Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilgisayar, Düzensiz uyku, Ramazan = Kas kaybı

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında omerrrr tarafından paylaşıldı.

1. omerrrr

omerrrr Aktif Üye

Seviye:
    Selam arkadaşlar Ramazan ayınız hayırlı olsun. Öğretmen olduğum için yaz tatili dolayısıyla elimden geldiğince oruç tutuyorum. Fakat başlık da saydığım nedenlerden dolayı sanki kas kaybı yaşıyorum. Bu biraz da psikolojik aslında. Aslında 174cm 72 kg bir sorunum yok gibi.
    Günde 4 saatten fazla bilgisayar kullanımı ve düzensiz uyku ve oruç sanki kas kaybına neden oluyor. Katılır mısınız? Evde egzersiz yapmamız bu kaybı önler mi?

2. H.T

H.T Forum Bağımlısı

Adı:
    Hasan
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kas kaybına uğramamak için iftar ve sahurda protein değeri yüksek gıdalar tüketmelisiniz hocam.Et,süt,yumurta,balık gibi...

3. Ferhat Köse

Ferhat Köse Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Kas hücreleri kaybolmaz ve eksilmez sabittir.Hacimleri ve şekilleri ihtiyaca(zorladığınız durumlara) ,çalışmaya (yapılan egzersizlere),dinlenmeye ve beslenmeye göre değişiklik gösterir.Bu değişim de o kadar hızlı olmaz.(bir aylık süre için yazıyorum)Bu soruyu bisiklet için yazıyorsanız akşam kısa turları verimli şekilde kullanarak yaparsanız performansınızda çok eksilme olmaz.Genel vucut olarak soruyorsanız yine evde yapılabilecek ufak egzersizler ile bu zamanı en az kayıp ile atlatabilirsiniz.

OsmanBayraktutan ve omerrrr bunu beğendi.
  4. omerrrr

omerrrr Aktif Üye

Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar. Gün boyunca vücutun susuz kalması ister istemez hacimsel olarak bir değişikliğe sebep oluyor gibi.Önerileriniz güzel.

5. saray

saray Yeni Üye

Seviye:
    ÖĞretmenlerİn genel sorunu Özellİkle spora zaman ayiramiyorsaniz bu kaÇinilmaz.dÜzensİzlİk bunu getİrİyor sanirim.
    Bİr de nerelerde bİsİklet kullaniyorsunuz ben de ÖĞretmenİm yaĞhanelerde oturuyorum.

6. sinan hüner

sinan hüner Aktif Üye

Seviye:
    Kas kaybı benim bildiğim ancak vücudu çok zorladığımız zamanlarda olur bu mesela çok yüksek nabızda antreman yapmak gibi. Onun dışında kas kaybı yapacak pek fazla bir şey yok diye biliyorum.