Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

biopace serisi deore lx aynakol yardım

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Barış Serhan tarafından paylaşıldı.

1. Barış Serhan

Barış Serhan Üye

Seviye:
    herkese merhaba,
    uzun uğraşlar sonunda 91 model bianchi bisikletimi topladım ve gidiş dönüş toplam 45kmlik günlük üniversite yolculuğumu da yeni bisikletimle yapmaya başladım.
    bisikletin genel durumu çok iyi yalnız acil çözmem gerekn bir aynakol problemim var bu konuda fikirlerinizi belkiyorum
    şuan 28-38-48 biopace deore lx aynakol kullanıyorum ve aynakolun orta dişlisi ölü durumda, bisikletçim yeni bi aynakol takalım biopace serisi sorunlu bir seri üretimden kaldırıldı gibi birşeyler dedi ben de internet başında biraz araştırdım
    oval aynakol tasarımının diz problemleri yarattığı konusunda bir kaç tartışma okudum ama bir kesinliği yok sanırsam, bunun dışında biopaceden vazgeçmeyen birçok tur bisikletçisi varmış,tur için idealmiş vs vs..
    http://www.sheldonbrown.com/biopace.html.. (açıklayıcı bi makale )

neyse çok uzatmadan soruma geçeyim
    en ucuz yolla bu sorunu çözmek istiyorum,50 lirayı pek aşmak istemiyorum
    * 50liraya biopage exage lx500 (400 de olabilir) bir aynakol budum sirkecide onu alıp orta dişlisini kullanabilirm ya da direk deoreyle değiştirebilirim
    * yine sirkeciden 29 dolara deore yaprak dişli alabilirm tek olarak(okey verirsem adam depoyu arayacak,varlığı yokluğu da meçhul gerçi)
    *biopaceden vazgeçip orta sınıf(acera,alivio) yeni bir aynakol alabilirm(göbekle uyum sorunu yaşarmıyım, en büyük dişlide 48 bulabilir miyim bilmiyorum)
    yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

2. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Barış Serhan bunu beğendi.
  3. Barış Serhan

Barış Serhan Üye

Seviye:
    gördüm hatta başta almayı da düşündüm
    arkadaş çok temiz demiş ama fotolara dikkatli bakınca bana pek temiz görünmedi:( 38lik dişlinin bazı tırnakları bayağı ermiş gibi geldi

4. Barış Serhan

Barış Serhan Üye

Seviye:

çizdiğim yerler biraz sorunlu göründüler...

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.