Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bir amatöre tavsiyeleriniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında circassian tarafından paylaşıldı.

1. circassian

circassian Yeni Üye

herkeze merhaba yıllardır fitnessla uğraşan sporla iç içe yaşayan ve spor academy mezunu biri olarak farklı bir alanda da seçim için araştırma yaparken bisiklette karar kıldım ama bisiklet bir derya oku oku bitmiyor bu güzel siteye kaydolmadan önce bol bol misafir üye olarak üstadların olsun amatörlerin olsun yazılarını okudum ve ön araştırmalarım sonucu 3 tane bisikleti tercihlerim arasına soktum bunlar ; salcano ng 650/ kron xc500/ kron xc1000 aslına bakarsanız ben fiyat/kalite açısından salcano ng650 yi düşünüyorum istanbuldaki en uygun bisiklet satıcılarınıda bilenler paylaşırsa sevınırım genelde sahil yolunda belki şehir içi gezi amaçlı kullanıcam belkide burda dağ tepe gezilerinize katılırım bana tecrübeleriniz doğrultusunda yapıcağınız tavsiyelerde bisiklete uzun zamandır bınmeyen(yeni başladığım düşünülerek) biri olduğumu gözardı etmezseniz sevinirim.

2. emrea

emrea Üye

Seviye:
  3. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    En uygun fiyatlı olarak alabileceğiniz en iyi sıfır bisiklet Salcono Alu' dur. Ng650 de kötü değildir ama az biraz daha ilave yapıp Salcano Alu almanızı tavsiye ederim. Ben de bu bisikleti kullanıyorum. Bayileri gezerseniz eğer sezon itibariyle pazarlıkla 350TL peşin fiyata falan temin edebilirsiniz. Ama 500-550 TL gibi bir bütçeye çıktığınızda kron ve Sedona iyi tercihler olacaktır. Ama fiyat farkı çok.. 350TL civarı bir bütçe ayırabilirseniz Salcano Alu' dan daha iyi bir sıfır bisiklet bulamazsınız. Fiyat biraz daha aşağılara inmeye başladıkça aldığınıza pişman olacağınız bir bisiklet alma ihtimaliniz çok yüksek. [​IMG]

4. Onur Kahraman

Onur Kahraman Bisikletkolik

Seviye:
    öncelikle fiyat belirtmelisiniz.ve hangi alanda kullanıcağınızı belirtlelisiniz.ona göre bisiklet tavsiyeleri olucaktır

5. circassian

circassian Yeni Üye

yardımcı olan arkadaşla teşekkürler emre salcano aluyu tavsıye etmişsin onuda araştırdım ve bir aksilik veya değişiklik olmazsa gidip alıcam umarım 350 civarlarında bulurum doğubankın orayamı baksam yada anadolu yakasında bıldıgını uygun bıyer varmı goztepede oturuyorum ben.

6. S.Emre DURMAZ

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ben de alalı 1 ay kadar olacak. İnternet üzerinden forumdan falan araştırıp yine internet üzerinden Erdoğanlar bisikletin sitesinden aldım taksitle 396TL' ye. Daha sonra 370' e düşmüş aynı yerde ve bitmiş. Geçenlerde forumdan birkaç arkadaş internet üzerinden almak için araştırmışlar, bulamamışlar. Bayiler nerededir tam bilemeyeceğim, ancak gezip bakarsanız bulabilirsiniz diye düşünüyorum. Hele ki kış sezonuna girerken adamlar zaten bisiklet satmak için takla atacaktır. Bu yüzden peşin paraya iyi pazarlıklar yapabilmeniz söz konusu..
    kolay gelsin

7. Zeki Günaydın

Zeki Günaydın Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende salcanonun farklı bir modelini almıştım.ama memnun kalmadım. neyse eğer salcanoda ısrar edersen maltepede salcano bayii var. ama alu modeli varmı şuan ellerinde bilmiyorum. istersen tel no verebilirim.

S.Emre DURMAZ bunu beğendi.
  8. S.Emre DURMAZ

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    valla zekicim arkadaş ng650 alacakmış. Onun yerine en iyisi Alu al dedim.. Bütçe düşük olunca mecburen yine en iyi seçenek Alu gibi görünüyor.. Eh ben de 1 aydır falan kullanıyorum, bir problem yok şimdilik. Fiyat/Performans oranı çok iyi. Düşük bütçeye ya 2. el bişiler alınabilir Sedona, Kron falan, ya da sıfır bisiklete binmek isteyene yine en iyi tercih Alu :)
    Bu arada Merida'n çok güzel kardeşim, tekrardan hayırlı olsun, Allah bize de nasip eder inşallah bir süre sonra

Zeki Günaydın bunu beğendi.
  9. Zeki Günaydın

Seviye:
    bende ımpetus modelinden vardı emre. ilk başlarda iyi gibiydi. sonra frenleri falan saçmalamaya başladı. giderek ağırlaşmaya başladı gibi geldi bana:)

inşallah emre sizede kısmet olur meridaya binmek. şuan için harika bi alet gibi duruyo ama bakalım ilerleyen zamanlarda bıktırcakmı kendileri:):) bu akşam gece sürüşüne gelmek istersen bekleriz.20:20 bostancı..

S.Emre DURMAZ bunu beğendi.
  10. S.Emre DURMAZ

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Sen de gidip impetus almışsın be kardeşim :) biliyorum, senin impetusla ilgili yazılarını okumuştum forumda. Kronik mekanik disk fren enfeksiyonu :) sonunda söktürüp v fren taktırmışsınya :)

11. Zeki Günaydın

Seviye:
    kardeşime gönderdim bisikleti. şimdi o uğraşsın:)

12. circassian

circassian Yeni Üye

uzun zamandır bısıklete bınmeyen ve hobi spor olarak yarada yararlanıacgım ıcın acıkcası yuksek meblalara bır bısıklet almak ıstemıyorum ılerleyen zamanlarda ne gosterır bılınmez maltepede bayı var demıssınız acıklarsanız sevınırım bana yakın, karsıda daha ucuza bulursun dıyenler var ama bılemıyorum.

13. Zeki Günaydın

Seviye:
    ya yerini nasıl tarif edebilirim bilmiyorum.

ama kabaca şöyle anlatıım.
    maltepe stadını bul- araçların tren yolunun üstünden geçtiği köprüden geç.-köprüden 50 mt sonra ilk sol taraftaki sokaktan dön.10 mt sonra eda bisikleti göreceksin. yada sola dönme düz devam et, ileride bi tane daha var. ben eda b.letten almıştım. teknik destek anlamında zayıflar. bence diğer bisikletçiye bi bak.

14. Melih Bilen

Melih Bilen Aktif Üye

Seviye:
    Ben Bu yaz yapırdığım bisikletimi satıyorum 350 Tl ilgilenirseniz

15. sokol yeşil

sokol yeşil Aktif Üye

Seviye:

bende sedona borla almayı düşünüyorum forumda yeniyim birkaç yerde borlayı öven yorumlar gördüm iyi midir acaba danışmadan da almak istemiyorum.. gezi amaçlı kullanıcam önerirmisiniz teşekkürler herkese bu arada sıfır fiyatları 400 500 civari galiba:(

16. Atakan Türkmen

Atakan Türkmen Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşım Giriş Bisikleti Ne Seçersen Seç Devam Etmek İstersen Asla Yetmeyecektir O Yğzden Kron x1000 İyidir Hoştur Al Kullan ..

17. sokol yeşil

sokol yeşil Aktif Üye

Seviye:

Kron x1000 ne bilmiyorum ki:) bu kadar sedonayı öven yorumlar okuduktan sonra gözüm hep sedona arıyor gerçekten.. 400 tl civarı sedona borla iyimidir ben bunu merak ediyorum açıkçası