Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bir anı

Konu, 'Şehiriçi Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında böCek tarafından paylaşıldı.

1. böCek

böCek Kıdemli Üye

Seviye:
    arkadaşlar bende şehiriçi ilk bisiklet turu deneyimimi yazayım bilinçsizce yaptığımız birşeydi ama hatırladıkça halâ gülebiliyorum:)

5. sınıfa geçmiştim o zaman Gaziosmanpaşa - Küçükköyde yaşıyordum :)

4 arkadaş küçükköyden çıktık önce alibeyköy sonra eyüp sonra eminönü sonra eyüp tekrar ve gaziosmanpaşa sonra küçükköy eve artık :)

4 arkadaşltan bir kişi lise 1 e gidiyordu o zaman yanılmıyorsam diğer 3' ümüz aynı yaştaydık neyimize güvendiysek artık çıktık yola

benim bisikletim sadece yazları yazlıkta binmeme izin verildiği için o zamanlar bodrumda kilitliydi :) ama ben annemin odasından bodrumun anahtarını yürütüp bisikletimi alana kadar :)

bende o zaman gazetede dağıtılan bisan ihlas lardan vardı
    en büyük arkadaşımızda da aynı bisiklet vardı jant ları boncuklu filan :D :D

diğer arkadaşların birinde beldesan diğerinde de ceroni mi ne öyle birşey vardı tam hatırlamıyorum

neyse lastikleri şişirdik bütün paramız ona gitti zaten hiç bişeyimiz yok çıktık yola akşam üstü saat 3 gibi felan alibeyköye doğru başladık pedal çevirmeye alibeykö ye geldik üç dört tane tinerci çocuk önümüze çıktılar belli durdurucaklar bizi en büyük arkadaşımız en önde gidiyordu arkasını döndü dedi sorarlarsa alibeyköyde oturuyoruz deyin diye tamam dedik

yolumuz çevrildi :) çocuklar sordular nerden geliyosunuz dedik buralıyız burda oturuyoruz ama inanmadılar benle yaşıt olan bi arkadaşım ağlama noktasına geldi korkudan :) sonra jantlardan boncukları paletleri söktüler :D:D paranız varmı dediler yok dedik geldiler başladılar ceplerimizi kurcalamaya hiçbişey yok tabi bizde :) çok korkan arkadaşın cebinden bi tane yüzük çıktı bu ne felan dediler arkadaş şöyle cevap verdi ya ben onu nişanlıma aldım ne olur onu almayın başka bişey alın ne olur almayın dedi :)

hatırlatıyım arkadaş 5 e gidiyo yani :D ama nişanlısı var çocukluk işte:D

tabi bizde yalvarmalar başlayınca bunlar anladılar o çevreden olmadığımızı bisikletlere göz diktiler artık hepimiz yalvarmaya başladık eve bisikletsiz gidersek dayak yeriz işte yolda kalırız ne olur felan çocuklar acıdılar bize :D
    sonra ordan ayrıldık eyüp yaptık sonra eminönü geri dönüş yoluna girdik ordan eyüp sonra üçşehitler den gaziosmanpaşaya çıkarken bir bayır var orda hepimiz tıkandık elimize aldık bisikletleri kan ter içinde çıktık :) her çıkışın bir inişi var derler ya aynen öyle bi pozisyona düştük gaziosmanpaşadan küçükköye bayır ineceğiz ordada minibüsler vızır vızır biz hızlı hızlı iniyoruz arkadaşın frenleri çok zayıftı minibüs bi yavaşladı aniden arkadaş minibüse çarpmiyim diye bi inşaatın önünde ki kum birinkitisine kırdı bisikleti kuma çakıldı acayip gülmüştük :D en sonunda eve vardık hava kararmıştı kış tı bide annem babam acayip merak etmiş bi baktım evin önünde bi kalabalık amcam babam annem halm yengem kuzenler felan :D annem ağlıyo ben geldim babam öyle bir baktı ki zaten ölüyodum korkudan sonra işte özür dilemeler felan babam bisikletimi götürüp başka bi çocuğa vermişti çok ağlamıştım :D:D

2. KevSerSeri

KevSerSeri Bisikletkolik

Seviye:
    İlahiii Böcük okurken gözümde canlandı da koptum yahuuu..

Tinercilerin karşısındaki acizliğinize mi, eve gelince anneye babaya ne hesap vereceğinizi düşünmenize mi yanıyım. O zamanlar en ızdırap ve korku dolu anlarındı belki ama şimdi gülerek vay be ne aksiyon yaşamışız diye anlatabiliyorsun...

Bisiklet sevdanın bitmediğine sevindim. Devamlılığını dilerim...

3. Genar Batur

Genar Batur Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    dostum senin için güzel bir hikaye ve iyi bir ders olmuşa benziyor

4. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    puhaha iyyimiş yaw,ee nişanlı çoçuk ne yaptı evlendimi bariii hihihhi.:D :D

5. mehmet_svm

mehmet_svm Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Paylaşım icin teşekkurler,Eyüp'ten G.osmanpaşaya cıkan o yokuşu bilirim :D :D oldukça sağlam yokuş,

6. böCek

böCek Kıdemli Üye

Seviye:
    :D:D

yok yaw ne evlenmesi :D:D onlar bişanı attı galiba :p

herkese saygılar :=)