Bilgisayarli Eğitime Destek Kampanyasi

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
http://www.ntvmsnbc.com/modules/egitimedestek/i/left.jpg

BİLGİSAYARLI EĞİTİME DESTEK KAMPANYASI

(link) a giriyorum.

"Ulkemizin gelecegine sahip cikalim" a tikliyorum. Bir okula bir bilgisayar
bagislaniyor. Benim tik'imla hangi sponsor firmanin hangi okula bilgisayar
bagisladigini aninda goruyorum...

"Tikla, egitime destek ol" ; (link)

KAMPANYA'YA DESTEK VEREN KURULUŞLAR

Doğuş Grubu
Doğan Grubu
Hedef Grubu
Kayseri Büyükşehir Belediyesi
Çanakkale Seramik
Final Dergisi
Ankara Özel İdare
İstanbul Özel İdare
Eczacıbaşı Grup
Kimlik Mağazası
TOBB
Park Grubu
Doğramacı Vakfı
Zorlu Grubu
Tekstilciler Sendikası
Akfen Holding
Nurol Holding
Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği
Eren Holding
Tayteks Yön. Kur.Bşk.
İzmir Özel İdare
Demirören Şirketler Grubu
Hacı Ömer Sabancı Vakfı
Hüsnü Özyeğin Vakfı
Koç Holding
AVEA
Salahattin BEYAZIT
Deniz Ticaret Odası
Hyundai
Kibar Holding
CocaCola Pazarlama
Nobel İlaç A.Ş.
Bahçeşehir Üniversitesi
Toyotasa
Atateks
Garanti Teknoloji
Aksa Jeneratör
Mustafa Nevzat İlaç

• Beğen
Tepkiler: Murat CER
Scudo

semrta

Forum Bağımlısı
Tepki
472
Benim adıma Koçbank, KARABÜK MERKEZ, Sırınevler İlköğretim Okulu'na bilgisayar bağışladı;

Umarım bu destek kampanyası gerçekten işliyordur ve bütün okullara bilgisayar desteği yapılır,
özellikle olanakları az olan illerde,ilçelerde hatta köylerdeki okullarda..
Eğitim en önemli eksiklerimizden..
Aklıma geldikçe(tabi link sağlamsa) tıklayacağım,
FLOXACINUS arkadasımıza da tesekkür ederiz,bu faydalı linki paylaştığı,az da olsa eğitime katkımızın bulunmasını sağladığı için..

T

Tuğrul

Misafir

Tebrikler Semrta ,duyarlılığın için teşekkürler...... :)

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
bu iş balon değildir di mi?
verilen linke tıklıyorum xxxxxx sizin adınıza xxxxxx e bağışta bulunmuştur çıkıyor.
geri deyip bi daha tıklıyorum...
bu kez zzzzzz sizin adınıza zzzzzzz e bağışta bulunmuştur oluyor.

10 saniyede 5 bilgisayar bağışladım..bu yüzden balon değildir di mi diye sordum...

Barbaros

Forum Demirbaşı
Tepki
193
Beyler ben bu adrese girdim. Tıkladım. acılan ekranda su okula telsım sayesınde bagıslandı dedı. Tam o sırada telefon caldı o ekranı kapatmadım kaldı. 20 dakıka konustum telde konusurkende gozum takıldı baktım her 5-7 dakıkada bır ekranda okul ısımlerı ve bagısa yardımda bulunanlar degıstı. Yanı adamlar onceden 3-5 yardım eden 3-5 okul ısmı koymus onlar donup duruyor ınternet explorer penceresınde sızde basınca hangısı gelırse. deneyıma cık bırakın ekranı 5-10 dakıka ekran degısıyor kendı kendıne....

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Bilgisayar bağışlanmıştır demiyor, bağışta bulunulmuştur diyor, bu bağış 1 bilgisayar da olabilir, 1ykr da olabilir, bunu yazmıyor, bunu yazmadığı sürece bence anlamsız bir kampanya..

Mustafa KILIÇ

Daimi Üye
Tepki
311
İsim
Mustafa Sedat KILIÇ
Arkadaşlar,

Konuya ilişkin bir açıklama yapma ihtiyacı duydum.
Yardım kampanyası elbette "balon" değil. Gayrı ciddi bir kurum değil sözkonusu olan. NTVMSNBC, televizyonda Okan Bayülgen'in yönettiği programda konuklarıyla , küçük bir yarışma ile bilinen soruların karşılığı olarak bağışta bulunma üzerine yürüttüğü kampanyayı internet sitesine taşımış, hepsi bu.

NTVMSNBC'nin internet sitesi anasayfasını açıp, beş - on dakika beklediğinizde , sayfaların güncellenmesi sırasında yeni eklenen haberler dolayısıyla sayfanın değiştiğini göreceksiniz. Siz, [Yenile] demediğiniz halde sayfa değişecek ve güncellenmiş olarak karşınıza çıkacak. Medya sitelerinin çoğunda aynı sistem mevcut. Aynı biçimde kampanya ile ilgili sayfa da güncelleme esnasında değişecektir. Bu esnada bilgilerin değişmesi, olumsuzlamak için bir neden midir ? Kampanyaya katılan - destek veren firmalara bakıyorum da, böyle bir ihtimal herhalde skandal olurdu.

Bu arada biz tıkladıkça dönüp duran firma isimleri de ne ola ki, diyebiliriz.
E, böyle bir kampanyaya destek vermek - sponsor olmak da onlara bu türden bir reklam katkısı yapıyorsa , varsın olsun. Devlet okullara binlerce bilgisayar alınacağından ve yakında bilgisayarsız okul kalmayacağından söz ederken, şirketlerden de böyle bir katkının gelmiş olması önemlidir. İşletmelerin "sosyal sorumluluk" fonksiyonuna iyi bir örnektir.

Katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkürler. Dikkatlerinden ötürü twist_of_faith ve Barbaros'a ayrıca teşekkürler.

Ergün, 1 bilgisayar da olabilir , 1 Ykr. da olabilir, bir mause da olabilir , bir klavye de olabilir. Önemli olan amaca hizmet etmesi. Damlaya damlaya ... Tıklaya tıklaya 1 bilgisayar ediyorsa, tıklamakla klavyeler aşınmaz. Bütün bunlara rağmen işin içinde bir suistimal varsa , bu da onların ayıbı. Bu kampanya sayfasının aldığı "hit", insanların iyiniyetidir. Ve umarım dediğin türden bir anlamsızlık için açılmamıştır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789

sonuna kadar katılıyorum...1 ytl de olsa anlamlı..

Ergün Gündoğar

Forum Bağımlısı
Tepki
206
Bu kampanya her tıklamaya bir bilgisayar bağışlanıyor mantığı ve reklamıyla bu kadar hit alıyor, ama işin aslı öyle değil, öyle olamaz zaten günde 100bin hit alsa 100bin bilgisayar mı bağışlanacak? bu şekilde reklam yapılması yanlış, bu şekilde buna destek vermek de yanlış, bir destek veriyorsak eğer bu desteğin ne olduğunu açıkça yazmaları lazım, nerden biliyorsunuz bu tıklamalar ile ntvmsnbc ye para kazandırılmadığı? kim veriyor bunun garantisini? bu sorular uzar gider, ben burdan önce anet newste de gördüm bu konuyu ve destek verdim, gittim tıkladım birkaç kez ama tepkimi de dile getirdim, burda görünce yine tepkimi dile getiriyorum.