bilginize ihtiyacım var..

serhat dura

Daimi Üye
Tepki
120
Bisiklet
Carraro
herkese merhaba,
arkadaşlar ben 43 yaşında hayatında ilk bisikletine sahip olmuş biriyim.1 ay önce eşime aldığım kron bisikletten sonra 3 gün önce kendimede sedona 711V aldım alır almaz hemen selesini jelli sele ile değiştirdi ama yinede rahat değilim.. alışık olmadığımdan kaynaklandığını düşünüyorum ama carraro altus (şehir bisikletinde) bu sorunum olmadı.. şehir bisikletlerinin kanforlu olmasının bunda etken olacağını düşünüyorum..
benim asıl sorunum: boyum 1.81 ve kilom 110.. şehir bisikleti ile keyifle binileceğini düşünürek zayıflayamayacağım yönünde bir endişem oluştu..mtb nin lastiklerini değiştirerek asfaltta daha rahat kullanacağımı düşündüm (devamlı asfaltta kullanıyorum dağ tepe ile işim yok)
acaba sedona 711V 3 günlük bisikletimi şehir bisikleti ile değiştirmelimiyim daha rahat etmek için yada (link) bu bisiklet ilede uygun tempo yakalayıp zayıflayabilirmiyim sizce?
genelde formalarını giyip turlara çıkan arkadaşlara özeniyorum açıkçası.. hem kondisyonları çok iyi hemde fizikleri.. merak ettiğim diğer bir konu şehir bisikletlerini forma takımı ile kullanılırmı? (tabi şehir içi turlarda)
bu takıldığım konularda yardımcı olursanız inanın çok mutlu olurum.. şimdiden herkese teşekkür eder bol pedallı günler dilerim

• Beğen
Tepkiler: -Paşa-
Scudo

mustafa akman

Forum Bağımlısı
Tepki
3.632
@serhat dura

*sele ne olursa olsun, istersen pedli tayt giy, bir yerlerin acır
**lastik incelirse akış hızlanır. o zaman mtb neden aldın ki? yanlış almışsın dağa çıkmayacaksan
***değiştirebiliyorsan hiç durma
****işin zevki burda zaten. pembe kırmızı cırtlak sarı forma. tayt. kask insanların sana özenerek bakması; kadınların sevgi ile(iyi niyetli) erkeklerin hayıflanarak

• Beğen
Tepkiler: serhat dura

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Size çok amaçlı tasarlanmış(şehir, fitnes, tur vb.), sabit maşalı bir hybrid lazım. Amortisörlü modellere bakmayın. Trek Fx. Scott Sub, Specialized Sirrus vb. Bence de bisikleti değiştirmeniz daha faydalı olacaktır. Sürüş konforunuz kadro boyunu ile doğru orantılı. Buna da dikkat edin.

• Beğen

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
Aramıza hoşgeldiniz.
Sele rahatsızlıkları çok normal bu duruma alışmanız gerekecek tabi rahat bir sele edinmenizde de büyük fayda var. Ben şehir-tur bisikleti kullanıcısı olarak konforlu sürüşün sürüş süresi ve sürüş keyfini arttırdığından yanayım. Zayıflayıp zayıflamamaya nasıl etki eder bilmiyorum ama kilo vermek dengeli beslenmek ve istikrarlı spor yapmayla alakalı. Şehir bisikletleri forma takımları ile kullanılabilir. Formalar sosyal hayatta da giyilebilir bence sorun yok tercih meselesi :) Eğer dağ tepe işim yok diyorsanız kesinlikle şehir-tur bisikleti öneririm. Sedona ve Salcano'nun uygun fiyatlı modelleri mevcut inceleyebilirsiniz. Eğer bütçeniz yetersiz ise yeni bir bisiklet almaya asfalta uygun dağ bisikleti lastikleri kullanabilirsiniz. Yine söylüyorum ben her zaman sizin gibi kullanacılara şehir-tur bisikleti öneririm. Umarım sağlığınıza kavuşur kiloları verir ve formalı fotoğraflarınızı bizimle paylaşırsınız sabırsızlıkla bekliyorum :)
sevgiler

• Beğen

SRT

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
Başlangıç
1964—65
Bisiklet
Diğer
@serhat dura

-Eğer çok fazla rahatsız etmiyorsa,sık sele değiştirmeyin.Sele ayarlarınızı düzgün yaparsanız,ortalama kalitede bir sele'ye bir müddet sonra alışıyor insan.
-Trek Fx 7.1 benzeri,rigid-düz maşalı bir şehir-tur bisikleti almanızı tavsiye ederim(Size uygunu 20-21 inch kadrolu olanıdır).
-Bisiklet kullanırken,kafanıza uygun,istediğiniz kıyafeti-formayı istediğiniz yerde giyin kardeşim...

• Beğen

serhat dura

Daimi Üye
Tepki
120
Bisiklet
Carraro
yardımcı olan herkese teşekkür ediyorum.. sizlerinde fikirlerini alarak bisikletimi şehir bisikleti ile değiştiriyorum ve daha amacına yönelik kullanım olacağı kanaatindeyim

Tepki
109
eğer konfor konusunda tek sıkıntı sele ise bisikletçilerde 15-20 tl ye kocaman yumuşak ama markası belli olmayan seleler mevcut. onlardan daha rahatını bulmanızda zor zaten. ama onlarda size koltukda oturuyor hissi vermez. 1 aylık bir alışma süresi gerekecek yine. yok sıkıntı sadece sele değil de bel, boyun, kas agrısı gibi daha önemli şeylerse o zaman kadro boyu seçiminizi, sele yüksekliğinizi vs kontrol edin. son olarak kullanım amacınız şehir içi ise yukarıda ki arkadaşlar gibi bende şehir-tur bisikleti öneririm.

• Beğen