Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilgisiz satıcılar

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Doğukan Aksu tarafından paylaşıldı.

1. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Herkese selam,
    Son zamanlar da daha da bir artış gösterdiği için bu şekilde ufak bir uyarı ile bu alana gönül vermiş büyük, küçük dostlarımı uyarmak, bilgilendirmek istedim. Bildiğimiz üzere 2. el olarak site olarak isim vermek ne kadar doğru olur bilemem ama en popülerlerinden "X.com" da diyeyim satılan bir çok bisiklet ve yedek parça yalan yanlış bilgilerle satılmakta, özellikle bu konularda yeni olan arkadaşlarımızı hayal kırıklığına uğratmaktadır. Özellikle alanım olan klasik yol bisikletlerine dair örnek vermem gerekirse şuanda o kadar çok markası yanlış verilen, kazalı bisiklet vardır ki aman diyeyim. Ara ara bana danışan kişileri uyarsam da yine de buradan da sizinle paylaşayim istedim. Bianchi olmayan bisiklete, Bianchi etiketleri var diye Bianchi diyen, Peugeot olmayan bisiklete yine aynı şekide Peugeot diye satıa sunanlar. Ve tabi kazalı olarak, önden darbe almış, kadro headtube ve maşa paralelliğini korumayan, maşa şaft borusundan eğilme bisikletler. Tavsiyem ince eleyin, sık dokuyun ve bilgi sahibi olmayan insanlardan alışverişten kaçının.

Sevgiler.

2. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    :) Bu konuda Doğukan Bey'e danışmamış olsaydım şu an kazalı bir bisikletim vardı.

Telrar teşekkürler...

3. DreamMaker

DreamMaker Kıdemli Üye

Adı:
    Tuğrul TIRPAN
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Doğukan Aksu bunu beğendi.
  4. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:

Aslında linkler şeklinde bu tarz ilanları paylaşmak, bilgisiz alıcılarıda bu satıcılardan korumak gerek fakat böyle bir şey ne kadar forum kurallarına uygun moderatörler bilir.