik kültürüdür. video da iyi olan tek şey çekim ve kurgu başarısıdır.

6. muhammed aydın

muhammed aydın Üye

Seviye:
    haklısınız .
    yandan orta şeride fırlayacağı malum bakmadan gelen hanım ablamı mazur görüyorum kesinlikle ayrımcılık değil . cinsiyetini belirtmemin sebebi biraz mizah katmaktı
    doğru söze ne denebilir ki
    teşekkürler moviemaker ile bu kadar oluyor.

Engin Sarı bunu beğendi.
  7. Oğuzcan Gedik

Oğuzcan Gedik Aktif Üye

Seviye:
    her türlü şeyi ihlal etmişsin ama yinede tebrik ederim buda bir adrenalin kaynağıdır arabaların arasından güzel makas atıyorsun mesela :)

8. Gökhan Oğuz

Gökhan Oğuz Üye

Seviye:
    videoda kullanılan simple present tense gibi basitçe düşünürsek güzel bir video ama benim videoyu ilk izlediğimde hissettiğim duygu üzüntüydü. talihsiz bir video olmuş bence. bisiklet dediğimiz şeyin kullanılış şekli böyle olmamalı, toplum içinde bu kadar fazla düzensiz davranışları ben görmezden gelemiyorum, üzülüyorum.

sevgili kardeşim sürüşün iyi ama bu yeteneğini daha güvenli bir şekilde daha da iyiye götürebilirsin. tehlikeli caddeleri değil de biraz tenha yerleri, arazileri vs kendine agresif sürüş bölgeleri olarak seçersen çok daha iyi sonuçları olacağına eminim. ben de kaldırımlardan oradan buradan uçmayı seviyorum mesela ama bunu daima güvenli bir şekilde yapıyorum, herkese göre faklıdır sürüş zevkleri kimi yol kimi dağ taş sever vs. umarım bu videoyu hazırlarken yaptığın şeyin tehlikeli olduğunu ve sana bir yararı olmadığını fark etmişsindir.

muhammed aydın ve CandanC bunu beğendi.
  9. Emre Gözütok

Emre Gözütok Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Gerçekten tehlikeli sürmüşsün ben araba olmayan yokuşlarda bile 75 i bulmam :)

Ayrıca hangi kamerayla çekim yaptınız ?

10. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Yanlış anlamanı istemem ben senin iyiliğin için söyledim. 18 yaşından beri Ankarada araba kullanan biri olarak o caddedeki trafiğin hızını da bilen biri olarak eh birazda bisiklet sürücüsü olarak olaya iki taraftan da bakıyorum ve emin ol o senin ben geçip gitmiş oluyorum dediğin her pozisyonda araç kullanıcıları frene ayaklarını basmış oluyorlar :) diğer videonuda izledim Kızılcahamam inişi orada da bir araba yüzünden yoldan çıkmışsın farkındasındır :) adrenalin güzeldir insanı genç tutar biliyorum fakat bir bisikletlininde araba altında kaldığını okuyunca çok üzülüyorum.Araç sürücüleri zaten trafikte yanlarından akıp giden bisikletlilere deli olurlar birde senin gibi makas atanları gördükçe iyice sinirlenip tüm bisikletlilere ellerinden gelen gıcıklığı yapmaya çalışıyorlar.Yaya meselesinede gelince yeşil ışık onlara yanıyordu koskoca Kızılay meydanındasın onlarca insan karşıdan karşıya geçmeye çalışıyor Maşallah sende direk aralarına dalıyorsun :) tabi bunları yaşayan sensin olayıda en iyi bilen sensin biz sadece videonun bize sunduğunu yorumluyoruz.

Tüm bunların eşliğinde senin gibi saygılı ve lafını bilen biriyle her konu tartışılır :) üstadlık haddimize değil yanlış anlamak ise kesinlikle olmaz yine söylüyorum parça seçimi mükemmel görüntü kalitesi şahane :) adrenalin bol ama dikkat et kötü örnek oluyorsun :)

11. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bu videoda tek güzel şey görüntü kalitesi herkesin dediği gibi sürüş şekliniz cok yanlış malesef bende bisikletle yüksek hızlara cıkarım ama o kadar trafiğin içinde makas atarak gitmek cok yanlış siz aralardan girerken arabaların sizi görme şansı kesinlikle yok:S

12. muhammed aydın

muhammed aydın Üye

Seviye:
    evet
    incitmeden üzmeden aralarından geçiyorum :7
    trafikte beni görmediklerini bilerek ilerliyorum . emin olun kurallara uysakta görmüyorlar .

Son olarak ta şunu belirteyim yolun sağından yavaş giderek video çeksem burda yayınlamam . Videodaki yazılar mizah amaçlıdır ingilizce dersi için değil ne anlattığını anlamanız yeterli . Kötü örnek olma konusunda haklısınız bende bir başkasının böyle sürmesini istemem yorumda belirttiğim gibi bu hep yaptığım birşey değil . İki tekeri zevkli kılan adrenalindir vesselam .

13. muhammed aydın

muhammed aydın Üye

Seviye:
    Kalem kamerayı gidona bantladım . püf noktası sallanmamasını sağlamak . diğer videoda blackberry 8520 kullandım . telefonu korumak için ince şerit halinde peçete sardım bandın altına .

Emre Gözütok bunu beğendi.
  14. Ozan Güneri

Ozan Güneri City cyclists

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Motorsiklet kullanıcıları nasıl kurye,kebap motorcularinin yüzünden pek kaale alınmıyorsa sizin gibi sürücüler yüzünden biz zor anlar yaşıyoruz trafikte.

15. Yusuf Z. Şipal

Yusuf Z. Şipal Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Umarım talihsiz bir habere konu olmazsınız, hata yapıyor da olsanız başınıza kötü bir şey gelmesi hiç kimseyi mutlu etmez. Can trafikte riske atılacak bir şey değil, trafikse adrenalinin tatmin edileceği bir yer değil. İyi bir örnek değilsiniz. Allah korusun diyorum, hem sizi hem de trafiği

16. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    MUhammed seni tebrik ediyorum :) bu kadar yeni üyesin direk paylaşımlarını yapıyorsun, hatanı kabul etsen de 2 cümle olsun cevabın hazır ,gaza gelmiyorsun gaz verici mesajı güzel atlatmışsın :) kısaca sende iş var iyi bir forumcusun :) ama tarfikte iyi bir sürücü değilsin :) bunu artık kabul et :)

17. muhammed aydın

muhammed aydın Üye

Seviye:
    saolun

bir noktayı belirteyim bu sürüş hep yaptığım birşey değil belirttim ama arkadaşlar direk videoya bakıp yorumları atladıkları için görmemişler . Düşünceli arkadaşlar saolsunlar uyarılarını dikkate alıyorum .

Ferhat Köse bunu beğendi.
  18. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    trafikte kaza yapmış 10 metre uçmuş bir arkadaşın olarak yaptığın işin ciddiyetini bir kez daha düşünmeni isterim.kazadan dönülmüş bir video olmuş ama her zaman bu kadar şanslı olmaya bilirsin.

19. fatih alver

fatih alver Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Ben beğendim.

Kontrolüne, bisiklet hakimiyetine, trafiği her yönden mükemmel analizine gerçekten hayran kaldım. Benim asla yapamayacağım şeyler. Azıcık trafiğe girsem hemen kaçma isteğiyle dolarım. O yüzden trafiğe girmeden en kestirmeden dağlara vururum ve tenhalığı severim. Ama sen "trafiği" sevdiğini belirtmişsin, buda senin zevkin ve becerin. Tabi bunu doğan-şahin-kartal ve magirus mevcudiyetinin en yoğun olduğu Ankara'da yapman ayrıca risk. Müziği biraz daha sert tutsan tam olacakmış.

Burada verilen öğütlerden hiçbirinin, senin kendini düşünüyor olmanın üzerinde olmadığını biliyorum. O yüzden hayatta bu konulara girmem. Olumsuz bir habere konu olmaman dileğiyle............ der ve yazıyı bitiririm. Uzun süre seni yollarda görelim..

20. Engin Sarı

Engin Sarı Canyon Ultimate CF SL

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fatih bey, doğru düşündüğünüzü söyleyemem. toplumsal sorumluluk diye bir ilke var...eylemlerimizin sonuçları sadece bizi bağlamaz. bisikletli bir arkadışımız, olumsuz bir şey yaptığında, bunun sonuçları bütün bisikletlileri ilgilendirebilir. arkadışımızın başına, bu hatalarla dolu kullanımı sonucu bir şey gelse ve bu olay, büyük şehir trafiği bisiklete uygun değildir propagandasının daha da güçlenmesine vesile olsa, bisikletin trafiğin bir parçası değil, yabancı hatta lüks bir unsuru olduğu görüşünü güçlendiren bir vaka haline getirilse, arkadışımız riski kendisi alıyor, ötesi bizi ilgilendirmez diyebilir miyiz? toplumsal sorumluluk, eylemlerimizin toplumu ilgilendiren sonuçlarının olacağı bilinci taşımaktır. bisikletliler ve bisiklet severler olarak, bisiklet kültürünün yerleşmesi gelişmesini istiyorsak, trafikte sorumluluk sahibi bir şekilde kullanmalıyız. performans için uygun yerler, uygun zamanlar vardır, oralardaki performansı hep birlikte alkışlar, teşvik edici yorum ve değerlendirmeleri esirgemeyiz diye düşünüyorum. muhammet arkadaşımızın sürüş becerisi olduğu açık. bu beceriyi uygun yerlerde kullanmasını önermek isterim. ayrıca muhammet'in iyi yaptığı başka bir şey, buradaki eleştirelere olgun ve sakin bir şekilde, güzelce -ferhat beyin vurguladığı gibi- cevap vermesi. trafikteki becerisini, forum yorum trafiği içinde de sergiliyor. ama bir farkla: buradaki, kurallara fazlasıyla saygılı :)