Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

''bilincli bir spor aŞkiyla''

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Ugur MUTLU tarafından paylaşıldı.

1. Ugur MUTLU

Ugur MUTLU Üye

Seviye:
    Oncelıkle merhabalar arkadaslar,

BOY: 1.76
    KILO: 67
    YAS: 23

Yaklasık 7-8 ay once spor yapmaya merak sardım.Ve bu nedenle 7 ay once bı salona kayıt oldum ve agırlık antremanları yapmaya basladım amacım ben devasa bırsey olayım sıseyım demek degıldı sadece fıt, kas dokusu fazla yag oranı az bı vucuda sahıp olmaktı.Bı nevı body-fıtness gıbı.sımdı yaptıgım antreman programını buraya yazıcam.Icnızden burası bodybuıldıng forumu mu dıyenler olabılır ama ıstedıklerıme bodybuıldng forumlarında cevap bulamadıgım ıcın(genelde amacları sısmek devasa arnold tarzı olmak proteın tozu takvıyesıyle dogal olmayan yollardan hacım kazanmak ve spor yapmak oldukları ıcın tabı adına spor denılebılırse) burda cevap arıyorum ve bu ısı dogal yapmak ıstıyorum.
    2 gune bolerek yaptıgım antremanda su sekılde:
    1.GUN..
    Multı pres bench pres 4*10
    Multı pres ust gogus 4*10
    ınclıne flys 4*10
    Kelebek 3*15
    Lat sırta cekıs 4*12
    dumbell rowıng 4*12
    T bar rowıng 4*12
    Inclıne dumbell curl 4*10
    cuncentrach curl 3*12
    kablo curl 3*15

Kısacası 1.bolum on kol gogus ve sırt
    2.Gun
    Leg extention 4*15
    Leg press 5*10
    Leg curl 4*15
    dumbell omuz press 3*15
    dumbell yan omuz 3*15
    arka omuz machıne 3*15
    genıs ceneye cekıs 3*15
    push down 4*12
    dıps 3*15
    kıckback 3*15

kısacası 2.bolum arka kol bacak ve omuz

Ve her antreman sonrası
    kılolu crunch 4*30
    dıpte mıde 4*30
    kılolu ters mekık 4*30

Evet sımdı geleyım sızı ılgılendıren tarafına...
    bı sekılde bısıklet sporuna merak sardım ve bısıklet sporu hakkında cesıtlı forumlarda cesıtlı ıncelemeler yaptım.Lance amstrongun ''yasama cevrılen pedal'' kıtabını dahı aldım ve okuyorum da.ıcımde bısıklet sporuna karsı muthıs bı ıstek var genelde sehır turlarında kullanmak amaacıyla specıalızed sss ve crosstrail arasında gunumuz yollarını parke taslarını ve sartları dusunerek kılıtlı amortısor masalı crosstrail ı almaya karar verdım yakın zamandada alıcam zaten.Sımdı sıze sunu sormak ıstıyorum bu sporu profosyenele yakın bı sekılde (beslenmesınden antremanına vb..) kadar yapmak ıstıyorum.işte ya cok yedım bugun bısıkletı alayımda bır tura cıkıp erıteyım yedıklerımı veya herhangı bır ılkel sebepten oturu bılıncsız bı sekılde yapmak ıstemıyorum.Agırlık antremanlarınıda bırakmak ıstemıyorum bu sebepten oturu 2 sını beraber goturmek ıstıyorum.
    Aranızada ıllakı profosyenel olarak bu ısle ugrasanlar veya yılların getırdıgı bısıklet sporu merakı ve tecrubelerıne sahıp ınsanlar oldugunu dusunerekten sorularıma cevap bulmak ıstıyorum.

SORU 1:Bısıklet sporu ıcın ozel bır agırlık antreman programı var mıdır?
    SORU 2:Eger bısıklet sporuna ozgu farklı bır agırlık antreman programı yoksa Bısıklet sporu yaparken yukarda yaptıgım agırlık antremanlarını ne sekılde ne kdr sıklıkla yapmalıyım?
    SORU 3:Bu spora yenı baslayacagım ıcın ılk gunden kac km yol kat etmelıyım yanı nasıl ve ne sıklıkla baslangıc yapmalıyım?
    SORU 4:Agırlık antremanını ve bısıklet antremanını 2ye boldugumuzu dusunursek kac gun agırlık kac gun antreman kac gun dınlenme yaparsam daha ıyı olur?(agırlık antreman yaptıgım gunlerde bısıklet antremanı yapmayacagımı goze alırsak...)

Tabı kafamda cesıtlı daha cok sorular var antreman programının yanında beslenmede onemlı o ısın 2.boyutu evre evre hareket edıyorum ve once antreman kısmını ogrenmek ıstedıgım ıcın bunları yazdım.Belkı cok uzun bı konu oldu kımısı okurken sıkılabılır belkıde ıcınızden ne cok sey ıstıyormussun sen dıyenlerde olmus olabılır ama ben sunu ıstıyorum bu sporu bılınclı bır sekılde yapmak ıstıyorum.sızlerın yardımına ve tecrubelerınıze ıhtıyacım var.

''BILINCLI BIR SPOR ADIYLA VE AŞKIYLA''
    Sımdıden cok tesekurler..
    Ugur MUTLU

İrfan KARAMAN ve Fatih Toraman bunu beğendi.
  2. İrfan KARAMAN

İrfan KARAMAN It doesn't challenge you, it doesn't change you

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    benimde özellikle merak ettiğim sorular cevap veren olursa çok sevinirim, merakla bekliyorum (:)