Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilyalı orta göbek

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında OĞUZ.UZ tarafından paylaşıldı.

1. OĞUZ.UZ

OĞUZ.UZ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Genelde benim sorularımı pek cevaplayabilen olmuyor ama yine bir şansımı deniycem :rolleyes:
    26'' jantlara sahip bir yol bisikletim var, aynakolu tıpkı holowtech ler gibi mile bağlı, ama bilyalı göbek, ve aynakolun ağırlığı nereden baksanız 2 kilo fln, şimdi sorum şu: bu bilyalı millerin ucları bb-un26 gibi kare olanları varmı yada bunlara uygun aynakol veyada adaptör varmı?

Barış TURAN bunu beğendi.
  2. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Vallaha her sorunuzu böyle sorduysaniz, cevap almayisinizda bence gayet normal. Ben sahsen sorunuzdan hic bir sey anlamadim, ayrica 2kilo aynakol da iyiymis.:)

OĞUZ.UZ ve SerkanH bunu beğendi.
  3. OĞUZ.UZ

OĞUZ.UZ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    detaylı açıklayayım o zaman, uzun olur okunmaz diye kısa kısa yazdıydım,
    geçenlerde sakaryadan bir yol bisikleti aldım, tahmini 70 veya 80 lerden, 26''inç jant ebadı vardı ben sakaryaya gidene kadar, yol bisikleti ya kesin 28'' tir dedim, neyse lafı uzatmayayım yine gitmişken aldım, full çelik 56 kadro boyu olan, oldukçada ağır yol bisikletini aldım geldim, ufak tefek elden geçirip diğer bisikletimi toplayana kadar binmek istiyorum, ne tekerler nede aynakol rahat dönüyordu, güç bela bilyalı orta göbeği ve orta göbeğe bağlı aynakolu yerinden çıkardım, birde gördümki aynakol, bir aliminyum kadrodan daha ağır, şimdi kadroda bilya yuvaları var, ve dolayısıyla normal orta göbekler olmuyor, bende bu söktüğüm orta göbeği takmak istemiyorum, elimde de deore lx aynakol var 740gr civarı, ilk onu takmak istemiştim, fakat orta göbege kare bir mil bulmadan buda mümkün durmuyor, ve bende soruyorum, böyle bir mil varmı bilyalı göbeklere uygun, yada başka bir işlem yapabilirmiyim göbeğe?
    [​IMG][/url][/IMG]

siz yeterki cevaplıycam diyin ben her türlü detayı vermeye devam ederim, yeterki bir cevap bulabileyim

Barış TURAN bunu beğendi.
  4. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Oğuz selam, forumda yeteri kadar aktif olamasam da yine de sorununa netlik getirmeden bırakmak istemedim. BB kısmında anladığım kadarıyla yeni krankına adaptasyon konusunda bir sorunun var ve yine gördüğüm kadarıyla da kadro setinin mevcut bb bölgesi gözlerim beni yanıltmıyorsa Amerikan standartlarından olan Thompson bb, ki anladığım kadarıyla bb'e ait yataklar / capsler de bu kısımda kalmış olsa ki beni ikilemde bırakan ayrıntı da bu oldu. Uyum konusuna gelince elinde ki Deore krank seti ancak bu kadro üzerinde "thompson to BSA" standartlarında bir konverter ile kullanabilirsin. Eğer bu konverter'ı almaz isen yine sağ ve sol kol birbirine entegre döküm thompson uyumlu kranklardan başka seçim şansın olmayacaktır.

OĞUZ.UZ ve Barış TURAN bunu beğendi.
  5. OĞUZ.UZ

OĞUZ.UZ Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    çok çok çooook teşekkürler hocam yardımlarınız için, keyifli ve sağlıklı günler diliyorum